Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort Eko 30kw wymiana palnika


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

EWitam ,

pacjent to defro komfort eko 30kw palnik z zapalarka po zakupie był tam palnik Ekoenergii 35kw wymieniłem na 25kw , problemy znane spiekanie opału , słabe napowietrzanie oraz kruszenie opału stad problem z brakiem powietrza na całym palenisku . Co prawda wymieniałem i modernizowanej koronę palnika co zlikwidowało problem ze spiekami opał fajnie się wypalał ale tylko w dwustanie , w pid nie dało się pracowac znowu spieki , może wina zamożnej dmuchawy 75w ?

Dlatego szukam palnika innego producenta tez coś na koronie żeliwnej może być nawet okrągła typowo pod ekogroch.

Pisano do mnie z pancerpola widzę maja w ofercie palnik v generacji jakaś nowość , oglądałem tez sv100 technix , Sv200 dobre ma opinie ,ale konstrukcyjnie mi nie odpowiada wiec może ktoś doradzi .

Adaptacja to chyba jedynie temat kołnierza przy piecu i na zbiornik z opałem.  Motoreduktor może uda się przełożyć , dmuchawa wpa 06 , gorzej chyba z zaadaptowaniem sterownika  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A może lepiej tylko (może aż) zmienić sterownik na SKZP timela? Ludzie chwałą na różnych palnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ja na wiosne do swojego palnika o mocy 25 kw w kotle hef eko plus zamontowalem czesci z palnika pancerpola
- koronke
- pierscien

Korzystam z tego do tej pory

Obecnie palnik mam ustawiony na moc maksymalna 11 kw

Spalanie jest dokladniejsze jesli mozna tak powiedziec otwory napowiwtrzajace sa bardziej plaskie i szersze a koronka nie ma wzmocnien (jesli tak mozna powiedziec),

Sterownik sppv2

Pozdrawiam

Ps. Nie musisz wymieniac kompletnego palnika, poza tym wez pod uwage ze otwor montazowy musi pasowac



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to zamontowalem884451b0b00cdea7990a649e8a0cd7bb.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada obecnie palenisko

Jesli chodzi o wegiel to jest to mieszanka
1 jedn. Stabek, 2 jedn. Czeski eko plus 1 jedn. Pellet z loski slonecznika

Na chwile obecna jestem bardzo zadowolony

6a5c9f55363fcc92c7260faa292b4495.jpg3e4fda16d3a6546bab05b8a37c8678f2.jpg83e59dd3c80904ced2c14f287609de52.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest palnik pancerpola 25 kw ktory pracowal u moich rodzicow jest caly komplet

Cena do negocjacji

Korona i dysk jest starego typu ale bez przerobek mozna zalozyc ta nowa koronke i nowy dysk


Pozdrawiam1d3d07ab5f491c8c6de75e5aa28e6dac.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.