Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi


Tez masz to pufanie strzelanie

Gdzie można zakupić uszczelki na ta klapkę z przodu od komory powietrznej i ten sznurek. Patrzę na stronę technix.pl ale oprócz całego palnika nic tam nie ma. Jaka biedna ta ich strona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu , cytat usunięto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uszczelki do otworów poniżej zasobnika zamawiałem bezpośrednio w Technix, poprzez e-mail. Domyślam się że inne uszczelki też będą mieli bez problemu dostępne.

Zastanawiam się czy też nie powinienem założyć tego sznura, od tego sezonu jakoś dziwnie palnik się zachowuje, podejrzewałem jakieś lewe powietrze albo coś takiego. U mnie odgłos jakby powietrze przelatywało przez jakoś szczelinę. Cały sezon wsłuchiwania się w zeszłym roku, bo kocioł nowy to człowiek cały czas obserwował, patrzył, nasłuchiwał...W zeszłym roku było OK, pomimo że też wyciągałem całą płytkę... Na niskich mocach jakby płomień nie szedł górą tylko bardziej z prawej strony. @Pieklorz może to być przez brak uszczelnienia tej szczeliny, którą opisywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Technix. Zobaczymy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na domer.pl w wyszukiwarce wpisać taśma kominkowa 10x2 to na ten schodek

Można tam dac slicon, po ostatnim czyszczeniu miałem na kominkowym uszczelniaczu 1200, a teraz dałem ponownie na taką taśmę/sznur kominkowy

Od przodu ja tej klapki nie uszczelniam, co już wielokrotnie pisałem. Nie ma potrzeby moim zdaniem.

 

Czujnik temperatury spalin daje się na stanowisku ok 1metr za kotłem (tak powinno być wg zapisów normy) ostatnio jednak przy badaniu pelletowego dali przy samym kotle, w zasadzie nie wiem dlaczego. Zauważyłem to dopiero po odebraniu kotła z badań. Taki montaz ma wpływ na generowaną moc, jakby dali jak w zapisach można by podejść z 1kW w górę lekko

Edytowane przez Pieklorz
  • Przydało się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odległość czujnika spalin ma pewnie wpływ później na pokazywane temperatury , jak bym dał 1m od kotła to pewnie będę miał z 10 stopni niż teraz gdzie czujnik jest 15cm od kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SlawekOrfi napisał:

Tez masz to pufanie strzelanie

Nic takiego nie występuje. Dziwnie się po prostu pali. 

 

Metr za kotłem czujnika nie dam, bo tam już jest ceglany komin. Losowo przy kotle zamontuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka płytki palnika była, ale jej stan mocno zużyty. Natomiast widać dokładnie,że żar jest przed palnikiem. Nawet jest tam trochę czarnego nagaru, którego ciężko usunąć.

Po za tym jedna szczelina jest nierówna , tak jakby pod wpływem gorącą było coś zniekształcone.

 

20201201_181443.jpg

20201201_181325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina niewłaściwego montażu płytki paleniska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźne pytanie, do właścicieli kotła typu Skam.  Jakie temperatury spalin osiągają wasze kotły, i na jakich mocach ? Zamontowałem ostatnio czujnik, i u mnie na ok. 20%  ( 3 Kw)  mam spaliny w okolicach 80-90 stopni.  Przy 60% mocy ( 9 Kw),  spaliny dochodzą do 180 Stopni.  Czy nie za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak daleko masz czujnik od pieca ? Pieklorz pisał nie dawno ze na stanowisku badawczym jest to ok 1 metr , jak u siebie przesunąłem czujnik z 15cm do ok 90 cm od pieca to spaliny spadły o kilka stopni ,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźne pytanie, do właścicieli kotła typu Skam.  Jakie temperatury spalin osiągają wasze kotły, i na jakich mocach ? Zamontowałem ostatnio czujnik, i u mnie na ok. 20%  ( 3 Kw)  mam spaliny w okolicach 80-90 stopni.  Przy 60% mocy ( 9 Kw),  spaliny dochodzą do 180 Stopni.  Czy nie za dużo ?
A wymienik czyscilesc wyciorem?

