Skocz do zawartości
IGNOROWANY

@ Palnik rynnowy "witkowski"


abcde

Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie przeszedlem  ze zmniejszania mocy na zmniejszenie modulacji....22kw...obciete  do 50%....w zupelnosci wystarcza do -10 stopni...aczkolwiek jak zmniejszalem moc to spalał czysciej odrobine....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klaudiusz3 napisał:

Jockey,widzę że jesteś bardzo czujny i super przynajmniej jest ciekawie.

Klaudiusz, nic w tym dziwnego.

Tak zachwalanymi ustawieniami mocy 8kW i dmuchawy 100%, wzbudziłeś moje zainteresowanie i byłem zwyczajnie ciekaw, jak te złote ustawienia pustego palnika wytrzymają próbę czasu. Zważ na to, że ja nie mając w tym zakresie żadnego doświadczenia wykraczającego poza moja kotłownię, z uwagą i zainteresowaniem podchodziłem do zaleceń kogoś z tak szerokim doświadczeniem, który w niejednym piecu palił. Pewnie nawet bym i spróbował u siebie takowe ustawienia wprowadzić, gdyby nie płochość mojej natury (krótko mówiąc - cykoria) i obawa przed zmianą wypracowanych nastaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wszyscy narzekaja na tą rynne...to niech mi Panowie...Jockey...i pozostali negujacy

odpowiedza na jedno pytanie:

Ilu jest uzytkownikow  rynny Witkowskiego....majacych jakies problemy z paleniem na rynnie...problem z ustawieniami,kopczykiem,nieszczelna retortą,zerwaną zawleczka...itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro byłeś łaskaw zwrócić się do mnie...

Ja nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, bo żadnych tego typu statystyk nie prowadzę, a tak poza tym, to czy kiedykolwiek i w którymkolwiek miejscu negowałem jakąkolwiek rynnę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że nie będę komentował Twoich słów .
Te ustawienia były zaproponowane do rynny więc tłumaczenie uważam za niestosowne .
Klaudiusz dla retort jak dobrze pamiętam też proponowales takie nastawy nawet podałeś przykład swojego kolegi co ma Batorego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i nie negowales ...szukal nie bede....inni negowali...ostro.

A z ustawieniami pod kazdy piec i palnik   to jest jak z seksem z kobietą(z facetami to nie wiem) kazda potrzebuje czego innego:))

Ja nie neguje  kogokolwiek ustawien: obcinania mocy itp.kazdy robi jak uwaza...i moze sie tym podzielic z innymi...ale nikt nikomu nie kaze tego stosowac.

Fora sa do pomagania tym co maja problemy ...tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, abcde napisał:

moze i nie negowales ...szukal nie bede....

No to nie rzucaj słów na wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jockey napisał:

No to nie rzucaj słów na wiatr...

rzucaj na palnik...tam tez tez jest wiatr:))

Negujesz ustawienia Klaudiusza a sam masz zanizoną moc....skoro zle robi to dlaczego tyle osob skorzystało z jego podpowiedzi?

Nie negujesz rynny ale negujesz kogos kto cos robi na tym forum dla innych duzo dobrego....dla uzytkownikow skzp02.

Odpowiedz sobie na jedno pytanie : ilu ludziom pomogles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, altoro napisał:

Retorta również robi proste kreski. To mój przykład palnik Ardeo Iron R 15

IMG_20181125_180050.jpg

to kazdy wie ze robi...tez nie kazda i nie kazdemu:)

negowana jest rynna ciagle ze jest do d... i sie nie da na niej palic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd rzeczowo-myślowy, ja nie neguję NIKOGO, mogę jedynie nie zgadzać się z tym, co ktoś pisze.

Tyle i tylko tyle.

Czy komuś pomogłem - nie mnie to oceniać i nie jest to przedmiotem tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, altoro napisał:

Osobiście nie widziałem wpisu że jest do d... a dużo czytam to forum a mniej pisze , ale mogłem coś przeoczyć :)

Było było napisane... przeczytaj......naprawdę jest do d..py.........

.... oczywiście to jest napisane w postach?   :))))

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Ekonomia spalania i realnego odzysku energii z super palnika rynnowego pracującego na małej mocy..... w/g niektórych

A - strefa spalania. B-strefa dopalania, C- Strefa.....dmuchania ciepła w komin??

abc.png.d3d72b885d1291f124b93b78ba9aa7cc.png

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.