Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/url]">http://41f72211acdc5d2cmed.jpg

 

[/url]">http://https://www.fotosik.pl/zdjecie/d77e1831801dd5d7'>d77e1831801dd5d7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał i mogę się mylić ale wydaje mi się że instrukcje od miarkowników zalecają aby pręt był na górze miarkownika a nie pod spodem.No chyba że to nie ma znaczenia a i tak działa.

zgadza się pręt powinien być w poziomie ale tak też działa musiałem tak obniżyć z powodu wąskiego przejścia koło pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilkanascie cm od ściany do kotła i tam musiałem dać regulacje ,bo z drugiej str wąskie przejscie i Regulusa dałem przez trójnik i dodatkowo sklepana rurka miedziana wlutowana w trójnik żeby lepiej przeprowadzało ciepło z wody kotła do regulusa .

Mogłem wkęcić w mufe kotła jak najłatwiej ale jakbym dosunął kocioł na miejsce to już bym go nie odkręcił ,a tak łatwa wymiana w razie czego jakby padł Regulus 

post-65608-0-58917600-1506885176_thumb.jpg

post-65608-0-09704600-1506885256_thumb.jpg

post-65608-0-52923600-1506885280_thumb.jpg

post-65608-0-49809200-1506885347_thumb.jpg

tak też mozna i działa dobrze ,może sie komu przyda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dyskusja jest ciekawa i pouczająca. ja jednak zapytam jeszcze o inną trochę sprawę. Co macie na myśli pisząc "ogrzewam 150 m2, 240 m2 itp." ? Czy opisujecie tutaj metry kwadratowe użytkowe czy metry mierzone po podłodze ? Ja u siebie mam np. 155 m2 użytkowej powierzchni bez garażu i kotłowni i bez poddasza nad I piętrem. Z tego wychodzi mi ponad 700 m3 kubatury co po wyliczeniach na ciepłowłaściwe.pl daje mi min 16 kW kocioł, a w planie zagospodarowania mam kocioł 15 kW. Odnosząc to do kolegi carinus, który ma w swoim awatarze wpisane 180 m2 i kocioł 8-10 kW mam mieszane uczucia do tego czy wziąć kocioł 12-14 czy może jednak 17-19.

 

Będę wdzięczny za podzielenie się refleksjami :)

u

 

Ja mam jakieś 155mkw powierzchni do ogrzania dom nieocieplony ale za to z grubego muru, półtora suporka zamówiłem 12-14 kw i jak na razie nie narzekam bo dopłaciłem 120zł za blachę zmniejszającą moc kociołka o jakieś 30% i na razie palę z blachą jak będą większe mrozy to ja po prostu zdemontuje zwiększając moc kociołka.

Edytowane przez HaSSaN87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przypomnieć sobie ile w sezonie grzewczym mamy naprawdę mroźnych dni,takich w których kocioł musi chodzić pełną parą.Reszta czasu to zdecydowanie zbyt długo,żeby brać kocioł z zapasem mocy i walczyć z nadmiarem ciepła i skutkami kiszenia opału.Inaczej sprawa wygląda gdy ogrzewamy dom metodą codziennego przepalania,inaczej gdy kocioł chodzi na okrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wiecie jestem zwolennikiem przepalania chociaż poniekąd jestem zmuszony , ale właśnie teraz przy prawie pełnym odbiorze rzadko kiedy miarkownik się przymknie do końca, tak pod koniec 3 godziny palenia ale nie zawsze ,zależy od drewna ,jak grubsze  to nie a jak drobniejsze to zamknie,ale u mnie i tak wtedy są szczeliny ,tak że nie kisi nigdy więc spalanie jest takie jak na ds-a przystało ,szamotki bielutkie, wymiennik dużo czyściejszy ,pewnie przy pełnym odbiorze w mrozy do 80 stopni będzie miał biedę dojść i wtedy będzie czas wypróbować palenie ciągłe, muszę nauczyć teściową i córkę bezdymnego dokładania ale jak kolega wspomniał to może z miesiąc na sezon takiego palenia wyjdzie i nie żałuję że nie mam większej mocy ale z mniejszym bym się umęczył pewnie a z tego jestem naprawdę zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kolego na większe mrozy.Miałem kiedyś takie same odczucia,że kociołek mało pali i na długo starcza jeden załadunek.Przyszły mrozy i myślałem że ktoś mi opał z kotła wynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy uda Ci się te 38kw odebrać? Watpie, a nawet jeśli to z jaką sprawnoscia

Edytowane przez giecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do carinus nie miałeś hajnówki nie wiesz co to ubytek opału ,do Mikesz62 jaka farelka teraz palę raz na dzień , później będzie dwa a w mrozy palenie ciągłe ,po to właśnie ds by palić czysto i dokładać kiedy się jest w kotłowni w gs nie dołożysz bez dymu w kominie a u nas tak,a retorty nie chcę z zasady i oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zaświadczenie można znaleźć na stronie rankingu kotłów, a na stronie producenta nic nie ma. Czy ktoś coś na ten temat wie? Jako producent na pewno pochwaliłbym się czymś takim,  ... a tu echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mpm 2 rok i dalej nie umiem w nim palić. Ciągle kopci i produkuje popiół. Mam stary palnik PW podaje ale poprawy brak. Do tego strasznie brudzi wymiennik. Pale tylko weglem. Moc 25 kw na ciepło właściwie też około 25 kw. Ktoś jakiś pomysł?

