Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil, to nie palnik, to ta blacha na której osadza się palnik w kotle. Tam jest zwyczajnie źle wycięta jedna wielka dziura!

Tak się przyglądam i masz rację powodem jest własnie blacha która jest wstawiona w połowie palnika aby go szło zamontować w kocioł , sprawdzałem też na stronie żeliwnego to ta blacha jest w zestawie palnikowym pytanie brzmi czy Witkowski dorabia ją pod swoje kotły czy wstawia oryginał jeśli dorobił on ta blachę pod rozmiar palnika do kotła to ON jest winowajcą pytanie do Witkowskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo to się nazywa kołnierz-ramka montażowa ,patrząc na ich stronie,i tak naprawdę nie wiemy,czy robi to firma Żeliwny,czy Witkowski.Jeśli byśmy chcieli kupić sam podajnik z palnikiem,to ten kołnierz już jest,więc chyba wina firmy Żeliwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na zadanie tego pytania producentowi Kotła , ja po zdjęciach które kolega wstawił twierdzę że ramka jest od Witkowskiego ale zaczekamy.

Niech wie co lud mówi i poprawia błędy .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na tym palniku firmu żeliwny,jak wygląda płyta montażowa palnika,oddzielone kanały

 

 

Palnik 25 kW RONDO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas o tym mówię, to producent kotła zrobił fuszerkę.

Producent palnika przewiduje osobne kanały do powietrza i do węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj . chyba mam i ja  ten palnik .

Kołnierz do pieca uszczelniłem na silikon ,nie uszczelniałem wewnętrznej komory rozdzielającej przy ramce .

Praca palnika u mnie nie jest taka jaka powinna być.Cały czas też myślę co jest nie tak.Po sezonie rozbiorę i uszczelnię podajnik.

 

Z tego co pamiętam to w kanale powietrznym mam 2 otwory które przechodziły do ślimaka , robiłeś coś z nimi .

 

Dzięki za informację .Napisz jak teraz  pali ci się na palniku .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory zostawiłem, przez te otwory powietrze nie trafia w dół palnika. Z ręką na sercu mój problem jest rozwiązywany od 5 miesięcy i dopiero zostało to poprawione. Mam nadzieję, że producent usłyszy słowa ludu i poprawi ten problem lub będzie na swój koszt wymieniał palniki w piecach na inne które nie posiadają takowej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym palniku Eco są dwa otwory,które widać po zdjęciu korony,przez które dmucha powietrze w kanał węglowy,miałem zaklejone te otwory przez jakiś czas silikonem i dzięki temu podajnik nigdy nie się nie nagrzewał powyżej 20*C,ale jednak pali się inaczej,to znaczy na środku żaru zawsze leży trochę czarnego węgla i przez to kocioł zaczyna kopcić.Po otwarciu tych dwóch otworów dopala się lepiej na środku kopczyka,zero kopcenia,w kotle siwo,ale temperatura podajnika znowu dochodzi niekiedy do 52*C,ponieważ powietrze w mniejszym stopniu,ale dmucha w kanał węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam i masz rację powodem jest własnie blacha która jest wstawiona w połowie palnika aby go szło zamontować w kocioł , sprawdzałem też na stronie żeliwnego to ta blacha jest w zestawie palnikowym pytanie brzmi czy Witkowski dorabia ją pod swoje kotły czy wstawia oryginał jeśli dorobił on ta blachę pod rozmiar palnika do kotła to ON jest winowajcą pytanie do Witkowskiego ?

Ta blacha jest już razem z palnikiem a Witek montuje całość do swoich kotlow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gangsta529 mam kocioł też tego producenta i również złe, takie same doświadczenia z serwisem, które wcześniej opisywałem. U mnie również występuje problem ze spiekami i sterowaniem dmuchawą, słabo dmucha przez co niedopala i przesypuje pomimo ustawienia max kaloryczność z dużą korektą na minus. Prawdopodobnie występuje u mnie ten sam defekt, muszę rozebrać i uszczelnić, tak że dzięki za podzielenie się informacją. Może oszczędzi mi to kolejnych nerwów i psioczenia na Witkowskiego.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam palnik żeliwny dzielony na pół, który jest osadzony na ramce wykonanej pod ten konkretny kocioł, występuje bowiem odsadzenie palnika 3cm do wewnątrz kotła, względem mocowania. (Niestety nie zrobiłem fotek przy montażu palnika, aby to teraz pokazać. Latem rozbiorę do czyszczenia, to na pewno temat obcykam)

Palniki o jednakowej mocy montowane są do różnej wielkości kotłów za pomocą ramek, które są różne w zależności od wielkości kotła i zastosowanego palnika.

Ramka nie tylko osadza palnik w kotle, ale również powinna centrować koronę palnika w palenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tez ma palnik Eco w kotle od witka i zapytałem go czy nie ma problemów z nastawami. Mówi że ma i opisał ze dzieje się dokładnie to samo o czym wspomniał kolega który ten temat poruszył.

Widać że problem nie jest jednostkowy i nasuwa się pytanie co za specjalista testował te palniki w tych kotłach że nie zauważył problemu w prawidłowym spalaniu.

Gdy kupiłem swój kocioł , tez od Witkowskiego, to zasugerowałem producentowi aby przykładali większą uwagę do kontroli jakości i zapytałem wprost czy jest taka osoba która tym się zajmuje bo w swoim kotle miałem poważny bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Zastanawiam się czy kwestia waszych palników nie powinna znajdować się na innym wątku. Ten na którym piszemy miał w zamyśle dotyczyć sterownika SKZP-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dotyczy, bo jest nierozerwalnie związany z tematem.

