Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersalność zostaje, tyle,że badania ze względu na panów na górze są na pellet, bo na to są dotacje.

W zasadzie zapowiada się,że będą funkcjonować dwa pomysły równolegle.

 

1. Technixa, gdzie dużo rzeczy przy okazji poprawiono, zdecydowano się na podajnik schodkowy jako separację, co pozwala na pracę bez demontażu czegokolwiek. Zmiany konstrukcyjne paleniska mają dać podwyższoną trwałość. Tutaj cenowo nie będzie drożej, zostanie na zbliżonym poziomie

 

2. Drugi, ten niebieski, gdzie opiera się to na 1podajniku i zabezpieczeniach podobnych m,in do defro. z wyborem róznych sterowników oraz nowym designem zewnętrznym. Tutaj dzięki nowym wymiennikom, uniwersalnej budowie, eliminacji jednego motoreduktora wyjdzie taniej i to raczej sporo taniej. 

 

Będzie wybór, tyle,że wg mnie jeszcze troszkę z technixem nowym warto zaczekać. Jeszcze jest parę drobiazgów do zabezpieczeń sterownika do dodania, aby zapobiegać nierozważnym zmianom w podawaniu. Pierwsze niektórzy już wypuszczają, ja osobiście chciałbym jeszcze z miesiąc zaczekać, aby dograć szczegóły. Ja będę szczęśliwy, jak to będzie fajnie zamknięte do początku października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie tylko poprzez nadmuch wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem po swoich zdjęciach, nową wersję odlewu SV300 montowałem rok temu 24.06.2022 u siebie, aby testować.

Jak pisze Kijasr czyszczenie pod płytką na pelecie co ok.4tony, do 5ciu by się dojechało. Ja mam akurat założona płytkę od ekogroszku, bo pale pelletem no-name i wg mnie na niej lepiej się to pali. Teraz na wrzesień jak zrobi się chłodniej będzie można dalej testować ostatnie zmiany, dla odlewu zacznie się w moim domu drugi sezon grzewczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej się odpala, jest zmodyfikowany obieg powietrza, okrągła komora spalania.

Ze starego zachowały się te same wymiary samych płytek rusztu.

2mocniejsze motoreduktory i 2 krótkie ślimaki. Tutaj w porównaniu do sprężynki wybierającej unikamy kłopocików z pelletem no-name dłuższym od typowego, taki potrafił blokować i klinować się w dostawce pelletowej, zabicie górnego podajnika trociną rzadko potrafiło ściąć spręzynke i jej mocowanie. Tego tutaj nie będzie. U naszych południowych sąsiadów w ubiegłym roku jak były kłopociki z dostepnościa paliw, podobnie jak u nas, to ratowali się paleniem zrębką. Ja raczej tego w swoim domu próbować nie będę. Jak ktoś miał dupny ciąg kominowy i brak rck były przypadki uszkodzenia -stopienia czujników pojemnościowych pelletu przy cofce, tutaj tego czujnika nie ma. Podajnik nazwijmy go schodkowym separuje paliwo przez ten zeskok, procedura wygaszania pozwala na przesunięcie czy tez opróżnienie dolnego podajnika.

 

Niby drobne zmiany, ale mają dać lepszy produkt.

U mnie minął rok palenia na odlewie SV300, właściciel Technix użytkuje go ponad 16miesięcy, on jest po 2sezonach, można zatem powiedzieć, że był czas na sprawdzenie wyrobu na obiektach testowych. Mi zostały na nowy sezon dołożyć finalne modyfikacje i dalej jechać. W moim starym domu spalam sporo w skali roku, bo ok 9ton, zatem w rok mam przerobione tyle opału, co sporo użytkowników w 3lata.

 

ps. mocniej tez liczę na modyfikację tego większego, tam w zasadzie najbardziej istotne modyfikacje, ja jednak w swoim domu pracuje na najbardziej popularnym średnim odlewie.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, shogunzlasa napisał(a):

Rezultat jest powyżej jak pokazuje kolega @Dozy taki, że chcąc sprawdzić stan palnika rozwalasz pół kotła

Gwoli ścisłości wyciągnąłem tylko komorę. 😁

W poprzednim roku owszem rozbierałem palnik na części pierwsze, bo o ile te śrubki po bokach komory da się wykręcić od wewnątrz wymiennika (wiem z autopsji), o tyle ich wkręcenie aby oparły się o ścianki wewnętrznego korpusu jest praktycznie niemożliwe i trzeba rozpołowić palnik. Więc wymyśliłem patent ze szpilkami na torx wkręcanymi od wewnątrz komory, gdy ta już siedzi na swoim miejscu i jest dociśnięta blachą czołową wraz z uszczelką. Tylko najpierw trzeba na wylot przegwintować otwory w komorze, bo one fabrycznie gwintowane są na około ¾ głębokości otworu, patrząc od zewnętrznej strony komory. 

