Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kącik majsterkowicza


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

Sa isto 3 fazy w gniazdku,czy jednej može brakuje?Tež niektore spawarki nie maja kolorow kabli w gniazdkoch podlaczonych tak jak jest zwykle dla normy,bo sa daja podlaczyc jednym sposobom do 220 i inym do 380.Tež kolejnosc faz jest w gre,bo w trafe moga zamiast wspomagania elektromagnetycznego walkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam spawarke na serwisu,szkoda bo ofocilem by ci jak jest to tam podlaczone,mam na tym 380 i przejscie na 220 tež.

Znalazlem:Jest to wlasnie naprawde "niepoprawnie" dla kolorow,poprawnie dla spawarki.

 

200901021913_modrafaze2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do lepiej obeznanych w tematach sprzętu elektronicznego.
Mam zamiar sprezentować dobry, zewnętrzny napęd DVD- RW (połączenie przez USB).
Stoję przed wyborem, bo na stronach internetowych radzą jak największy bufor pamięci.
A czy wiadomo jakie jest minimum? Ceny są porównywalne, różnica jedynie w marce produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być napęd do laptopa (tzw slim) w kieszeni usb?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Do komputera HP (stacjonarnego - już bez kieszeni napędu, ma tylko porty USB).
Szukałem też napędu tej firmy... natrafiłem na taką stronę: https://crn.pl/artykuly/piec-minut-dla-dvd-rw/
i przy okazji dowiedziałem się co znaczy DVD+RW
Brakuje mi jednak wiadomości o wspomnianym buforze pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fozgas napisał(a):

Stoję przed wyborem, bo na stronach internetowych radzą jak największy bufor pamięci

Pamietam jak nagrywalem CD/DVD i nie mozna bylo nic innego robic na kompie bo czesto konczylo sie to przerwaniem nagrywania i plyta do kosza. To bylo gdzies ~20lat temu. I wtedy ten bufor danych mial sens. Obecnie ten problem chyba jednak nie wystepuje gdyz nagrywarka sama kontynuuje/dokancza od miejsca przerwy, proces w przypadku utraty danych?

7 godzin temu, Fozgas napisał(a):

natrafiłem na taką stronę: https://crn.pl/artykuly/piec-minut-dla-dvd-rw/

Artykul jest z 2002r.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi a także wyjaśnienie. Wydaje mi się, że właśnie na przełomie wieków zatrzymałem się; elektronika i motoryzacja, w tamtym czasie, była dla mnie najbardziej ergonomiczna. 
Dlatego najchętniej wspominam produkty z tamtych lat. Nie mam jednak przyzwolenia na ich użytkowanie w miejscach publicznych :)

Tu przykład:

Tel..jpg

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te telefony miały ogromną zaletę, można było wysłać sms`a, albo zadzwonić do wybranej osoby nie patrząc na  ekran. Obecnie smartfony nie mają tej możliwości, choć naukowcy nad tym pracują, puki co bezskutecznie (nie chodzi mi tutaj o wybór głosowy).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2023 o 12:34, Fozgas napisał(a):

Pytanie do lepiej obeznanych w tematach sprzętu elektronicznego.
Mam zamiar sprezentować dobry, zewnętrzny napęd DVD- RW (połączenie przez USB).

Jeżeli nie jesteś bardzo wymagającym, z górnej półki klientem, to na chwilę obecną, nie ważne co kupisz. Wszystko będzie działać, chyba że będziesz miał pecha. Ja używam od lat LG i ASUS. Nic z tym się nie dzieje. Nie korzystam z nagrywarki od lat, więc nawet nie wiem czy wypalarka jeszcze działa, ale samo odtwarzanie bez zarzutu.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kup na Ali, jest wystarczająco dobry. Używam, przy produkcji z drewna.

image.png.cc0c78bf7d45bfdbf800eff10ddd8ae8.png

 

W opcji zakupu z aplikacji mobilnej, przy zakupie 3 różnych rzeczy możesz go kupić za 16-20zł. 

Dostawa w ciągu 2 tygodni.

 

W Polsce ponad 50zł.

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam starą piłę Partnera 351, rozbierałem ją ostatnio całą, bo spadł wężyk od oleju. Teraz z kolei po nalaniu paliwa na full jakaś 1/3 się od razu wylewa przez obudowę. Co do układu paliwowego w piłach jest podobnie w większości. Dziwi mnie to, że jak wypłynie ta 1/3 później jest ok, t.j. na tych 2/3 zbiorniczka nic więcej nie wycieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna usterka wynikła z częstego używania piły jak również sposobu jej noszenia. Przyzwyczaiłem się trzymać ją pionowo na przedramieniu, gdy przechodzę z miejsca na miejsce. Próbowałem lutownicą transformatorową odtworzyć pazur, który utrzymuje pokrywę filtra powietrza. Nie udało się. Niekiedy pokrywa odpada, w czasie pracy. Może macie jakieś pomysły lub mieliście podobną naprawę.

Piła.jpg

Pokrywa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje wybić łożysko, a bardziej pierścień z łożyska z panewi od betoniarki, bo tyle z niego zostało. Blacha jest cienka, także boje się o zdeformowanie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to walić po tym pierścieniu z drugiej strony w tą część, gdzie chodzą kulki. Ale miejsca tam za wiele nie ma. Chyba że po prostu walić młotkiem po obudowie, aż się rozleci czy pęknie, albo na siłę z drugiej strony próbować wypchnąć, a potem wyklepać. Piękne to nie musi być.
20231001_175922.thumb.jpg.16cdd9248e2850615c13274951c21888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest po drugiej stronie, ale moze da sie go przeciac lub naciac? Pozniej jak uderzysz przecinakiem to peknie.

Lub znalesc rure o odpowiedniej srednicy i podeprzec obudowe spryskac odrdrzewiaczem potem uderzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w sumie pomysł z rurą będzie chyba najlepszy. Drugie łożysko jest deko inaczej osadzone i tam rurą będę wybijał, a tu kawałkiem rury podeprę i ebnę młotkiem, powinno wyskoczyć. Z drugiej strony właśnie jest zabudowane, także nie ma jak nawet żadnym przecinakiem podejść. Ale jak się deko zdeformuje, to wyklepie ile się da, wbije nowe łożysko i powinno hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspawaj kawałek rurki lub nawet kawałeczek płaskownika i wybijesz całość. Gdy masz masywniejsze obudowy to stosujesz zamrażanie obudowy łożyska gazem z butli lub gaśnicy śniegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie posiadacie w swoim gospodarstwie pompy zanurzeniowe?
Przeglądałem ostatnio na stoisku ogrodniczym i nie umiałem wybrać. Są z tworzywa sztucznego, lekkie, poręczne a także żeliwne korpusy, ciężkie pompy. Różniły się też mocą, ale tutaj nie zawsze przekładało się to na wydajność. 

I przy tej okazji pytanie też o tzw. kosz, zawór zwrotny, w studni kopanej: Jak często należy wymieniać, robić przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolega @carinus  zaciekawił, że temat nadal aktualny. Współczesny "adaś" to już chyba tylko kształtem przypomina tamtego, sprzed lat. Nawet podano moc poszczególnych nagrzewnic. Są też palniki, czyli dałoby się złożyć taki zestaw i zamontować w zwykłym kotle. Może ktoś z forumowiczów eksperymentował. Dobrze byłoby mieć taki współczesny, niedużej mocy, palniczek i samemu sprawdzić jak to działa.

Tu przykład podobnego rozwiązania.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.