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shaft7 napisał:

A jak daleko masz czujnik od pieca ? Pieklorz pisał nie dawno ze na stanowisku badawczym jest to ok 1 metr , jak u siebie przesunąłem czujnik z 15cm do ok 90 cm od pieca to spaliny spadły o kilka stopni , 

Będzie tego z 15 centa.

 

Godzinę temu, Kijasr napisał:

A wymienik czyscilesc wyciorem?

Jakieś dwa tygodnie temu porządnie wyczyściłem cały kocioł, więc chyba jeszcze nie jest zapierdzielony.  W wymienniku bardziej kurz jest, niż sadza. 

Z nadmuchem już nie zjadę zbytnio, bo zaczyna przykapcać. 

Nie przeszkadza mi ten fakt, że spalinki wysokie, bo komin mam ceglany, i trochę się grzeje przy takich temperaturach. Bardziej z ciekawości pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 11:35, Pieklorz napisał:

 

Można tam dac slicon, po ostatnim czyszczeniu miałem na kominkowym uszczelniaczu 1200, a teraz dałem ponownie na taką taśmę/sznur kominkowy

 

Pieklorz jest potrzeba uszczelniać ten element, ma to jakiś wpływ na pracę kotła i na poszczególne elementy. Osobiście nie uszczelniam ale rzeczywiście wydaje się tak jakby żar był zaraz koło ślimaka, lecz podglądam lusterkiem i tu może być takie złudzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie temu porządnie wyczyściłem cały kocioł, więc chyba jeszcze nie jest zapierdzielony.  W wymienniku bardziej kurz jest, niż sadza. 
Z nadmuchem już nie zjadę zbytnio, bo zaczyna przykapcać. 
Nie przeszkadza mi ten fakt, że spalinki wysokie, bo komin mam ceglany, i trochę się grzeje przy takich temperaturach. Bardziej z ciekawości pytam :)
A płyta od zawirowaczy dobrze leży?

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 22:20, Pieklorz napisał:

Śrubkę 5mm da się wymęczyć, szybciej i wygodniej szlifierką , ale tu nie każdy potrafi się obsłużyć a ręcznie wymęczy prawie każdy.

No chyba że jest inżynierem z 28-letnim stażem nauczania.... ;)

Przepraszam ... nie mogłem się powstrzymać po przeczytaniu tego tematu ...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kijasr napisał:

A płyta od zawirowaczy dobrze leży?

Luknę tam Dzisiaj, ale chyba nie da się jej źle położyć. 

Bardziej winię  palnik 15 kw. W kotle 9 kw.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak rozpoznać jaki się ma Palnik SV200 czym się różni 15kW od 24 kW. Gdzieś jest to napisane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi czym różni się Palnik SV200 większy i mniejszy ten montowany do 10kW i do 24kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak rozpoznać jaki się ma Palnik SV200 czym się różni 15kW od 24 kW. Gdzieś jest to napisane.
Pozdrawiam

Musisz wyciągnąć ruszy i zobaczyć ile ma rzędów otworów 15kw ma 8 rzędów a 24kw ma ich 10. Ja kupiłem palnik niby 15kw a jak się później okazało był to palnik 24kw. Ale otwory zaślepione i jest już 15kw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem dziwne zachowanie modulacji.Zimno,moduluje wyžej w zadanej i na okolo.Juž 2 lata nie wiemy,co to zima.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy chyba jak u kogo. Ja mam tak ze dochodzi temp kotła do 60* i się odstawia. Posiadam analizator spalin i ni chu... nie szło ustawić. Ale przeczytałem na forum ze wpływ na to maja uszczelki od wyczystki i od rusztu. Zakupiłem założyłem i poprawa w pracy o 100%. Wcześniej miałem spalanie na poziomie 20kg teraz jest 16.2 i spada. Reszta jest na temacie skzp+brager. Jeśli jakieś zmiany w sofcie to dalej nie mogę zrozumieć dlaczego zadana wartości tlenu spada ze wzrostem modulacji? Powinno być tak ze skoro analizator widzi ze tlenu za dużo czy za mało to sterownik czeka za kolejna dawka paliwa lub podaje więcej paliwa by osiągnąć zadana wartości tlenu zależna od modulacji. To tylko i wyłącznie moje zdanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.