Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbki pieców miałowych na podajnikowe


8010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zaproponować temat przeróbki kotłow miałowych i śmieciuchów na piece podajnikowe i prosić o Wasze opinie i doświadczenia.

Zrobiłem dwie przeróbki i wszystko działa super.

Wyciąłem dno popienika i położyłem na przygotowanej wcześniej przystawce /można kupić gotowy wraz z podajnikiem/.

Zamontowałem palnik rynnowy apr witkwski i sterownik timel z czujnikiem spalin. 

Palę już drugi sezon trocinami z miałem 1:1. Super pali się wszystko co przejdzie przez ślimak. 

Rozwiązanie jest bardzo skuteczne i stosunkowo tanie. Podajnik ze sterownikiem można kupić za ok. 2700zł a nowy piec to wydatek dużo większy. Poza tym mamy pełnowartośiowy piec z podanikiem i do tego duże paleniskow którym można palić tradycyjnie np.latem lub przepalać miałem czy drewnem.

Dodam na koniec że w czopuchu temp. wynosi średnio 80st.C czyli nie ma strat kominowych a z komina nie ma praktycznie dymu.

Poniżej zdjecia przerobionego pieca i mieszanki którą palę.

Resized_DSC_0201.jpeg

20181015_175901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem swojego Viadrusa U-26 na podajnik .Podajnik ardeo iron 25, dmuchawa RMS 120 AL, sterownik Timel SKZP 02,zawór 3D+siłownik sterowane pogodowo .Smiga aż miło. temperatura średnia spalin ok. 80 stopni.Przegrody w środku skopiowane z Viadrus A3C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może kilka słów jak przerobiłeś piec. Może kilka fotek dołączysz. Może to pomóc niektórym niezdecydowanym osobom które mają podobny kocioł. 

Przyznasz na pewno że było warto przerabiać kocioł niż inwestować od razu w cały nowy zestaw.

Ja jestem mega zadowolony z mojego. Nie dość że cała powierzchnia grzewcza jest wykorzystana to jeszcze do dyspozycji jest głębokie palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki dołączę wieczorem.Do palenia na ruszcie w razie braku prądu mam camino .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy braku prądu mogę uchylić drzwiczki popielnika i palić na ruszcie.

W praktyce przy braku prądu przez kilka godzin gdyby robiło się chłodno to odpalam agregat ( cena ok. 500zł za chińczyka z avr) i palę na podajniku. Mam centralne w miedzi więc grawitacyjnie grzeje mi część grzejników. Agregat się sprawdza bo chodzi pompa i nie ma problemu z ogrzaniem.  Spalanie benzyny 05-07l/h

Jeżeli prądu nie ma krócej to nic nie robię a jak się włączy to palnik startuje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek , podstawę robiłem sam.

WP_20181030_14_06_21_Pro.jpg

WP_20181030_14_06_45_Pro.jpg

WP_20181030_14_07_17_Pro.jpg

WP_20181030_14_07_39_Pro.jpg

WP_20181030_14_07_57_Pro.jpg

WP_20181030_14_08_19_Pro.jpg

WP_20181030_14_08_38_Pro.jpg

WP_20181030_14_09_05_Pro.jpg

WP_20181030_14_09_23_Pro.jpg

WP_20181030_14_10_49_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jesteś zadowolony z pieca.

Ja mam stalowy z 2004r.. Kupiłem zapasowy miałowiec którego przerobię tak samo jak obecny gdy stary skończy żywot. Z komina zero dymu. Za kocioł 5 klasy dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ma trochę umiejętności i sprzęt można zrobić wszystko .Jestem zadowolony z kociołka i ze sterownika,nie muszę codziennie rozpalać od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie popiół to mógłbym powiedzieć że mamy ogrzewanie gazowe za 1/3 ceny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 to może przesada ,ale 1/2 na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle twierdzę że za ciepło w domu natomiast znajomi którzy grzeją gazem "nie lubia za ciepło w domu". Co ciekawe wcześniej gdy mieli piece węglowe to jakoś lubili ciepło...

Wracając do tematu myślę że nasze rozwiązanie poza tym że jest tańsze to do tego wydajniejsze. Każdy centymetr płaszcza wodnego jest wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spaliny mają średnią 70-80 st. to wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem podstawę pod kocioł viadrus U-26 zrobiłem sam z blachy kotłowej 6 mm z odpadów złomowych ,(mam na złomie znajomego i tam przywożą nawet duże ścinki z fabryki

kotłów ). Zrobiłem rysunek techniczny na papierze milimetrowym i przystosowałem pod palnik ardeo iron. Wzorowałem się ma podstawie benekov(zwiększyłem wysokość do 600mm i wyłożyłem szamotem).

Kocioł na podstawie ustawiłem na sznurze szklanym przyklejonym lekko (żeby się nie przesuwał) silikonem 300*. Wydłużyłem drogę spalin jak w Viadrusie A3C .Jedne drzwiczki wykonałem sam,drugie ze starego  kotła od kumpla.

podstawa benekov.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 20:41, 8010 napisał:

Witam wszystkich. Chciałbym zaproponować temat przeróbki kotłow miałowych i śmieciuchów na piece podajnikowe i prosić o Wasze opinie i doświadczenia.

Zrobiłem dwie przeróbki i wszystko działa super.

