Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to wtedy jak się nie chce za często do kotłowni chodzić ,lub nie można ale jak ktoś lubi i ma czas to 3h jest akceptowalne ,niektórzy co godzinę latają z drewienkiem i też się cieszą że ciepło w domu,ale jak ja miałbym bufor to większy kocioł koniecznie,nawet ten 28-32 i raz na dobę palenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj @maronka, że chciałbyś chodzić do kotła raz na dobę

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz a porządnie,ale mnie pasuje dwa tak jak teraz ,a już pół zimy za nami i jeszcze trzy razy nie musiałem zaglądać co nie znaczy że nie zaglądałem ,tak dla przyjemności popatrzeć ,posłuchać,pogadać z kociołkiem ,nie no zboczony jestem

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty małżeństwo też kwitnie,kociołek je tylko uzupełnia,i z innej beczki ,czytałem wczoraj o niby najlepszym kotle hg w 5 klasie polskiej produkcji i taki 20 kw ma komorę na opał 115 litrów a czas spalania wsadu na nominalnej podają 2-4 h mało jak na hg,tyle to lekko moim wyciągam na połowie tego wsadu,w danych technicznych jest napisane

http://www.cichewicz.pl/kotly-c-o-sigma-20-30-kw-zgazowujace-drewno

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to wtedy jak się nie chce za często do kotłowni chodzić ,lub nie można ale jak ktoś lubi i ma czas to 3h jest akceptowalne ,niektórzy co godzinę latają z drewienkiem i też się cieszą że ciepło w domu,ale jak ja miałbym bufor to większy kocioł koniecznie,nawet ten 28-32 i raz na dobę palenie 

Bufor w Twoim przypadku nie miałby żadnej racji bytu  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że nie mam miejsca ale w sumie jak bym miał to taki 1500litrów zgromadził by około 90kwh energii a to przynajmniej 5h oddawania ciepła czyli palenie 5h+ 5h oddawanie=palenie raz na dzień,teraz mam tak samo tylko rozpalam o 8 i później o 18,ale przy tym kotle co mam to faktycznie bez sensu ,bo jednym wsadem drewna nagrzałbym całość może do 60 stopni a to trochę mało ,teraz jest w sumie idealnie ,wsad spala się 5h,dochodząc do 80stopni i później wychładza kilka godzin,bojler robi za mini bufor i teściowa nie marznie,jedyny minus dla niektórych to to że rozpalam 2x ale mnie pasuje jak już napisałem,pod koniec stycznia mam dostać dostawę klocków bukowych ,taki odpad poprodukcyjny mebli do ikei,suche ,4x4x10-35,myślę że będzie idealne paliwo w cenie 110m/p+30zł przywóz,dostępność cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany swoją drogą sosnę spalić i nie kopcić to naprawdę trzeba umieć albo mieć w czym. Bardzo wymagające paliwo ze względu na żywicę.

 

Może masz kryzys w małżeństwie ;)

I dlatego wolisz z kotłem pogadać a nie z Żoną.

Kocioł wysłucha nie pyskuje, nie krzyczy, co najwyżej czasem nosa przypudruje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między świętami grzałem przez kilka dni drewnem mieszanym sosna-liściaste.Bez zbędnych kombinacji mały kociołek chodził bezproblemowo.Jedyną rzeczą wymaganą dla sprawnego spalania były odpowiednio drobne kawałki.Wtedy nic nie zawisało,klinowało a spalało się szybko i dokładnie.Szybko nie oznacza że błyskawicznie ale 2,5h dla całego wsadu było normą.Powietrze podawane z góry przez zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę kolego że do spalenia drewna jakbyś  podawał pp środkowymi drzwiami najmniejszą możliwą szczeliną uchylając lekko drzwi i dołem na miarkowniku ,a całkowicie zamknął dziurę w zasypowych, godzinkę dłużej byś palił na tej samej temp. na kotle ,dodam jeszcze, że  dzięki jednemu koledze z forum ,od którego dostałem fajny skrobak do  czyszczenia wymiennika ,wyczyściłem takowy wreszcie i parę procent sprawność się poprawiła bo spadła jeszcze temp spalin 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najlepsze dopalanie mam przy dobrym natlenieniu całego zasypu.Wtedy nie występują nawet klasyczne płomienie a jedynie słup czerwonego,wirującego gazu.Bufor odbiera nadmiar ciepła.Nie będę już zmieniał przekrojów palnika,pracuje to na każdym prawie paliwie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że dochodzicie panowie do perfekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najlepsze dopalanie mam przy dobrym natlenieniu całego zasypu.Wtedy nie występują nawet klasyczne płomienie a jedynie słup czerwonego,wirującego gazu.Bufor odbiera nadmiar ciepła.Nie będę już zmieniał przekrojów palnika,pracuje to na każdym prawie paliwie idealnie.

Nie no ok ,tak tylko strzeliłem do czego sam doszedłem ale w moim kotle na oryginalnym palniku,a każdy swój kocioł zna najlepiej ,swoje przeróbki,takie właśnie dążenie do perfekcji jak kolega drewniak wspomniał ,a jeśli można ile ten żuberek ma już zimek za sobą kolego drewniak i jeśli będą zmiany  to na co ,jak przyjdzie czas oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuberek to ma chyba ok 20 lat a nowe życie dostał 2 lata temu i dalej chce śmigać. W moich warunkach przyszłościowo to hg +bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze ale już słyszę głosy że to wydatek kilkunastu tyś zł i czy nie lepiej retortę lub pelet ,ale jak sama nazwa wskazuje kolega drewniak to drewienko przede wszystkim ,i z czasem inwestycja się zwróci bo tani opał i przy wystarczająco dużym kotle i buforze obsługa raz na dobę i czysto i ekologicznie bo drewienko ma zerową emisyjność dwutlenku węgla ,jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wrzucić w miarę wyraźne zdjęcie jak macie zamontowany miarkownik (najlepiej Honeywell). Dziś podłączyłem kocioł i mam problem z miarkownikiem. Wydaje mi się, że ma straszny opór przy dzwiganiu klapki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wrzucić w miarę wyraźne zdjęcie jak macie zamontowany miarkownik (najlepiej Honeywell). Dziś podłączyłem kocioł i mam problem z miarkownikiem. Wydaje mi się, że ma straszny opór przy dzwiganiu klapki...

Dorób dźwigienkę do klapki. Łatwo np z wygiętego pręta gwintowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z użytkowników tego pieca mógłby mi powiedzieć czy da się do tego kociołka podłączyć sterownik który obsłuży mi miarkownik ciągu, pompę c.o., pompę c.w.u. i siłownik zaworu czterodrogowego?

Ja używam unistera. Od niego zasilanie pomp ( co, cwu, kotłowa) Do tego tech st431n 3drogowy z pogodowka. Dodatkowo do cwu prosty termostat 55-60 stopni. Chodzi ok

Wszystkiego w jednym chyba nie ma

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

bd7ce737976a956d1dfa379c4480f11c.jpge35a2e479338ec4331e59289e910f819.jpg78aca1b1c9bfcb7491375a3de591dcae.jpge45145e2d5cc72e6b878baeb9620ce81.jpg

Płomień taki:

3ea788c0b5eec362bf2628c3dc2b5441.jpg

Z komina czysto :)

I zdjęcie stabilizatora ;)46007b11e4955ed6f9c45af0b6372301.jpg

Edytowane przez giecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają przeszkadzać? Ideą trojdroznego jest możliwość utrzymywania wysokiej temperatury na kotle i niższej na instalację ... Byleby w granicach rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.