Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

rmj,  na początku tego tematu jest pisane o wentylatorach.  Zdaje się, że do dużego palnika jest ok.

 

Wczoraj wsypałem inny opał. Tym razem Skarbek.  Wartość opałowa powyżej 28.... 

Efekt jest taki, że spalanie spadło do 9,6 kg/24h .  Oczy na buty spadły, ale fakt, ciepło dzisiaj jest. 

Mimo wszystko jednak na wykresie widać, że palnik o wiele szybciej wstaje z modulacji minimalnej. Ale to dopiero 24h, więc obserwuję dalej.

Martwi mnie popiół. Znalazłem kilka spieków, ale też są niedopałki.  Co zmienić? na tę chwilę dałem korektę paliwa na  -2.  

A cha, kocioł odstawia się teraz często, a wcześniej było tak sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rmj do sterownika oraz palnika dmuchawa jest OK.

Jaki masz numer softu w sterowniku?

Nastawy wyjściowe pod ten sterownik masz w instrukcji od palnika.

 

Pochłaniacz, mocniejsze paliwo, to też spalanie spadnie. Jak ma podać nieco mniej to możesz podnieść kaloryczność paliwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pieklorz napisał:

Rmj do sterownika oraz palnika dmuchawa jest OK.

Jaki masz numer softu w sterowniku?

 

ARGOS PID ver. 2.18

 

Zastanawiam się nad sterownikiem skzp-02F ma o wiele więcej opcji niż ARGOS

Edytowane przez rmj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pieklorz napisał:

Pochłaniacz, mocniejsze paliwo, to też spalanie spadnie. Jak ma podać nieco mniej to możesz podnieść kaloryczność paliwa.

Mam nadzieję, że to o węgiel tutaj chodzi. Na razie dałem korektę w dół, ale jak nie pomoże, to jutro zwiększę kaloryczność.

 

42 minuty temu, maniek130 napisał:

Na temat tych czyszczakow jak mam ustawic prawy A jak lewy, bo podłączenie komina mam z prawej A wlot w środku z lewej

Ja to zrozumiałem tak, że one muszą być ustawione różnie od siebie, aby równomiernie dociskały dekielek. To chyba już nie ma większego znaczenia, czy ten tak, a ten tak.  Chociaż mogę się mylić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na załączonej fotce było.

Jeden do przodu a drugi do tyłu.

 

Rmj

Argos PID to prosty sterownik na proste układy grzewcze. Grzejniki, bojler i ewentualnie cyrkulacja cwu. Soft 2.18 ma podtrzymanie z automatu. Swiezszy soft ma ustawiane, bo tak lepiej do dziwnych paliw. 

Jak masz taki prosty układ grzewczy, to idzie dorzucić do Argosa moduł internetowy i zyskasz wykresy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pieklorz napisał:

Argos PID to prosty sterownik na proste układy grzewcze. Grzejniki, bojler i ewentualnie cyrkulacja cwu. Soft 2.18 ma podtrzymanie z automatu. Swiezszy soft ma ustawiane, bo tak lepiej do dziwnych paliw. 

Jak masz taki prosty układ grzewczy, to idzie dorzucić do Argosa moduł internetowy i zyskasz wykresy pracy.

Dom jednorodzinny nieocieplony :-( obecnie spalanie 25kg na 24h. Co do tego modułu internetowego to koszt spory lepszym rozwiązaniem jest zakup skzp-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
3 godziny temu, rmj napisał:

Dom jednorodzinny nieocieplony :-( obecnie spalanie 25kg na 24h. Co do tego modułu internetowego to koszt spory lepszym rozwiązaniem jest zakup skzp-02

No i co ci da wymiana tego sterownika ? lepiej węgla sobie kupić skoro dobrze spala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuję zdjecia pozostałości po ekogroszku po 12 godz.

Zdjęcie pierwsze ekogroszek 26 MJ/kg - 28 MJ/kg

20191218_062622.jpg.adcf67bfb894853179317a272d42d5e3.jpg

Zdjęcie drugie ekogroszek 25 MJ/kg 20191118_185651.jpg.3bb495e58f8386fa618b971e848557fd.jpg

Walczyłem ze spiekami  z dużą zawartością popiołu okazało się, że to wina ekogroszku. To tak dla nowych użytkowników jak i borykających się tak jak Ja do wczoraj ;-)

USTAWIENIA:

Włączony PID

Powietrze 70% (dmuchawa otwarta na full)

Podawanie 11s

Pauza 38s

Na tych ustawieniach efekt jak na pierwszym zdjęciu po 12godz. palenia.

 

Edytowane przez rmj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, berthold61 napisał:

 A nie lepiej podzielić to na mniejsze dawki ? podawanie 6 sek a przerwa np coś ok 25 sek ?

Sorry A co to zmieni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rmj 

Z wiatrem schodzić można co 5% i obserwować, są paliwa, gdzie idzie dmuchać 35% na tym sterowniku z grupową regulacją obrotów wentyla, przy trochę mocniej rozciągniętej przerwie.

Myślę, że jak masz paliwo niekłopotliwe to na pierwszy strzał możesz dać na 60%. Dla takich 6sekund pracy i 25-30sekund pauzy

Jak dojdziesz do granicy, gdzie przykapcal i niedopala to dajesz ponownie o 5% w górę o dla danego węgla i parametrów pod odbiór ciepła będzie dobrze

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagwozdka z cyklu raczej tych rzadko spotykanych. Za cholerę w tym moim Skampie nie idzie podnieść w górę zasuwy by dostać się do sadzy po ruszeniu czyszczakami. Albo tą blachę gdzieś wykrzywiło albo tak obrosła nalotem rdzy przez kilka miesięcy postoju że jest problem. Nawet solidnym młotkiem nie idzie jej odbić w górę. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej otwierała się ta wyczystka? U mnie ta blacha ma nawet trochę luzu w prowadnicach, które ją trzymają. Ja swój kocioł czyszczę z osadu co 3-4 dni i do komory osadczej też zaglądam,nie czekam aż uzbiera się znaczną ilość popiołu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało przyrdzewieć,więc sprawdzonym sposobem jest młotek i przecinak,musi puścić. Możesz potraktować te prowadnice w których trzyma się ta blacha jakimś środkiem penetrującym. Potem opukać młotkiem. Od dołu pod tą blachę przyłożyć przecinak,najlepiej aby był długi (lepsze pole manewru młotkiem) i cienko zaostrzony. Jak ostrze przecinaka dostanie się pod tą blachę to ją uniesie do góry. Można też spróbować potraktować przecinakiem od góry te dwie prowadnice,najwyżej trochę się odkształcą,ale pozwolą ruszyć blachę.Jak dało się włożyć to i da się wyjąć. A na przyszłość to na czas postoju kotła można takie miejsca zabezpieczyć olejem i po kłopocie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś przesypu podajnika? Chyba nie trzeba tłumaczyć jak się to robi? U mnie w Skamie fabrycznie był wpisany przesyp 3,6 g/s. Palę Sobiankiem Bronze i na tym ekogroszku wychodzi mi 2,8-2,9g/s. I też mam podobną sytuację że streownik Iryd pokazuje brak paliwa a tam jeszcze jest parę kilogramów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.