Skocz do zawartości
IGNOROWANY

@ Palnik rynnowy "witkowski"


abcde

Rekomendowane odpowiedzi

O nie nie....dziadek rysował ..wnuczki opisywały... nawet one widzą w czym rzecz.... :))

W dziadka się wdały.... w dziadka.... (sami swoi)

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam Kolegów.

Ekonomia spalania i realnego odzysku energii z super palnika rynnowego pracującego na małej mocy..... w/g niektórych

A - strefa spalania. B-strefa dopalania, C- Strefa.....dmuchania ciepła w komin??

abc.png.d3d72b885d1291f124b93b78ba9aa7cc.png

Pozdrawiam.YARO

Można by dołożyć jeszcze jeden deflektor żeliwny albo z ceramiki tak żeby zakryć otwory powietrza wtórnego i stworzyć coś na wzór palnika rurowego , szkoda że nie mam takiej rynny bo chętnie bym się nią pobawił  w dobie węgli jakie są na obecnym rynku to własnie  takie rozwiązanie może mieć przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcus312 napisał:

Można by dołożyć jeszcze jeden deflektor żeliwny albo z ceramiki tak żeby zakryć otwory powietrza wtórnego i stworzyć coś na wzór palnika rurowego , szkoda że nie mam takiej rynny bo chętnie bym się nią pobawił  w dobie węgli jakie są na obecnym rynku to własnie  takie rozwiązanie może mieć przyszłość

Witam Panów.

Koło już dawno wymyślili ... rynna takiej konstrukcji w kotłach małych mocy to lamus... a pracująca w zakresie małych mocy całkowicie nieekonomiczna.

Palnik sv inna bajka (palnik bardziej rurowy)... podobieństwo syrenki(szacun) do mercedesa....

zaraz będą głosy że rynna i sv ..przecież to to samo..... syrenka to samochód i merc to samochód.......ale jaka jazda......

731535707_SV-200testowyczoopaleniska.jpg_thumb.png.eb35bface8b6ec08d47019251df08b7a.pngindeks.png.48c9d6be95ad5e32445097159ba936de.png

Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes też potrafi przykopcić ;) . Ale fakt, wymiennik dłużej wytrzyma bez czyszczenia jak przy retorcie. Ciekaw jestem jak to wygląda z rynną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Koło już dawno wymyślili

Pionierem tego palnika był reded potem, technix jest też moja póżniejsza wersja amatorska z nieco mniejszym jeszcze paleniskiem przystosowana  na moje potrzeby miedzy innymi na małe moce.

 

IMG_2625.JPG

IMG_2623.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam Panów.

Koło już dawno wymyślili ... rynna takiej konstrukcji w kotłach małych mocy to lamus... a pracująca w zakresie małych mocy całkowicie nieekonomiczna.

Palnik sv inna bajka (palnik bardziej rurowy)... podobieństwo syrenki(szacun) do mercedesa....

zaraz będą głosy że rynna i sv ..przecież to to samo..... syrenka to samochód i merc to samochód.......ale jaka jazda......

731535707_SV-200testowyczoopaleniska.jpg_thumb.png.eb35bface8b6ec08d47019251df08b7a.pngindeks.png.48c9d6be95ad5e32445097159ba936de.png

Pozdrawiam YARO.

Nie Bede komentował ....szkoda palcow:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcus312, to jest tegoroczna czy ubiegłoroczna wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Wiadomo...sukces ma wielu ojców...porażka ...żadnego..... :)))

Cieplutko pozdrawia Was ....  nowoczesnych ... stary zacofany PRL-owiec. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krisgie napisał:

@marcus312, to jest tegoroczna czy ubiegłoroczna wersja?

To jeszcze stara wersja nowa ma tylko drobne zabiegi ułatwiające rozpalanie oraz zmiany w izolacji żeby nie emitował w koło a szczególnie do popielnika nie potrzebnej ciepłoty myślałem nawet nad wstawieniem grzałki ale ostatecznie w końcu nie rozpala się codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam palnik rynnowy w swoim kotle i jestem z niego bardzo zadowolony. miałem problem z temperaturą podajnika przy niskiej mocy. dorobiłem dodatkowy deflektor i problem znikł . zaletami tego palnika są: łatwe czyszczenie i możliwość palenia różnym opałem . jak miał ,owies,pelet, pestki i tym podobne. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.12.2018 o 19:39, YaroXylen napisał:

Witam Kolegów.

Ekonomia spalania i realnego odzysku energii z super palnika rynnowego pracującego na małej mocy..... w/g niektórych

A - strefa spalania. B-strefa dopalania, C- Strefa.....dmuchania ciepła w komin??

abc.png.d3d72b885d1291f124b93b78ba9aa7cc.png

Pozdrawiam.YARO

A czy to nie jest kwestia sterownika lub jakiegoś na nim ustawienia? Powinien chyba dawać mniej powietrza na niskiej mocy, żeby strefa palenia się rozciągnęła?

Ten palnik formalnie pracuje od 12kW w górę. A jak nisko można zjechać w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie "rynna witka" nie schodzi tak nisko z mocą...wiadomo temperatury na minus...ale na jesieni bez problemu dawala rade i na 3kw...

Ja zmniejszam moc na sterowniku...bo wydaje mi sie ze spala sie lepiej i czysciej...niewiem jak inni robia ale to ich ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

To ani swojskiej roboty ani oryginał SV-200 pewnie na plus minus 5kw nie da rady co ?

SV-200 ma 5 klasę zgodnie z normą już od 30 % mocy czyli 3,7 kW  .Max. moc cieplna przy zachowaniu wyników w klasie V-ej: 14kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To chyba będę lepił plagiat , w wolnych chwilach , bo szkoda wydawać kasę na nowy komplet bo w sumie ten mój pancerpol nawet sezonu za sobą nie ma , ale ten plagiat szło by zrobić nie tyle pod ekogroszek a raczej bardziej pod zwykły groszek ten do 35mm , groszek na kopalni da się kupić za niecałe 600zł lub ciut powyżej a to już byłyby wymierne korzyści .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.