Skocz do zawartości

zebbik

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O zebbik

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opolskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Budynek z lat 80tych z nadbudowanym piętrem, 190m2, zapotrzebowanie wg CW około 19kW, 80W/m2
 • Instalacja
  Instalacja mieszana, 14 grzejników i 10m2 podłogówki. Bufor 750L, zawór 3D z siłownikiem na dom, powrót do kotła z zaworem temperaturowym 55st, CWU 120L. Czujnik temperatury zewnętrznej i pokojowy.
 • Kocioł
  Tytan Bio 20kW, Touch, regulator ciągu na czopuchu 10-15pa.

Ostatnie wizyty

477 wyświetleń profilu
 1. Akurat te nastawy prawie mnie nie interesują ... ale wgląd w nastawy CO np. aktualną wartość temperatury CO to byłoby coś.
 2. Czy pojawił się Wam może "Panel serwisowy" na stronie Igneo? U mnie na razie nic nie wyświetla.
 3. ? A jaki masz pellet? U mnie jest dawkowanie co 2 kg, odejmij jeszcze proporcjonalnie.
 4. W piwnicy mam w sumie 7 starych okien (nie są szczelne), do tego koślawe drzwi do na parter, powierzchnia piwnicy to około 80m2, ale gdy pracuje nadmuch w kotle z zetki dość wyraźnie czuć podmuch powietrza. Podejżewam, że bez zetki wytwarza się podciśnienie i ciągnie skąd może ale ... skoro zwykły łazienkowy wiatraczek na wydajność rzędu 100m3/h.
 5. To może na podgrzewanie powietrza, przy mechanicznej wentylacji by się nadawała? Grzejniki wyłączyć i tyle.
 6. W Tekli w Touchu do detekcji płomienia stosowany jest czujnik jasności płomienia. Podobno w tym sterowniku można wybrać albo czujnik jasności, albo sondę lambda z pomiarem temperatury spalin. Z powodu wybranego sposobu sterowania kotłem po przez czujnik jasności, nie ma możliwości podłączenia czujnika temperatury spalin pod sterownik (chodzi o pełną obsługę tego czujnika, bo po przez jakąś wydumkę, to można go oczywiście podpiąć pod jakieś inne wejście analogowe).
 7. Mnie bardziej pasuje VideNet. VideRoom ma zbyt mało funkcji jak za tą cenę. Nawet leżąc w łóżku rano, jestem w stanie zmienić przez telefon (VideNet) parametry np. załączyć dodatkowo grzanie wody, bez podchodzenia do VideRoom. Tak samo w pracy przez komputer czy gdziekolwiek indziej przez sieć. Tym bardziej, że w domu też pracuję na komputerze, więc wejście w podgląd kotła zajmuje mi kilkanaście sekund, a liczba dostępnych funkcji jest większa niż w VideRoom.
 8. Okman, idąc po taniości to czujnik NTC10k w tulei jest do kupienia za 15 zł z przesyłką, do tego skrętka ekranowana zewnętrzna po 2zł/m i możesz potestować, a później najwyżej zmienić na coś uczciwszego.
 9. Liczy się tylko temperatura w miejscu gdzie jest zamontowany czujnik.
 10. Przeanalizuj wszystkie możliwe drogi poprowadzenia kabla, np. na zewnątrz budynku. Ja końcowo poprowadziłem kabel kanałem wentylacyjnym z łazienki. Czujnik bezprzewodowy wymaga częstej wymiany baterii, a jak one siadają, to mogą się pojawić przekłamania w transmisji. Pomijam częstotliwość z jaką komunikuje się czujnik ze sterownikiem.
 11. Mam układ z buforem. W czasowym ustawieniu kotła, kiedy kocioł jest wyłączony to po prostu nie pracuje. Ale z bufora dalej jest realizowany program czasowy z CO, aż do wyczerpania zgromadzonej energii.
 12. 7,5-25kW. Oprogramowanie w sterowniku Touch też jest na wersję 25kW.
 13. Myślałem, że u mnie zbiornik CWU tak beznadziejnie trzyma ciepło, ale widzę, że to reguła. Już kombinowałem jak go ocieplić.
 14. Osobiście widziałbym rolę cegieł szamotowych tak jak w uczciwych kotłach na węgiel, jako stworzenie powierzchni o wysokiej temperaturze do dopalania resztek gazów i drobinek opału. Raczej myślałem o stworzeniu tunelu jako przedłużenie palnika niż przytulanie szamotek do ścianek koła. Jedyny minus jaki widzę, to już przy moich trzech oryginalnych szamotkach w kotle, temperatura na kotle po jego wygaszeniu i zatrzymaniu pomp rośnie. Może w większości rozwiązań instalacji jest to nawet zaleta, ale nie w moim.
 15. Temperatura spalin około 135 na znamionowej, na 75% mocy około 125. W tej chwili spalam tygodniowo około 350kg, i w trzeci dzień po czyszczeniu kotła widzę spadek temperatury na samym kotle, około 1,5-2 stopni. W tych samych warunkach. Towarzyszy temu drobny wzrost temperatury spalin. Czyszczę kocił raz w tygodniu i niestety nie mam czasu na częstsze czyszczenie, a widzę, żeby się przydało.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.