Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie mialo sie co palic,dosypywane na full non stop bo wtedy otwierajac drzwiczki zaladowcze najmniej leci dymu,a jak widac zar przez  wegiel najwiecej kopci .

Jedynie przed czyszczeniem dzien wczesniej nie podkladalem zeby sie wypalilo do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym drewnie w moim przypadku to porażka, chyba, że ktoś przeniesie się do kotłowni, żeby ciągle grzebać w kotle, poprawiać wieszający się opał i uchylać różne drzwiczki, żeby nabić temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja górniakiem defro spaliłem niespełna 2 tony , palone raz na dzień czasem pełne wiaderko czasem 3/4

ten górniak to jeden z najlepszych górniaków a jak palisz od góry to i oszczędny piszą że do 30% przy paleniu od góry i dymku niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spaliłem ~18 m przestrzennych porąbanego drewna słabo ułożonego i trochę zrębki wierzbowej na 140 m

na zrębce  to dopiero szatan:)

oj to czuję że SONY będzie miał rację i w 20 m/p się nie zmieszczę na moje 240m chałupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym drewnie w moim przypadku to porażka, chyba, że ktoś przeniesie się do kotłowni, żeby ciągle grzebać w kotle, poprawiać wieszający się opał i uchylać różne drzwiczki, żeby nabić temp.

dlatego zamówiłem piec z dwoma klapkami pod miarkownik by wyczaić jak to puszczać prawdopodobnie stała szczelina na dole do wyczajenia tak by temperatura nie rosła a paliło się a ta klapka wyżej pod miarkownik by temperatura szybko dochodziła i myślę że podając powietrze i z dołu i z boku opał będzie się równiej palił i mniej zawieszał ale mam przeważnie drobne drewno to powinno być ok

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ten górniak to jeden z najlepszych górniaków a jak palisz od góry to i oszczędny piszą że do 30% przy paleniu od góry i dymku niewiele

zgadza się jest oszczędny i wydajny ale jeszcze będzie sprawdzany jako dolniak , zobaczymy czy też tak dobrze będzie chociaż nie ukrywam że powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalone 4 listopada, wygaszone 17 marca - spalone 2 tony węgla w większości Wieczorek orzech II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co już nie palisz kolego

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co już nie palisz kolego

 

Nie pale węglem, spalam pozostałości drewna po budowie przepalając po powrocie z pracy. Za tydzień, półtora, raczej już będzie palone tylko w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo się zrobiło.. 5200 za 21kw? Dołóż do tego bufor, sterowanie i masz całkiem sensownego podajnikowca... Moim zdaniem za drogo.

4700 ja widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie. Paląc węglem 26/27 MJ/kg tak, aby w czopuchu była temperatura rzędu 200st, jaką moc można wyciągnąć z kotła 12-14kw?  Na ciepłowłasciwe.pl wyszło mi trochę ponad 16kW i tak się zastanawiam, gdym wybrał kocioł 14kW i gdyby na zewnątrz tak z -20st przycisnęło, to czy taki kocioł dałoby radę dojść, przy oczywiście rozsądnej temperaturze spalin, do 16-17kW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie. Paląc węglem 26/27 MJ/kg tak, aby w czopuchu była temperatura rzędu 200st, jaką moc można wyciągnąć z kotła 12-14kw?  Na ciepłowłasciwe.pl wyszło mi trochę ponad 16kW i tak się zastanawiam, gdym wybrał kocioł 14kW i gdyby na zewnątrz tak z -20st przycisnęło, to czy taki kocioł dałoby radę dojść, przy oczywiście rozsądnej temperaturze spalin, do 16-17kW? 

Ile masz w sezonie grzewczym dni z tak niską temperaturą?Wygrzany dobrze dom,nawet po kilku dniach takich mrozów,za bardzo się nie wychłodzi aby nie dało sie w nim mieszkać.Poczytaj o problemach z przewymiarowanym kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czytałem, ale tutaj nie mówimy o przewymiarowaniu (kocioł chce kupić mniejszy niż wyszło na ciepłowłaściwe.pl), tylko jaką moc da się z tego kotła wyciągnąć ponad dane znamionowe bez nadmiernych strat kominowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez strat kominowych się nie da prawdopodobnie jak na węgiel to ta 14 styknie ale jak drzewem to 17

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększysz moc paląc większą objętością i odbierając ciepło wnętrzem komory zasypowej.Dla drewna i węgla oznacza to podawanie PG przez zasyp i rozpalanie całego zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale strata kominowa będzie wtedy większa i mała kontrola nad piecem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie. Paląc węglem 26/27 MJ/kg tak, aby w czopuchu była temperatura rzędu 200st, jaką moc można wyciągnąć z kotła 12-14kw? Na ciepłowłasciwe.pl wyszło mi trochę ponad 16kW i tak się zastanawiam, gdym wybrał kocioł 14kW i gdyby na zewnątrz tak z -20st przycisnęło, to czy taki kocioł dałoby radę dojść, przy oczywiście rozsądnej temperaturze spalin, do 16-17kW?

Mi też CW proponowało 16kw kupiłem 12-14 i nawet w mrozy przy paleniu ciągłym miarkownik dość często się przymykał

Palę tylko drewnem

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.