Skocz do zawartości

zebbik

Forumowicz
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O zebbik

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opolskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Budynek z lat 80tych z nadbudowanym piętrem, 190m2, zapotrzebowanie wg CW około 19kW, 80W/m2
 • Instalacja
  Instalacja mieszana, 14 grzejników i 10m2 podłogówki. Bufor 750L, zawór 3D z siłownikiem na dom, powrót do kotła z zaworem temperaturowym 55st, CWU 120L. Czujnik temperatury zewnętrznej i pokojowy.
 • Kocioł
  Tytan Bio 20kW, Touch, regulator ciągu na czopuchu 10-15pa.

Ostatnie wizyty

430 wyświetleń profilu
 1. To zależy co masz na myśli. Też dzwoniłem do serwisu jak po ciemku wszedłem do kotłowni i w rurze podajnika widziałem światło ognia (przy zapalonym świetle prawie tego nie widać). Jak popatrzyłem przy wygaszonym palniku, to przy świeceniu latarką od strony palnika widać częściowo światło w rurze podającej. W innym przypadku: 1. Niedrożny system odprowadzania spalin - bardzo groźne, 2. Może rzeczywiście za duże podawanie, trzeba popatrzeć tuż po wygaszeniu, ile masz prześwitu w palniku. Osobiście miałem przy testach momentami podawanie 5.3 i nie miałem z tym żadnych problemów.
 2. Jaki masz sterownik? Podejrzewam, że 60% na Slimie to nie do końca to samo co w Touch.
 3. No ale żal ściska ;-D Czasem zaglądam tam przez cały jeden cykl: przed, w trakcie pracy palnika i po wygaszeniu. Te niedopałki pojawiają się w trakcie pracy palnika. Fakt, po wygaszeniu zostają takie małe grudki popiołu w samym palniku, ale mi chodzi o te w "kuwecie" w popielniku. Z 150kg, rzeczywiście udało mi się już zejść do dwóch garstek. Ostatnio zmniejszyłem zadaną z 76 do 70, palnik na sterowniku Touch i tak pałęta się na temperaturze o około 6-7 stopni niższej.
 4. Tak, mierzę. Mam w tej chwili po wyczyszczeniu kotła około 135 stopni na mocy znamionowej, i cały czas mam problem z delikatnie niedopalonymi kawałkami pelletu. Jutro minie tydzień testu na ostatnim ustawieniu i znowu zmniejszę nadmuch o kilka procent. Tylko temperatura zewnętrzna się dość mocno waha :-/ i nie mam stałych warunków odniesienia.
 5. W tej chwili na Tytanie (Touch) na maksimum podawania powietrza mam 50% (i dalej chyba za dużo, pomimo RCK), według zaleceń musiałbym mieć 90%.
 6. Pozazdrościć stanu palnika po sezonie. Też czyszczę palnik szczelinówką, ale pomimo tego miałem 1/3 dolnej przestrzeni nawiewnej palnika zawalone pyłem.
 7. zebbik

  Tekla draco bio spalanie

  Niedocieplona chata swoje bierze, nie da się tego uniknąć. Mam niedocieplony dom, trochę większy niż Twój, w grudniu spaliłem 1,2t pelletu.
 8. Jesteś coś w stanie na ten temat napisać, odnośnie jak ma wyglądać ten płomień?
 9. Z ciekawości. Ile dałeś izolacji i jakiej? I jeżeli można wiedzieć, to jaki mniej więcej był koszt takiego ocieplenia.
 10. Pewnie to zależy od jakości pelletu i od tego ile się go spala. Tak bardzo na oko pójdzie mi 6 ton w tym sezonie, na razie poszło 2,5t.
 11. Mam. Ale on tylko przesuwa popiół wewnątrz palnika. Pisałem o tej przestrzeni pomiędzy wewnętrzną rurą palnika (gdzie następuje spalanie), a zewnętrzną. Aby się dostać do tej przestrzeni trzeba okręcić te 6 śrub od czoła palnika.
 12. Odnośnie czyszczenia, miałem problem z niedopalaniem pelletu, podpowiedzi były różne. Problem był najprawdopodobniej w zanieczyszczonym palniku. Rozkręciłem go, pył pomiędzy obudową a samą rurą palnika blokował przepływ powietrza na 1/3 długości palnika na dole. Po wyczyszczeniu palnika ilość niedopałków spadła może do 10% tego co było. Po ilości spalonego pelletu uważam, że po maksymalnie 1,5t spalonego pelletu, trzeba palnik rozkręcić (przy moim pellecie).
 13. Ja co dwa, trzy załadunki zbiornika biorę odkurzacz i wyciągam pył oczywiście z resztką pelletu (potem na grubym sicie, podprowadzonym żonie z kuchni, to przesiewam). Draństwo wypełnia dolną, załadunkową część ślimaka, a przy jego obrocie do rury wciągana jest mniejsza ilość pelletu. Sam pył w większości zsypuje się z powrotem na dół i jest go w tym miejscu coraz więcej. Końcowo zmniejsza to ilość podawanego pelletu do palnika. Pellet który kupuję nie jest najlepszych lotów, więc pyłu w nim jest całkiem sporo.
 14. Czyli niemal cały czas dmuchawa Ci chodzi tuż powyżej 30? Hmmm ... Ja mam maksymalną nastawę dmuchawy na 60%, ale w Touch'u ... muszę spróbować niższych ustawień. Tylko wydawało mi się, że przy niższym ustawieniu dmuchawy miałem bardziej niedopalony pellet.
 15. Może czas uczciwie kociołek wyczyścić?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.