Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację ale przy przewymiarowanym kotle lub słabej zimie przepalanie to konieczność bez bufora. Dla przykładu dzisiaj rano 6 godz start kotła przy temp w domu 21*. O godz 9 w domu 23*, dołożyłem drewna, ustawiłem wyłącznik czasowy do miarkownika elektronicznego na wyłączenie o godz 11,

Więc o 11 klapka PP zamknięta i do godz 17- 18 w domu bēdzie 21* a na kotle 30-40* (duży zład wody i dużo szamotu). 2 start o godz 17 i do 24 i przerwa do rana.Przez te 2x po6-7 godz przerwy zaoszczędzone minimum 35kg kg drewna. Przy paleniu ciągłym w domu miałbym 25* i 35 kg drewna mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepszy kocioł na niedomiar . Z elektronicznym miarkownikiem nie mam doświadczenia, ale skoro tak się da to faktycznie jak piec się wypali i zamknie to oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy paleniu drewnem miarkownik potrzebny jest mi tylko do zamknięcia kotła. Czujnik temo jest wyjęty i klapka w trakcie palenia jest cały czas otwarta i to mi się sprawdza najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

właśnie zwróciłem uwagę, że wyjście w MPM DS 7-8 i 8-10 ma nietypowy wymiar tj. fi14cm.

Przeglądam sobie kontrolnie internet w poszukiwaniu kolan itp i praktycznie o tej średnicy nic nie ma.

Standardem jest fi 13, 15itd więc chyba z czopucha trzeba od razu wyjść redukcją w górę np do 15cm i dopiero dalej jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalcie za mocno bo cena podskoczy B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

właśnie zwróciłem uwagę, że wyjście w MPM DS 7-8 i 8-10 ma nietypowy wymiar tj. fi14cm.

Przeglądam sobie kontrolnie internet w poszukiwaniu kolan itp i praktycznie o tej średnicy nic nie ma.

Standardem jest fi 13, 15itd więc chyba z czopucha trzeba od razu wyjść redukcją w górę np do 15cm i dopiero dalej jechać.

 

 

Też to zauważyłem. Jak napisałeś są redukcje z 14 na większe średnice, więc to nie problem. 

Tutaj masz wybór -> http://askot.krakow.pl/pl/p/REDUKCJA-STALOWA-WYSOKOTEMPERATUROWA-ZWIEKSZAJACA-BERTRAMS-FI140160/9364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, czy ma ktoś mpm 7-9 kW i ile kosztował i jak się sprawuje ,jaką powierzchnię tym ogrzewa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty nie dotyczące kotła MPM DS zostały przeniesione do nowych tematów:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20980-wydzielone-z-tematu-kocioł-ds-mpm-instalacja-grawitacyjna-co-z-miedzi/

 

oraz

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20981-wydzielone-z-tematu-kocioł-ds-mpm-dobór-kotła-do-55-m2-mieszkania/.

 

W tym temacie proszę o prowadzenie dyskusji tylko na temat kotłów DS MPM.

 

Pozdrawiam Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny ,napiszcie e+maila ,lub zadzwoncie ,bedzie z pierwszej réki.

Pigeon8 lepiej napisz jakie Cié zmiany interesujà.

Prawdopodobnie kazdy piec jest inny ,robiony pod,potrzeby zleceniodawcy (jaki zasyp,z której strony wyczystka ,dzwignia do ruszrowania,na która strone drzwiczki majà sie otwierac, gdzie miarownik,palniki itp,itd) Zdjécie niewiele wniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dami63 dzieki za zdjęcia o coś takiego mi chodziło, ze zdjęć widać, że zmieniła się skośna cegła, ale czy mógłbyś zrobić jeszcze dokładniejsze zdjęcie klapki krótkiego obiegu oraz gdzie jest ta rączka do jej podnoszenia. Jest to 14kW, ale z jakim palnikiem. Co mnie jeszcze zastanawia to długość wezyrków. Ciekawe jaka by była zmiana w pracy kotła jak by one sięgały do końca przegrody betonowej i wpadały prosto do palnika.

Edytowane przez pigeon8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za elementy na środku klapki? Ja tego nie mam. Klapka widze już zmieniona na wyjmowalną. Moja jest na styk jeszcze. Zastanawiam się czy mogę ją podszlifować przy zawiasach tak żeby szło klapki podnieść pionowo do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest ze szczelnością drzwi od góry ?? czy nie mogą się rozszczelnić i kopcić do pomieszczenia ?? , mam jeszcze jedno pytanie (nigdy nie miałem własnego C.O) , czy kocioł promieniuje dużym ciepłem do pomieszczenia ? jest to o tyle istotne że będzie stał w kuchni i nie chcę zrobić tam sauny (większy lub mniejszy grzejnik dać ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fotki jeszcze starszej wersji kotła.Nowszy miał inne miejsce otwierania klapki krótkiego obiegu i wyczystka na zawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten o którym piszesz, był innej mocy. Może to być powodem różnic.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest ze szczelnością drzwi od góry ?? czy nie mogą się rozszczelnić i kopcić do pomieszczenia ?? , mam jeszcze jedno pytanie (nigdy nie miałem własnego C.O) , czy kocioł promieniuje dużym ciepłem do pomieszczenia ? jest to o tyle istotne że będzie stał w kuchni i nie chcę zrobić tam sauny (większy lub mniejszy grzejnik dać ?)

Drzwi są uszczelniane więc raczej nie dymią,a piec oprócz drzwi i rurek jest zimny jak lodówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.