Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak samo jak ty kolego. Z uszczelka tego nie widziałem, po rozsypaniu nie uszczelki tak właśnie to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem jeszcze raz i włożyłem płytkę ponownie dociskając na różne sposoby, ale głębiej już nie chce wejść. Dla porównania wrzucam zdjęcie jak ta płytka przylega bez płytki palnika, widać że nie jest też idealnie dociskana, ale odstęp wyraźnie mniejszy.

Wrzucam jeszcze zdjęcie jak to wygląda w środku palnika. Czy to schodzące uszczelnienie widoczne w wyczystce pod płytką jest istotne? 

IMG_20210103_160747.jpg

IMG_20210103_160922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 55 stronie tego tematu jest zdjęcie mojego autorstwa, które przedstawia wyczystkę w moim palniku. Nie mam tam uszczelki, za to kawałek wystaje z prawej strony. U Ciebie jest zasłonięty kanał powietrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pochłaniacz napisał:

Na 55 stronie tego tematu jest zdjęcie mojego autorstwa, które przedstawia wyczystkę w moim palniku. Nie mam tam uszczelki, za to kawałek wystaje z prawej strony. U Ciebie jest zasłonięty kanał powietrzny.

Właśnie widzę, zdjąłeś to samodzielnie czy miałeś tak fabrycznie? U mnie tak jest przysłonięte od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dominikzet napisał:

Właśnie widzę, zdjąłeś to samodzielnie czy miałeś tak fabrycznie? U mnie tak jest przysłonięte od początku.

Dziwna sprawa. Tak prezentuje się u mnie 20200102_192429.jpg.9643fab98484136448836ac9e2703b00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dominikzet napisał:

 Czy to schodzące uszczelnienie widoczne w wyczystce pod płytką jest istotne? 

 

 

Podczas czyszczenia część tego uszczelnienia mi zeszła ale kanału powietrznego tam nie zauważyłem. Przy następnym czyszczeniu zajrze tam jeszcze raz dokładniej. 

PS. Usuń tę zgorzel bo ona ci blokuje dosunięcie rusztu do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem jeszcze raz i włożyłem płytkę ponownie dociskając na różne sposoby, ale głębiej już nie chce wejść. Dla porównania wrzucam zdjęcie jak ta płytka przylega bez płytki palnika, widać że nie jest też idealnie dociskana, ale odstęp wyraźnie mniejszy.
Wrzucam jeszcze zdjęcie jak to wygląda w środku palnika. Czy to schodzące uszczelnienie widoczne w wyczystce pod płytką jest istotne? 
IMG_20210103_160747.thumb.jpg.aa8bf015108a718ff725ebab46ac65bf.jpg
IMG_20210103_160922.thumb.jpg.b1be3b78352bc0e34f13fb942e3620dc.jpg
W nowszych wersjach nie ma pod rusztem tej szczeliny powietrznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kijasr napisał:
Godzinę temu, dominikzet napisał:
Wyczyściłem jeszcze raz i włożyłem płytkę ponownie dociskając na różne sposoby, ale głębiej już nie chce wejść. Dla porównania wrzucam zdjęcie jak ta płytka przylega bez płytki palnika, widać że nie jest też idealnie dociskana, ale odstęp wyraźnie mniejszy.
Wrzucam jeszcze zdjęcie jak to wygląda w środku palnika. Czy to schodzące uszczelnienie widoczne w wyczystce pod płytką jest istotne? 
IMG_20210103_160747.thumb.jpg.aa8bf015108a718ff725ebab46ac65bf.jpg
IMG_20210103_160922.thumb.jpg.b1be3b78352bc0e34f13fb942e3620dc.jpg

Pokaż więcej  

W nowszych wersjach nie ma pod rusztem tej szczeliny powietrznej.

Dobrze wiedzieć, a jeśli ta uszczelka zejdzie do końca, to nie będzie jakiś problem?

19 minut temu, palacz5klasy napisał:

Podczas czyszczenia część tego uszczelnienia mi zeszła ale kanału powietrznego tam nie zauważyłem. Przy następnym czyszczeniu zajrze tam jeszcze raz dokładniej. 

PS. Usuń tę zgorzel bo ona ci blokuje dosunięcie rusztu do końca.

Chodzi o to miejsce? Dziś już tego nie zrobiłem ale jutro spróbuję usunąć, ciężko to schodzi.

IMG_20210103_160922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skrobalem nożykiem od tapet i poszło szybko. Znaczy samym ostrzem. Ulamalem tak z 4-5 segmentów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym miejscu, na tym uskoku fabrycznie jest sznur który zazwyczaj przy czyszczeniu odpada i w tym miejscu uchodzi powietrze. Zauważyłem u siebie że w tym miejscu spala się groszek podnosząc temp. podajnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 15:55, janosh napisał:

, Kiego czorta wam zapalarka ...? Rozumie producenta bo to jak by nie bylo to jakas kada jest.. Od ponad 2 lat latem rozpalam co 2 dni na cwu i te 10-15 min. nie robi problemu. Jak wczesniej pisałem - kto latami 2x dziennie kopciucha nie rozpalał to na wsxystko bedzie narzekal. Takie zaczyna sie montowanie turbo do trabanta czy tico. Ja szczerze powiem ze troche żałuję ze nie kupilem innego sterownika bo nie wiedzialem ze dotacje dostane ale z tym co mam tez mam ciepło w domu... Pewnie jak byl bym bogatszy to tez bym grymasił. A tak szczesliwy jestem ze nie musze gidzine wczesniej wstawać rozpalic i po pracy znowu biegiem kolejne rozpalanie i trzymanie kciuków zeby do 2 w nocy potrzymalo... A rano znowu zimno i rozpalanie.... 

Czasem jak czytam pewne posty to mi się reklama snickersa pr,zypomina.... 

A jeśli ktoś ma kolektory słoneczne i zabraknie słonka fajnie jak z automatu dogrzalo bojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz,  czy wiesz może, dlaczego napowietrzanie płytki palnika w nowych typach jest inaczej zbudowane ? Jaki był cel takiej zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie czy ktoś palił innym paliwem niż ekogroszek w Sv200 ?

Chodzi o pellet, owies itd ?

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samym owsem nie robiłeś prób?

Mieszanke robisz dokładnie, czy zasypujesz i samo się miesza ?

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 20:54, aniol1972 napisał:

A jeśli ktoś ma kolektory słoneczne i zabraknie słonka fajnie jak z automatu dogrzalo bojler

Jak juz bym mial kolektory to bym grzalke za 2 stówy wstawił a nie pchal sie w zapalarki... Bez jaj... 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.