Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacja palnika w temacie powietrza dała efekty .Na 12 godz. Widać jak sobie poradził z zapotrzebowaniem na ciepło. Myśle ze może być tak .spalanie na poziomie 7,8 kg

66F481A9-2ABE-4268-9BB2-905A990952D4.jpeg

1EF6D566-6BC9-44C8-B820-DBD94AEDB4C2.jpeg

C690359F-40F9-40BB-AE42-6BA105883AEC.jpeg

F8C04A37-8452-482F-8FCE-9C6E78176689.jpeg

A997E9D5-9C5F-4BF0-9F99-2A3001578A29.jpeg

Edytowane przez marekd
Dopisanie
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kamilu może pan podpowie zapada się kopczyk przy 5% modulacji powietrze na 3% na wyższej modulacji jest ok jak podniosę kopczyk na niskiej modulacji to na wysokiej modulacji przesypuje

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

15kW to około 3kg/h więc policzmy :  3kg*24h=72kg/doba,  pytanie (nie dotyczy @KamilMiernik, bo on testuje i wie co może uzyskać dzięki takiemu ustawieniu)  który z Was spalił choć raz w życiu tyle na dobę?

Pozdrawiam RedEd 

PS 20kW to około 96kg spalonego opału. 

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę receptę ustawień pustego palnika, dziwię się, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, aby to pogodówka sterowała mocą kotła zamiast zaworem 3 czy 4D i temperaturą kotła...

No bo co to za sens wachlować ręcznie mocą kotła przez cały rok, wraz z każdym skokiem temperatury, skoro mógłby to zrobić sterownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co innego sterownik skzp dziala?Moduluje moc w dol i w gore.Dla zapotrzebowania na cieplo.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jockey napisał:

Biorąc pod uwagę receptę ustawień pustego palnika, dziwię się, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, aby to pogodówka sterowała mocą kotła zamiast zaworem 3 czy 4D i temperaturą kotła...

No bo co to za sens wachlować ręcznie mocą kotła przez cały rok, wraz z każdym skokiem temperatury, skoro mógłby to zrobić sterownik...

Już dawno pisałem o tym pomyśle w innym temacie nawet pisałem do innego producenta sterownika który w tedy użytkowałem i już 2 lata nie dostałem odp. a to był by chyba nie najgorszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A tak w temacie to zmniejszylem moc( jakis czas temu bo lubie testowac) ...o ktorej tu mowa ostatnio  i rzeczywiscie palnik nie schodzi ponizej modulacji 30% i jest duzo czysciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy borykam sie z podobnymi sprawami co wy. Wiadomo pogoda bardzo zmienna. Również kombijunuje i szukam idealnego rozwiania dla swojego przypadku. Ale zmiany wprowadzam po kilkunastu godzinach jak nie dniach. Palnik musi sie unormowac. Nie robic nic haotycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego dążycie przedstawiając tak sterownik. To jak zmieniacie moc kotła na minimum 8KW to czemu też nie zmieniacie kaloryczność i na Maxa czy też potencjiału to taki sam efekt będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że już miałem 4 przykłady takich poczynań co spowodowało cofniecie się Żaru do podajnika na całe szczęście zabezpieczenie w stwrowniku zadziałało bo było by Na prawdę bardzo Ciekawie. Nie wiem co chcecie uzyskać tym ale na pewno nie spowoduje to oszczędności w spalaniu groszku czy też czystość w kotle nie do osiągnięcia na normalnej MOCY 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inny piec inny palnik inny komin...itd...

Ja mam zestaw ktory sam sklecilem...piec jest napewno za duzy  i ograniczenie mocy u mnie wychodzi na plus...bo palnik nie schodzi na 5 czy 10% modulacji tylko wacha sie w przedziale 30-40% procent a dzieki temu sterownik nie reaguje na nagly spadek temperatury w zolwim tempie zaczynaja od 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, KamilMiernik napisał:

Ale skoro szukamy złudnych oszczędności to i trzeba potencjiał zmienić i cieszyć się spalaniem na poziomie 5kg/dob przy -20 

Kamil bez urazy ale będąc na forum od samego początku i czytając twoje wypowiedzi stwierdzilelem iż zaczynasz się gubić w tym co piszesz i jedna wypowiedź przeczy drugiej. Poczytaj sobie wszystkie twoje wypowiedzi i może to zauważysz to. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej zamiast zmieniać tak drastycznie moc kotła regulować ustawiając maksymalną modulacje ? Ja tak robię mając trochę przewymiarowany piec i dość ciepłe dni, u mnie się to sprawdza, ustawiłem maksymalną modulacje na 30% A moc nie ruszam, czy nie na to samo wychodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawilem taka moc,odpowiedna domu plus 2 Kw-po pierwszej sezone i wszytko sprawilo sa.teraz obnizilem moc na 70% i tak niedochodzi ponad 30.Wszytka magia jest w odpowiednom naweglaniu i temu dobranemu powietrzu.Ponizenie mocy kotla bez innych sterowani,to=ponizenie naweglania,lub nawyszenie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wyžej,co powoduje obnižanie mocy kotla.Blokowanie max.mocy po prostu nie pozwoli wieksza moc modulacii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.