Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z tym podgotowywaniem wody to coś z cyrkulacja wody w kotle nie tak, a nie jak ktoś napisał zły palnik. Wyjscie i wejście jest na tylnej ścianie kotła+pompka i jest problem, wyjściei i wejście powinno być po przekątnej kotła. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zjechac temperatura z 65 na 55 stopni to obnize zuzycie

Możesz tylko poprawić sprawność spalenia opału,sprawność odebrania ciepła od spalin i mniejsze straty budynku.Kocioł spali tyle opału ile potrzebuje budynek do osiągnięcia żądanej temperatury wewnątrz.Nie możesz obniżać w nieskończoność temperatury na kotle bo go zabijesz smołą lub korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że cyrkulacji w kotle nie naprawisz a palnik możesz modyfikować wiem bo sam to robię i wody mi już nie podgotowuje chyba, że jest cały zasyp przed palnikiem rozpalony wtedy siłą rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest aby na powrocie było min. 55 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał ochronę powrotu .palił w zimie bez wygaszania na 80 stopniach na kotle i po 13 latach kocioł padł,a ojciec palił 25lat bez pompki ,na powrocie było zawsze letnio czyli około 30 stopni i wymienił kocioł dla wygody , ale nie padł 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grawitacji przepływ jest tak powolny i stabilny że raczej kondensat się nie wytrąci.Też jadę na grawitacji z powrotem w okolicach 30-35*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

jest taka zaprawa do murowania w kominkach , ja cegły szamotowe na tej zaprawie przyklejałem packą do płytek ściennych przejechałem i siup co prawda nie w tym kotle ale fajnie to oddawało ciepło bo jak dałem po garach to bulgotało , natomiast luźno położone nigdy mi nie zabulgotało , pomyśl nad tym , musiałem breszką to zbijać tak trzymało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma za sobą wymianę rusztu? Zamówiłem nowy ruszt i zastanawiam się jak on się tam trzyma

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grawitacji przepływ jest tak powolny i stabilny że raczej kondensat się nie wytrąci.Też jadę na grawitacji z powrotem w okolicach 30-35*.

A co ma prędkość wody w obiegu do wydzielania kondensatu?  Liczą się temperatura ścianek i skład spalin. Gdy są z nadmiarem powietrza, to i 30 stopni w kotle może nie wywołać kondensacji. Przy niedomiarze powietrza kondensat wydzieli się przy dużo wyższych temperaturach.  Ile czasu palisz w MPM z temp. powrotu 35 stopni?  Macałeś, czy nic złego nie dzieje się z blachą w dolnej części wymiennika ciepła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje pytanie odnośnie MPM-a , może odbiega od obecnego problemu, ale zadam je. Jak załadujecie kocioł do pełna węglem (orzechem) do jakiej wysokości rozpali się zasyp ? 

Jak nie podasz powietrza przez klapę zasypową to rozpali się tylko warstwa na wysokości palnika.

 

A co ma prędkość wody w obiegu do wydzielania kondensatu?  Liczą się temperatura ścianek i skład spalin. Gdy są z nadmiarem powietrza, to i 30 stopni w kotle może nie wywołać kondensacji. Przy niedomiarze powietrza kondensat wydzieli się przy dużo wyższych temperaturach.  Ile czasu palisz w MPM z temp. powrotu 35 stopni?  Macałeś, czy nic złego nie dzieje się z blachą w dolnej części wymiennika ciepła? 

Ja chyba uczyłem sie innej fizyki.Blacha jest pokryta warstewką sadzy i popiołu.Jestem w stanie szczotką doczyścić ją do czystej blachy,jest suchutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Maronki lub innych czy w MPM można napchać szamot z każdej strony w ten kanał nad palnikiem czy jedna ścianka zostaje wodna?

Tu masz schemat: http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-ds.html

Wszystkie ścianki nad palnikiem są wodne. Niemniej możesz na te ścianki położyć szamot - jest wystarczająco dużo miejsca.

 

Kotecek wysokość palnika raczej zależy od mocy pieca. Także musiałbyś doprecyzować, a o który ci chodzi.

Edytowane przez Kristofer82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje pytanie odnośnie MPM-a , może odbiega od obecnego problemu, ale zadam je. Jak załadujecie kocioł do pełna węglem (orzechem) do jakiej wysokości rozpali się zasyp ? 

Już kolego pisałem w forum o hefie że u mnie 20 cm ale mam 17-19 kw i wyższy palnik ,inaczej pisząc do najniższego punktu pierwszego wymiennika,my tam mamy betonową przegrodę z dziurą wlotową do palnika wirowego lub nie wirowego w zależności od wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Pytanie do Maronki lub innych czy w MPM można napchać szamot z każdej strony w ten kanał nad palnikiem czy jedna ścianka zostaje wodna?

Ja mam w koło do samej góry tak by był przelot oczywiście

 

post-62208-0-65871300-1511984344_thumb.jpgpost-62208-0-28649900-1511984371_thumb.jpgpost-62208-0-68094200-1511984402_thumb.jpg

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer82 chkodzi mi czy można przymocować szamot do wiszącej grodzi w tym kanale nad palnikiem.

Albo inaczej czy wszystki ściankie w kanale na palnikiem można za szamotować?

A co Ci da napchanie tego szamotu?  :ph34r: Jeżeli kocioł jest dobrze dobrany mocą i wyregulowany to daje dobre i zadowalająco czyste spalanie, jak na warunki domowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz pakować dwóch taczek szamotu,wystarczy że zrobisz palnik dobrze mieszający spaliny z PW,dobrany do wielkości paleniska żeby poradził sobie z wytworzoną strugą spalin.Ja zrobiłem dodatkowo dwa kanały w których dopala sie mieszanka z palnika i PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w koło do samej góry tak by był przelot oczywiście ...

Fajne zdjęcia. Nie próbują Ci się te dłuższe szamotki gibać k'sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.