Skocz do zawartości

zebbik

Forumowicz
  • Postów

    93
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zebbik

  1. Akurat te nastawy prawie mnie nie interesują ... ale wgląd w nastawy CO np. aktualną wartość temperatury CO to byłoby coś.
  2. Czy pojawił się Wam może "Panel serwisowy" na stronie Igneo? U mnie na razie nic nie wyświetla.
  3. ? A jaki masz pellet? U mnie jest dawkowanie co 2 kg, odejmij jeszcze proporcjonalnie.
  4. W piwnicy mam w sumie 7 starych okien (nie są szczelne), do tego koślawe drzwi do na parter, powierzchnia piwnicy to około 80m2, ale gdy pracuje nadmuch w kotle z zetki dość wyraźnie czuć podmuch powietrza. Podejżewam, że bez zetki wytwarza się podciśnienie i ciągnie skąd może ale ... skoro zwykły łazienkowy wiatraczek na wydajność rzędu 100m3/h.
  5. To może na podgrzewanie powietrza, przy mechanicznej wentylacji by się nadawała? Grzejniki wyłączyć i tyle.
  6. W Tekli w Touchu do detekcji płomienia stosowany jest czujnik jasności płomienia. Podobno w tym sterowniku można wybrać albo czujnik jasności, albo sondę lambda z pomiarem temperatury spalin. Z powodu wybranego sposobu sterowania kotłem po przez czujnik jasności, nie ma możliwości podłączenia czujnika temperatury spalin pod sterownik (chodzi o pełną obsługę tego czujnika, bo po przez jakąś wydumkę, to można go oczywiście podpiąć pod jakieś inne wejście analogowe).
  7. Mnie bardziej pasuje VideNet. VideRoom ma zbyt mało funkcji jak za tą cenę. Nawet leżąc w łóżku rano, jestem w stanie zmienić przez telefon (VideNet) parametry np. załączyć dodatkowo grzanie wody, bez podchodzenia do VideRoom. Tak samo w pracy przez komputer czy gdziekolwiek indziej przez sieć. Tym bardziej, że w domu też pracuję na komputerze, więc wejście w podgląd kotła zajmuje mi kilkanaście sekund, a liczba dostępnych funkcji jest większa niż w VideRoom.
  8. Okman, idąc po taniości to czujnik NTC10k w tulei jest do kupienia za 15 zł z przesyłką, do tego skrętka ekranowana zewnętrzna po 2zł/m i możesz potestować, a później najwyżej zmienić na coś uczciwszego.
  9. Liczy się tylko temperatura w miejscu gdzie jest zamontowany czujnik.
  10. Przeanalizuj wszystkie możliwe drogi poprowadzenia kabla, np. na zewnątrz budynku. Ja końcowo poprowadziłem kabel kanałem wentylacyjnym z łazienki. Czujnik bezprzewodowy wymaga częstej wymiany baterii, a jak one siadają, to mogą się pojawić przekłamania w transmisji. Pomijam częstotliwość z jaką komunikuje się czujnik ze sterownikiem.
  11. Mam układ z buforem. W czasowym ustawieniu kotła, kiedy kocioł jest wyłączony to po prostu nie pracuje. Ale z bufora dalej jest realizowany program czasowy z CO, aż do wyczerpania zgromadzonej energii.
  12. 7,5-25kW. Oprogramowanie w sterowniku Touch też jest na wersję 25kW.
  13. Myślałem, że u mnie zbiornik CWU tak beznadziejnie trzyma ciepło, ale widzę, że to reguła. Już kombinowałem jak go ocieplić.
  14. Osobiście widziałbym rolę cegieł szamotowych tak jak w uczciwych kotłach na węgiel, jako stworzenie powierzchni o wysokiej temperaturze do dopalania resztek gazów i drobinek opału. Raczej myślałem o stworzeniu tunelu jako przedłużenie palnika niż przytulanie szamotek do ścianek koła. Jedyny minus jaki widzę, to już przy moich trzech oryginalnych szamotkach w kotle, temperatura na kotle po jego wygaszeniu i zatrzymaniu pomp rośnie. Może w większości rozwiązań instalacji jest to nawet zaleta, ale nie w moim.
  15. Temperatura spalin około 135 na znamionowej, na 75% mocy około 125. W tej chwili spalam tygodniowo około 350kg, i w trzeci dzień po czyszczeniu kotła widzę spadek temperatury na samym kotle, około 1,5-2 stopni. W tych samych warunkach. Towarzyszy temu drobny wzrost temperatury spalin. Czyszczę kocił raz w tygodniu i niestety nie mam czasu na częstsze czyszczenie, a widzę, żeby się przydało.
  16. Styczeń - 1450kg, stała pompa, temperatura komfortowa 21,5st; 6 osób do CWU Mógłbyś zamieścić zdjęcie w jaki sposób wyłożyłeś szamotem palnik?