Szpilki widoczne są na pierwszym zdjęciu w mojej poprzedniej wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz te dwa krótkie ślimaki pracują zarówno z peletem jak i ekogroszkiem? Czy do ekogroszku wersja z jednym ślimakiem?
Jak piszesz o tej zrębce - ktoś próbował tym palić konkretnie w sv200 z podajnikiem, czy tak w ogóle w jakimś kotle peletowym? Pytam bo w sumie to mógłby być niegłupi patent, te zrębki jak za darmo przy obecnych cenach peletu, i jeśli by tylko poszły przez podajnik to w SVce powinny się spalić. Nawet w proporcji 50/50 z peletem gdyby to miało pomóc, nadal wygląda atrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na youtubie że niektórzy palą, ale też jakieś modyfikacje robią w podajnikach żeby zrębki się nie blokowały. To już trochę za dużo jak na moje chęci / możliwości. Dlatego pomyślałem że SV200 ze swoim krótkim podajnikiem byłby niezłym kandydatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrębka ma jeden minus - 1 tona to chyba 6 metrów sześciennych materiału. Do tegu musi być suchy. 
 

1 godzinę temu, Pieklorz napisał(a):

Jak ktoś miał dupny ciąg kominowy i brak rck były przypadki uszkodzenia -stopienia czujników pojemnościowych pelletu przy cofce, tutaj tego czujnika nie ma.

Albo jak ktoś przezbrajał kocioł i uszczelki już przyklapnęły to podobny efekt.

Więc jeśli tutaj da się kombinować, mieszać bez przezbrajania - to super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Objętość duża, a kaloryczność niska czyli podajnik będzie kręcił niemalże bez przerwy. ...bo gwoli ścisłości świder podaje objętościowo.

Innymi słowy zarżniesz silnik.

Edytowane przez Dozy
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to chodzi na SKZP? Jest jakiś zmodyfikowany soft dla tego sterownika obsługujący 2 podajniki, czy tylko dostępny od producentów kotłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mkwapisz napisał(a):

To to chodzi na SKZP? Jest jakiś zmodyfikowany soft dla tego sterownika obsługujący 2 podajniki, czy tylko dostępny od producentów kotłów?

A czemu taki zdziwiony? 😉

Przecież standardowo w SKZP-05 masz dwa wyjścia zasilające ("podajnik a" oraz "podajnik b"). W ustawieniach masz do wyboru 3 rodzaje palników: ekogroszek, pellet wrzutkowy oraz pellet sv200. Przy wyborze któregokolwiek z pelletowych sterownik wykorzystuje dwa podajniki, ale z małą różnicą, w sensie przy wyborze sv200 praca górnego podajnika jest kontrolowana/przerywana przez czujnik pojemnościowy, a jeśli takowego niema wtedy górny podajnik będzie pracował bez przerwy jeśli sterownik będzie w trybie modulacji.  ...o ile w ogóle ten górny będzie podłączony. 🙂 Dlatego przy sv300 z dwoma podajnikami wybiera się typ pellet wrzutkowy aby obydwa podajniki pracowały równolegle, tak jak to jest w kotłach z tzw. wzwodem. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdziwiło mnie że podajniki nie pracują razem tylko każdy sterowany jest osobno. I grafika na panelu sterującym jest trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mkwapisz napisał(a):

Trochę zdziwiło mnie że podajniki nie pracują razem tylko każdy sterowany jest osobno. I grafika na panelu sterującym jest trochę inna.

No przecież są zasilane z osobnych wyjść, co daje wiele więcej możliwości niżeli podłączenie dwóch pod te same złącze.

O jakiej innej grafice mówisz?  ...że żółte kulki zamiast czarnych? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A emisyjnie / jakosci spalania i/lub sprawnosc to sa roznice w stosunku do poprzedniej wersji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.