Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pomocy!

Postanowiłem uaktualnić oprogramowanie, jak to w życiu bywa napotkałem na problem, według mnie dość poważny ;/;/. Mianowicie w czasie aktualizacji sterownik skzp-02 kilkukrotnie się włączył i wyłączył, następnie zaczął działać sam podajnik oraz pompka co, wyświetlacz zgasł. Sprawdzałem bezpieczniki, są ok. Po ponownym wpięciu sterownika do prądu nic się nie dzieje, oprócz odgłosów z środka jak coś się włącza. 
pozdrawiam,
Mateusz
Miałem to samo. Po kliknięciu aktualizuj też zaczął wariować. Myślałem że uwalilem stera. Na spokojnie włączyłem jeszcze raz i poszło. Zmyliło mnie że po kliknięciu aktualizuj nic nie pokazuje. Trzeba poczekać i się wgra.

P.s
Co się dzieje z skzp.ct8.pl? Nie działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sterownik nie ruszył, wydaje mi się, że coś nie tak jest z zasilaniem, niby słychać w środku urządzenia, działający element ale na tym koniec. Przy przycisku power nie świeci czerwona dioda jak było wcześniej. Aktualizację próbowałem wgrać na 4 różnych portach i nic. 
Sterownik zdemontowałem, na szczęście miałem jeszcze poprzedni.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, poniżej opisuję jeszcze raz całą sytuację. 
Rano zakupiłem przejściówkę do aktualizacji oprogramowania, cały szczęśliwy poszedłem z laptopem do kotłowni. Niestety nie mogłem wgrać aktualizacji,  przepinając końcówkę usb do innego portu sterownik zaczął wyłączać się i włączać, w pewnej chwili ekran zgasł i zaczął, włączyło się ciągłe podawanie paliwa, pompka od co również zaczęła chodzić.
Aktualnie po wpięciu kabla zasilającego sterownik się nie włącza, jedynie słychać jak w środku zaczyna coś działać. Bezpieczniki sprawdzone. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie włączanie się i wyłączanie ekranu, podajnika i pomp podczas aktualizacji to normalna sprawa. Trzeba zaczekać do końca procesu aktualizacji. Odłącz sterownik od sieci, ustaw wszystko w aktualizatorze do wgrania softu, podłącz sterownik do sieci i w ciągu 10sekund naciśnij przycisk aktualizuj i czekaj do końca procesu. Nie odłączaj kabla w trakcie wgrywania softu. Kabel podłącz do USB 2.0

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyświetla taki komunikat to zajrzyj do menadżera urządzeń pod któremu komem masz interfejs i ręcznie go ustaw w aktualizatorze i wszystko pójdzie jak trzeba też to przerabialem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego miałem podobnie i okazało się że kabel był do dupy a przedtem zaktualizowałem 3 setrowniki i przy ostatniej wersji software wyszły kwiatki. Kolega doradził bym kupił konweter digitus. Poszło bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spróbuj jeszcze zmniejszyć szybkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem a interfejsie timela wyświetlało comm4 i wcześniej wszystko szło bez problemu a później nagle interfejs zalogował się pod comm9 a gniazdo USB te same zmieniłem w aktualizatorze ręcznie na wlosciwy comm i poszło od reki

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poddaję się, więcej cierpliwości nie mam. Próbowałem już z 40x, ustawiałem różne porty ręcznie itd. W dalszym ciągu wydaje mi się, że coś się stało z samym sterownikiem. 

Proszę Was ponownie o informację czy przy aktualizacji oprogramowania świeci się Wam dioda zasilająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jujek 

Spróbuj pobrać  jeszcze raz aktualizator. Sprawdź w menadżer urządzeń na jakim porcie jest kabel. Reszta tak jak instrukcja pisze. Sprawdź czy wgrywasz Soft skzp a nie Soft panela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jujek3 napisał:

Niestety sterownik nie ruszył, wydaje mi się, że coś nie tak jest z zasilaniem, niby słychać w środku urządzenia, działający element ale na tym koniec. Przy przycisku power nie świeci czerwona dioda jak było wcześniej. Aktualizację próbowałem wgrać na 4 różnych portach i nic. 
Sterownik zdemontowałem, na szczęście miałem jeszcze poprzedni.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, poniżej opisuję jeszcze raz całą sytuację. 
Rano zakupiłem przejściówkę do aktualizacji oprogramowania, cały szczęśliwy poszedłem z laptopem do kotłowni. Niestety nie mogłem wgrać aktualizacji,  przepinając końcówkę usb do innego portu sterownik zaczął wyłączać się i włączać, w pewnej chwili ekran zgasł i zaczął, włączyło się ciągłe podawanie paliwa, pompka od co również zaczęła chodzić.
Aktualnie po wpięciu kabla zasilającego sterownik się nie włącza, jedynie słychać jak w środku zaczyna coś działać. Bezpieczniki sprawdzone. 

 

Kup kabel szeregowy RS232 i wgrasz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o kolejności.

1. Podłącz kabel USB tylko do laptopa

2. Uruchom Aktualizator

3. Wybierz plik z softem(załaduj)

4.WYŁĄCZ sterownik (wtyczka)

5. Włóż kabel RS z tyłu sterownika(nie spiesz się, czasami lepiej gdy to potrwa około 10-15s.

7. WŁĄCZ sterownik(wtyczka)

8. Aktualizuj 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem.

Bałem się że to koniec :-)

Ale później kombinowałem w takiej kolejności, na czarnym ekranie sterownika i poszło.

Może zmniejsz jeszcze  prędkość przesyłu.

Czasami pomaga też przeinstalowanie Aktualizatora.(wypakowanie go jeszcze raz)

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jujek3 napisał:

Daję za wygraną. W czwartek skontaktuję się z producentem, mam nadzieję, że mi pomoże.
Spokojnego wieczoru. 

Jeszcze nie odpuszczaj.

Witam.

Po spotkaniu wigilijnym włączyłem komputer i widzę że temat nie drgnął. U mnie również wariował troszkę sterownik podczas aktualizacji, jednak coś sobie przypominam że owe niektóre przejściówki wymagają sterowników, jedne ściągają sobie aktualizując system win , a niektóre sterowniki są dostarczane na płycie CD. Sprawdź poprawność sterowników w komputerze. Pamiętam że jak włożyłem kabel z przejściówką ...ładował sterowniki i wywalił na czerwono ich brak, dlatego że mam standardowo wyłączone aktualizacje, po ich włączeniu i aktualizowamiu zassane sterowniki uruchomiły połączenie z SKZP i poszło bez czkawki.

Jeśli to taka przejściówka jak podałeś to https://allegro.pl/adapter-przejsciowka-kabel-rs232-com-na-usb-1m-i7411702565.html?reco_id=1731e1b8-07c4-11e9-afab-246e9677fa08 poniżej masz sterownik niej i nie tylko , bo do większości kabli z chipsetem CH340 i 341

CH341SER.zip

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.