Wyciąłem dno popienika i położyłem na przygotowanej wcześniej przystawce /można kupić gotowy wraz z podajnikiem/.

Zamontowałem palnik rynnowy apr witkwski i sterownik timel z czujnikiem spalin. 

Palę już drugi sezon trocinami z miałem 1:1. Super pali się wszystko co przejdzie przez ślimak. 

Rozwiązanie jest bardzo skuteczne i stosunkowo tanie. Podajnik ze sterownikiem można kupić za ok. 2700zł a nowy piec to wydatek dużo większy. Poza tym mamy pełnowartośiowy piec z podanikiem i do tego duże paleniskow którym można palić tradycyjnie np.latem lub przepalać miałem czy drewnem.

Dodam na koniec że w czopuchu temp.imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50 wynosi średnio 80st.C czyli nie ma strat kominowych a z komina nie ma praktycznie dymu.

Poniżej zdjecia przerobionego pieca i mieszanki którą palę.

Resized_DSC_0201.jpeg

20181015_175901.jpg

Ile kg. tej mieszanki spalasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszej pogodzie 16-17 kg. Temp.w domu 24.5st. + bojler

Rok temu w największy mróz spaliłem ok.35kg/dobę. Przy temp. W dkmu 24st. + bojler 120l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo...ale w sumie to mieszanka z trocinami ktore maja mniejsza kalorycznosc.

Moj piec to rowniez hybryda-piec "ala"moderator +rynna Witkowski...spalanie na dzis ok 12-13 kg...ekomialu (grubszej frakcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że 16 kg mieszanki to tak naprawdę 8kg / niecałe wiaderko/ miału najzwyklejszego i niecałe wiaderko trocin. 

Wczoraj zasypywałem podajnik to przez 7 dni spaliłem 6 wiaderek miału i tyle samo trocin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abcde może pochwalisz się fotkami Twojego pieca? Inni forumowicze będą mogli coś od nas podejżeć  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 8010 napisał:

Zauważ że 16 kg mieszanki to tak naprawdę 8kg / niecałe wiaderko/ miału najzwyklejszego i niecałe wiaderko trocin. 

Wczoraj zasypywałem podajnik to przez 7 dni spaliłem 6 wiaderek miału i tyle samo trocin.

 

ykhm 

wg cieplowlasciwe.pl mam jakieś ponad 300m2 

piwnica, parter, piętro plus niezaizolowane poddasze 

cwu 120l na 8 osób...do tego tłokowiec od Płonki 30kW ....średnia spalania z ostatnich 8 dni Retopala to 8.5 kg na dzień więc twój wynik jest rzekłbym średni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i średni ale w domu 24-25 st.C. poza tym zwykły miał kupiony rok temu po 500zł/tona. Trociny po 20zł/m3

Co prawda trociny palę bo muszę się ich pozbyć / nie chce mi się mieszać / ale w ogólnym rozrachunku to około 5 zł za dobę ogrzewania z ciepłą wodą jak dla mnie jest ok. Oczywiście każdy pali czym uważa. Fakt że ekogroszek a miał to spora różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz takie same warunki temperaturowe wewnątrz jak ja

niestety ale wszyscy u mnie są cieplolubni 

więc nadal średni ten twój wynik

do tego sobie dolicz koszt tej rzeźby z kotłem plus czas jaki poswieciłeś 

I nadal to średnio wychodzi 

 

no ale co dla kogoś jestt sufitem to dla kogoś innego jest podłogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wykonania to tylko mój czas około 3 godzin. 

Za zestae automatyki zaplacilem 2500zł a za kompletny piec to ok. 7500zł więc zaoszczędziłem 5000zł. Więc chyba warto. 

Oczywiście masz prawo sądzić inaczej.

Powiem Tobie że temp.wewnątrz to nie wszystko. Liczy się jeszcze budynek i jego posadowienie. Ja mieszkam na górce i dom nie jest osłonięty z żadnej strony. Najbliższy dom jest ok. 30 m poniżej poziomu mojej piwnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 8010 napisał:

Abcde może pochwalisz się fotkami Twojego pieca? Inni forumowicze będą mogli coś od nas podejżeć  :-)

1537714132560-1628401973.jpg.d47cb69ae4a5ebeabe23e8174b7f577e.jpg

U mnie przerobka byla minimalna:demontarz dzwiczek z pieca i przyspawanie 4 nakretek do kolnierza.

Palnik poszedl w dzwiczki.

minusy:...ruszt wodny mam pod palnikiem wiec musze co 2-3 dni przegarnac popiol przez ruszt do popielnika...czas wykonania 1 minuta:)

2 minus :mam zasobnik 180 kg i klapa wsypowa jest na wysokosci 150cm, wiec trzeba wysoko opal sie odzwigac :)

Ogolnie jestem mega zadowolony i piec dostal nowe zycie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Może po sezonie przerobisz palnik poniżej ruszt i będzie wygodniej :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tez o tym myslalem...ale to sie wiaze z przerobka instalacji,wejscia czopucha....a tak poszedlem po najnizszej lini oporu...koszt przerobki praktycznie zerowy(nie liczac palnika ze sterownikiem-3tys).

Myslałem rowniez o wycieciu rusztu ktory i tak jest zbedny ale boje sie ruszac bo piec ma 10lat i trudny dostep do spawania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.