 

W tym roku założyłem rck bo ciąg duży i chce założyć palnik wirowy. Do tego przy próbach palenia z przegroda zapopiela się na amen.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez giecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle miałem w telefonie zdjęć. Jeśli chodzi o PW to otwarte na maksa. Stara wersja mpm czyli wlot tylko po 1 stronie. Jeśli chodzi o wymiennik to ostatnia przegroda wiecznie zabita sadza do tego wyczystka komina w sadzyad14e4cb48364ea4a6b3bb19282f5732.jpg629e676b00a45962c49be714ae3bf8c2.jpgc6b8ecda3919ad0e6a77e9d00c9ecd66.jpg18845fe11d0e456ab5ff20e71bfc8978.jpg52e11dd85a992dab7b054cdec9d4623f.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kolor sadzy?

Ja na tych zdjęciach nie widzę palnika tylko stertę kawałków szamotu (to nie ma prawa działać).

50% popiołu to niedopalony węgiel.

Tyle popiołu to masz po jakiej ilości węgla?

Wogóle nie widzę wlotu PW.

Podłga palnika nie może być pozioma musi bo szybko zapcha się popiołem,musi być po skosie.

Wygląda mi to na kiszenie opału.

Ile pg dostarczasz?

Przepraszam,za błedy piszę z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor sadzy czarniutka sypka. Pełno tego w ostatniej przegrodzie i kominie. Te szamotki to próba poprawienia ceramiki z org. Popiół po spaleniu około 2 zasypow. Podłoga palnika jest skośna. W nowej wersji jest płaska więc rozbije to co jest i założę płaska. Z kiszeniem mogę się zgodzić bo 25 kw to zapotrzebowanie na srogi mróz. PG próbowałem roznie. Ogólnie zatyka się ostatnia przegroda więc PG na maksa żeby miał cug. Rck założony w lato i przy przepalaniu drewnem było ok. Szykuje się do węgla na sezon więc tak myślę o włożeniu nowego palnika i udrożnieniu PW. Jeśli chodzi o sądzę to myślę że cug był za duży i wywiewało wszystko w komin

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To PG daje za dużą ilość gazów które nie są dopalone i odkładają sadze.Zmniejsz palenisko o jeden segment rusztu.Ten ruszt jest już krzywy czy tylko tak wygląda na zdjęciu.

 

 

Nie koniecznie,ponieważ kocioł DS wygeneruje 2 razy więcej mocy niż moc nominalna więc skoro teraz chodzi na 100% mocy czyli 19kw to da rade wygenerować 38kw.

Takie coś pewnie będzie możliwe przy pracy jako kocioł parowy,nie wiem tylko czym to opalać.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest krzywy. Czyli nowy palnik rck na 20 i przegroda i powinno być ok?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carinus Kocioł powinien spalać czysto nawet a szczególnie na otartym na maksa PG.

Zręmbka,drobna sosna,węgiel 33 groszek ze zrembką,fura drewna (suche+trochę wilgotnego,ale nie świeżego) i kilka innych.Jak wrzucisz to na rozgrzany kocioł i są odpowiednie proporcje PG/PW oraz rozgrzany szamot w komorze zasypowej to 2x większa moc gwarantowana.
Popytaj u Sambora.

giecik Wypadało by odpopielić po wypaleniu jednego zasypu a nie sypać i narzekać na tony popiołu,takiej ilości popiołu to nawet ja nie naprodukowałem z zapiaszczonych wiór i zrzynek jabłonkowych(były tylko olbrzymie spieki żużlowe).

Czym większa temperatura żaru tym mniej popiołu.

Przebuduj palnik i podłoga ma iść po skosie bo inaczej zapchanie palnika gwarantowane.

PW na maksa to jaka powierzchnia jego wlotu?

Sadza=kiszenie opału,złe proporcje PG/PW (za dużo/za mało PW),chłodzenie płomienie przed zakończeniem spalania gazów.

Po co ci taki bzdet jak RCK?

To tylko proszenie się o kiszenie opału.

A i jeszcze zmniejsz palenisko.
A i koniecznie daj zdjęcie sadzy to powiem coś więcej.

Edytowane przez PostępowyRolnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spałam 2 zasypy i odpopielam. Nowy typ palnika w mpm ma płaska podloge do tej skośnej co mam nie pasuje reszta szamotow. PW na maksa to koło o średnicy ok 2 cm. Rck kupiłem bo już nie miałem pomysły na okiełznanie kotła.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.