  17. Widocznie 1.5atm w naczyniu to za dużo lub/i jest za małe. Na stronie Reflexa jest nawet program do doboru naczynia, można/warto skorzystać. Mam w sumie ponad 1m3 wody, a ciśnienie mi rośnie z 0,8 do max 1,1atm. Nie wiem jak u Ciebie, ale moje zawory bezpieczeństwa (na 1,5atm) zaczynają powoli puszczać już przy 1,35atm. Zresztą, warunki użytkowania określają maksymalne ciśnienie robocze, w Tytanie jest to 1,5atm. Duże zmiany ciśnienia nie wpływają dobrze na żywotność elementów w instalacji.
  18. To opisz dokładnie od czego zacząłeś, a na czym skończyłeś w ustawieniach. Dzisiejszy dzień był o wiele cieplejszy od poprzednich kilku.
  19. Z Vide Room mam o tyle problemy, że co 3 tygodnie muszę go kalibrować. Od termometru wzorcowego (mam obok dwa i oba wskazują z wzajemną odchyłką 0.2st) jest teraz ustawiony na -1,8st. Szybko się grzeje od dotyku (kiedy zmieniam ustawienia), szybko spada na nim temperatura na przeciągu (aż do przesady). Z kolei w nocy, jak przymknę mikro w oknach, to temperatura się prawie nie rusza, tzn. na wzorcowych termometrach spada, a na VideRoom nie chce i dom mi się wychładza. VideRooma nie mam zamontowanego na ścianie, stoi na komodzie i jest swobodnie owiewany przez powietrze.
  20. Niektórzy wolne dochodzenie do zadanej temperatury bardzo sobie cenią. Daj mu popracować z dzień czy dwa, popatrz czy dopala pellet. Potem wyczyść kocioł i zrób kolejną zmianę w ustawieniach. Nie ma sensu zmieniać ustawień za często.
  21. Modulacja to tryb pracy palnika. "Moc dmuchawy modulacja [%]" to nazwa opcji (muszą to nazywać skrótowo bo nie ma za dużo miejsca), która pozwala ustawić procentową wartość obrotów dmuchawy w stosunku do wartości znamionowej liczby obrotów dmuchawy, dla danej mocy palnika, w trakcie modulacji. Oczywiście nie zawsze się to zgadza, bo jak palnik wyhamowywuje i ma duże złoże, to liczba obrotów spada wolniej niż moc palnika. Bo po prostu przez jakiś czas potrzeba więcej powietrza, żeby dopalić nadmiar pelletu. Mam inny kocioł niż Ty Hubertmm, ale mam Toucha i dla 20% mam ustawione 35%, a dla 100% moc dmuchawy jest ustawiona na 48%. Dodatkowo mam ciąg ustawiony na 10Pa na regulatorze ciągu, więc warunki mamy na pewno odmienne, ale myślę, że możesz jeszcze odrobinę zejść z procentową wartości niż 45%(20%) i 75%(100%) (Twoje zdjęcie z wczoraj). Jak kocioł nie potrafił utrzymywać temperatury, zazwyczaj podnosiłem moc minimalną palnika (podawanie około 4,6s-4,8s). Obecnie mam minimum na 75%, ale to z powodu tego, że kocioł u mnie pracuje na bufor. W innych przypadkach to ustawienie powinno być sporo niższe.
  22. Dmuchawa pracuje Ci na 84? Spróbuj zmniejszyć, przy mocy maksymalnej, gdzieś do 60 na początek. Popatrz wtedy jak się spala pellet. Potem można spróbować jeszcze coś doregulować. Masz RCK? Uzupełnij stopkę pod awatarem, nie wiadomo jaki masz kocioł, a nikt nie będzie się przekopywał przez Twoje posty, żeby zobaczyć co masz i co ogrzewasz. To Ty chcesz pomocy, więc pomóż chociaż w tym temacie.
  23. To zależy co masz na myśli. Też dzwoniłem do serwisu jak po ciemku wszedłem do kotłowni i w rurze podajnika widziałem światło ognia (przy zapalonym świetle prawie tego nie widać). Jak popatrzyłem przy wygaszonym palniku, to przy świeceniu latarką od strony palnika widać częściowo światło w rurze podającej. W innym przypadku: 1. Niedrożny system odprowadzania spalin - bardzo groźne, 2. Może rzeczywiście za duże podawanie, trzeba popatrzeć tuż po wygaszeniu, ile masz prześwitu w palniku. Osobiście miałem przy testach momentami podawanie 5.3 i nie miałem z tym żadnych problemów.
  24. Jaki masz sterownik? Podejrzewam, że 60% na Slimie to nie do końca to samo co w Touch.
  25. No ale żal ściska ;-D Czasem zaglądam tam przez cały jeden cykl: przed, w trakcie pracy palnika i po wygaszeniu. Te niedopałki pojawiają się w trakcie pracy palnika. Fakt, po wygaszeniu zostają takie małe grudki popiołu w samym palniku, ale mi chodzi o te w "kuwecie" w popielniku. Z 150kg, rzeczywiście udało mi się już zejść do dwóch garstek. Ostatnio zmniejszyłem zadaną z 76 do 70, palnik na sterowniku Touch i tak pałęta się na temperaturze o około 6-7 stopni niższej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.