Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, YaroXylen napisał:

I tu druga poruszana już sprawa, opcji zapamiętywania kilku stanów( wszystkich ustawień) sterownika w pamięci, oraz przywrócenie ich jednym kliknięciem...i to chyba jeden z lepszych priorytetów do modyfikacji sterownika dla Pana Tomasza z TIMELA

ta opcja jak najbardziej na tak...dobry pomysł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja kiedyś myślałem że by podajnika cały czas podawał węgiel ale ze zmienną prędkością ślimak falownik by sterował obratami. Tak jest np w dużych ciepłowniach opalanych miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobry pomysł z uwagi na duże obciążenie silnika. Raz ślimak idzie gładko drugim razem zacina się z uwagi na kamienie lub inne przypadłości. Gdybyś chciał na lekko zblokowanym ślimaku wystartować z mocą 10% to nic by nie podał.
Tak jak pisałem trzeba by było zrobić testy na palniku z algorytmem biorącym pod uwagę procentową ilość węgla do mocy i wiatru.
Osobiście uważam że teraz jest odpowiedni kompromis. Ale jeśli Pan Tomek będzie chciał w takie rozwiązania iść to jestem za i chętnie pomogę.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy zmiana ustawienia siły nadmuchu (np z 60% na 30% dla maksymalnej mocy) jest w jakimkolwiek stopniu rekompensowana mniejsza/większą dawka paliwa przez algorytm PID? Dzięki.

Edytowane przez mkkomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo sterownik nie wie ile to jest powietrza np. m3/h. To jest właśnie jedyny parametr który użytkownik dobiera sam, na oko albo z pomiarami np. nadmiru tlenu w spalinach lub inne.

Jak masz 60% i pali się dobrze to po zmianie na 30% będziesz miał niedopały, tym więcej im wyższa modulacja.

Edytowane przez crook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym wszystkim podziękować za liczne porady w temacie wyłączenia sterownika w czasie wgrywania nowego oprogramowania. 
Winowajcą był konwerter usb na rs232. Dzisiaj zakupiłem kabel szeregowy, instalacja przebiegła bez żadnych problemów, sterownik pracuje jak należy. 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, crook napisał:

 

IMG_20181227_104923.jpg

Witam. Wiem ze odbiegam od tematu ale mam pytanie odnośnie zamocowania dmuchawy. Czy to jest własna konstrukcja?! Czy ta "skrzynka" do której przykrecona jest dmuchawa jest do okola rury podajnika? Proszę o wiecej info. Jak to jest skonstruowane. Jesli nie tu to na priv. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal testuje....rozne ustawienia.....ostatnio pisalem ze mam moc wpisana tyle co na piecu a ograniczona modulacje do 50%.No i owszem wykresik ladny ale: bardziej palnik kopci i wiecej spala....wrocilem do zmniejszenia mocy bo jest czysciej w piecu...mniejsze spalanie i tez ladnie moduluje ale wyzej....tak to wyglada u mnie:))

Oby mi zimy starczylo na przetestowanie wszystkich mozliwosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak działa pozycjonowanie mieszacza ? Wciska na sterowniku robi się zielona ikona i coś tam męczy ale długo to trwa ile powinno trwać pozycjonowanie ? I czy kontrolka odznaczy się?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, abcde napisał:

ja nadal testuje....rozne ustawienia.....ostatnio pisalem ze mam moc wpisana tyle co na piecu a ograniczona modulacje do 50%.No i owszem wykresik ladny ale: bardziej palnik kopci i wiecej spala....wrocilem do zmniejszenia mocy bo jest czysciej w piecu...mniejsze spalanie i tez ladnie moduluje ale wyzej....tak to wyglada u mnie:))

Oby mi zimy starczylo na przetestowanie wszystkich mozliwosci:)

Zimy może nie być :) ale ogólnie to daj znać jakie wnioski po testach. 

Ja mam moc 25kw czyli max moc palnika a piec 19kw. Ponieważ mam wiecej grzejników niż potrzeba to temp.pieca mam 40st.i glowice się domykają bo w domu sauna... Wiec moje wyniki nie byly by miarodajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, BDG napisał:

Ja podtrzymuje problem z mieszaczem

Spróbuj zwiększyć czas stabilizacji. Ja po wpisaniu 65sek. widzę wyraźną poprawę. Przedtem sterownik potrafił pokazać 99% otwarcia zaworu gdy ten był otwarty 25%, teraz różnica jest około 5-8 %

Zwiększając czas stabilizacji sterownik rzadziej kręci zaworem i pewnie dlatego wskazania tak się nie rozjeżdżają, tak myślę.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podtrzymuje problem z mieszaczem
A może to zależy od czasu otwarcia danego siłownika te co mają po 120s i140s nie ma z nimi problemu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak działa pozycjonowanie mieszacza ? Wciska na sterowniku robi się zielona ikona i coś tam męczy ale długo to trwa ile powinno trwać pozycjonowanie ? I czy kontrolka odznaczy się?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Nawet dwie minuty u więcej. Tak ikona się odznaczy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

A może to zależy od czasu otwarcia danego siłownika te co mają po 120s i140s nie ma z nimi problemu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie posiadam 120s afriso. Zmiana stabilizacji nic nie daje po dwóch,trzech godz sie rozjezdza nawet o 50% różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testuję czasowe obniżenie temperatury kotła i czy zauważył oszczędności na opale a może jakieś inne korzyści z tego tytułu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.