Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LukaszP683 napisał:

Panowie mam pytanie wiem że odpowiedź byla już tutaj ale nie mogę się dokopać. Zmniejszając kaloryczność opału rośnie nam kopczyk i na odwrót?

Witam kolegę.

Gdybyś widział że wartości opału są mocno odbiegające od normalności, zwiększysz ilość węgla również zwiększając moc kotła (palnika)  :)))

pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wgraniu wersji 2,18b po ustawieniach fabrycznych brak komunikacji z modemem nic nie pomogło dopiero powrót do wersji 2,17b ustawienia fabryczne i działa z powrotem wgrałem wersje 2,18b ale teraz nie robiłem ustawień fabrycznych i działa czy ktoś też tak miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zgodnie z tym, co TomekBrz pisał, wszystkie ustawienia pozostały z wersji 2,17b

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oldek napisał:

Ja nie aktualizowałem jeszcze, ale Tomkowi należy wierzyć :)

Ociągasz się....  :)))  Swiąteczne lenistwo Ciebie dopadło....

Patrzę.... patrzę w te kolorowe obrazki i takie "cóś" ...zobaczyłem o.....

20181222_123126-1.jpg.7e484486cecb2ceef5e3c91bab17fc1c.jpg

Takie to gadżety nam p. Tomasz "fundnął"..... :))) i czarne cyferki mam tak jak obiecał... :))

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne cyferki to masz, bo jest powyżej zera i śnieg stopniał thumbsup.gif

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BDG napisał:

Witam Panowie fajne macie aplikacje od wojszyna. Chciałbym je wgrać. Pytanie jak i skąd je wgrać czy działają na android i na lapku i czy działają w wersji 2,17b.

Proszę http://skzp.ct8.pl/   Wejdź w instrukcje wszystko jest świetnie wyjaśnione. Na 2, 17b działa. Ale zaraz  po wgraniu softu gdzieś około godziny ster nie chciał przyjmować zmian podgląd był ok.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, YaroXylen napisał:

Ociągasz się....  :)))  Swiąteczne lenistwo Ciebie dopadło....

20181222_123126-1.jpg.7e484486cecb2ceef5e3c91bab17fc1c.jpg

Takie to gadżety nam p. Tomasz "fundnął"..... :))) i czarne cyferki mam tak jak obiecał... :))

Nie ociągam się,  pierogi musiałem lepić i jestem wielce zasmucony bo dziś w szachy grać nie będę.

U mnie nie tak prosto z update, nie mam notebooka, muszę odkręcić sterownik, odpiąć wszystko od sterownika (najwięcej problemów sprawia czujnik alarmowy) i aktualizacja na stacjonarnym, powrót do kotłowni, podpięcie all sensors & wire i dopiero ready & is ready now.

Tak, dosypanie grochu do kotła teraz mnie satysfakcjonuje.

Ale morduje mnie ciągle myśl, dlaczego muszę być z uprawnieniami admina aby zobaczyć jak długo pracował podajnik, a jak już tam wejdę to nie widzę ile kg. grochu podajnik podał, a jedynie ile sekund podajnik pracował & po wejściu w tryb admina powinienem być przeniesiony do karty menu, tak jak po kliknięciu rozpalony, jestem przenoszony do okna głównego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że trochę upierdliwe jest logowanie jako instalator żeby zobaczyć ile sek. pracował podajnik w danej godzinie. Może w następnym sofcie będzie zmiana tego parametru, chyba że to za skomplikowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, YaroXylen napisał:

Witam Koleżeństwo.

A ja też sobie wgrałem...... I mam już czarne cyferki temperatury zewnętrznej :)) Dziękuję Panie TOMKU :))

A jak tam dynamika -5,0,+5  ???? będzie coś z tego?

Panie Tomku.

A czy w tej całej morrdulacji :)) nie można byłoby pomyśleć o czyś takim , aby w menu przy modulacji i dynamice, podczas szybkiego dochodzenia do temperatury można byłoby ustawić pominięcie 1-2-3 dawek węgla. Ograniczyłoby to emisję sadzy, podczas zwolnienia wentylatora byłaby mniejsza ilość wypchniętego rozpalającego się grochu... i w odwrotną stronę podczas gdy już dmuchawa idzie dużą mocą , dodatkowe 1-2-3 dawki ograniczyło by puste dmuchanie w jeszcze niepełnym kopcu żaru.

Tylko Panowie nie krzyczcie na mnie starucha....

Oj tam takie moje starcze wydumki.....

Pozdrawia Was YARO :))

YARO bez urazy, ale czy Ty w każdym swoim poście, musisz zaznaczać , że jesteś starym człowiekiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro, pewnie masz 40+ i przechodzisz kryzys wieku średniego :))

Jak idziesz ulicą to kręcą Ciebie tylko babki? Na 18stki raczej nie zwracasz już uwagi... masakra. 

P. S 

Weź braweran to konar zapłonie, w piecu nie zgaśnie a i przyjemnie się zrobi :))

Wesołych Świąt dla Ciebie i wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby poruszyć dyskusje jak najlepiej przyrządzić świąteczny bigos a co tam...o problemy wieku średniego już nam się znudziło czytać. Albo żeby już było na temat sterownika to czy znajdzie się u was dla niego miejsce przy wigilijnym stole :-)

Edytowane przez mariusz0776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Ja mam 40 i mały plus a 18 Nastki dalej mnie kręcą
 

Szczęściarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.