Chodzi o to, że problemy z nieodpowiednim zamocowaniem palnika w kotle, Witkowski przerzuca na kogoś innego, a to na producenta sterownika, palnika, a wreszcie na klienta, któremu zarzuca, że nie umie tego wszystkiego właściwie poustawiać.

Dlatego to znalazło odbicie w tym wątku, bo ludzie w dobrej wierze sądzą, że z kotłem jest wszystko ok, tylko oni nie umieją obsługiwać sterownika i szukają odpowiednich ustawień.

I dzięki umieszczeniu tego problemu w tym właśnie wątku, udało się zdiagnozować przyczynę złego palenia.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Panem Tomkiem i obiecał jeszcze w marcu. Trzymam go za słowo  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem poprzez otwór dmuchawy, widać szczelinę :wacko:

muszę rozmontować podajnik i zobaczyć to z bliska

po uszczelnieniu sterownik pokaże efekty...

U mnie niestety też wstępuje ten defekt. Obecnie nie mam czasu na demontaż podajnika. Jak zrobisz to pierwszy daj znać o efektach pracy palnika i sterownika.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

w zeszły weekend zainstalowałem w swoim kotle sterownik SKZP-02

 

Kocioł Cichewicz futura econo mini 16kw 

poprzednio pracował na sterowniku RK2006L2 firmy KEY (dwustan), w którym standardowo pada potencjometr od dawki paliwa i zaczyna żyć własnym życiem (przesypuje palnik lub daje za mało paliwa i wygasa).

 

Kotłownia 4m2, okno otwarte 24/24 (nie mam nawietrzaka a powietrze do spalania musi być).

 

Instalacja ogrzewa: dom 137m2 pow. użytkowej +19m2 garaż, styropian 12cm, ile wełny na poddaszu nie wiem bo dom kupiony był w stanie deweloperskim i było już zrobione. W instalacji grzejniki 12 sztuk (z tego jeden w garażu ) + podłogówka góra łazienka ok. 10m2 + podłogówka dól na oko z 25m2. Na grzejnikach termostaty poza jednym pokojem gdzie jest najchłodniej (pod nim taras i najdalej od rozdzielacza).

 

Wszystko chodzi na dwóch pompkach CO + CWU. Podłogówką nic nie steruje :( - planuje zamontować zawory rtl na powrotach póki co zmniejszyłem przepływ na powrocie.

 

 

Na starcie ustawiłem:

 

1. moc 16KW (jużsam nie wiem czy to moc kotłą czy palnika?)

2. kaloryczność opału 22mj (wpisane na czuja - groszek miał być super, ma moc ale przy dwustanie strasznie spiekał w podtrzymaniu)

3. potencjał podajnika 18,6kg/h (zwarzyłęm to co przez godzine przesypał podajnik) - korekta +30%

4. modulacja na czuja 10 - 60 %

5. powietrze 18 - 40% (dmuchawa wpa06- klapka na 1 cm)

6. dawka 10s

 

Wszystko ruszyło - kocioł musiał wygrzać to co ja wychłodziłem przez kilka godzin montując sterownik. 

 

Następnego dnia dołożyłem  dedykowany czujnik spalin i czujnik pogodowy ustawiony na sterowanie kotłem.

 

Ponadto nie chciało mi się czekać na przesyłke z czujnikami powrotu i mieszacza wiec kupiłem dwa elementy KTY81-210 (4zł sztuka), wtyki mikrofonowe mini (ok. 5zł sztuka) i wykonałem termometry sam. Mam nawet te rurki metalowe po starych czujnikach ale ich nie użyłem, może to błąd bo widzę przekłamania. 

 

 

Jeden termometr jest na powrocie do kotła - taśma aluminiowa + kawałek izolacji cieplnej rury.

Drugi termometr jest za zaworem 4D (sterowanie ręczne )- taśma aluminiowa + izolacji cieplnej rury.

 

 

Teraz do rzeczy: 

 

1. nie mam kopczyka - goszek pali sie na równo z koroną retorty (czasem ale bardzo żadko poniżej) - zmniejszyłem potencjał podajnika początkowo na 15kg - aktualnie na 10kg/h - korekta cały czas +30% nie wiem czy zmniejszać dalej ?

 

2. Zawór mam ustawiony na 5. Termometr przylgowy przy ok 50stopniach na kotle za zaworem pokazywał ok 40stopni. jak był więkrzy mróz to dawałem do 55 i wtedy woda ok. 45stopni  szła w instalację. termometr cyfrowy pokazuje dwa stopnie mniej niż kocioł ale musze sprawdzić i ewentualnie go skalibrować.

 

 

Aktualnie zauważyłem, że jest czyściej w komorze spalania (szary nalot na ściankach a nie czarna sadza) i popiół ładny nawet jak są tzw. popcorny to rozpadają się w rękach. 

 

na początek dąże do tego 

- żeby praca byłą jak najbardziej stabilna.

- żeby był kopczyk (bedzie może wtedy mniej palił)

 

 

Jako doświadczeni użytkownicy SKZP podpowiedzcie co jeszcze można zrobić(ciężko jest przebrnąć przez ponad 450 stron tematu na forum :)).

 

 

Poniże przesyłam wykresy: 

post-58030-0-83264000-1521624455_thumb.jpg

post-58030-0-68373200-1521624477_thumb.jpg

post-58030-0-52927600-1521624782_thumb.jpg

post-58030-0-58557900-1521624877_thumb.jpg

post-58030-0-41428900-1521624949_thumb.jpg

post-58030-0-11551000-1521624986_thumb.jpg

post-58030-0-46070800-1521625031_thumb.jpg

post-58030-0-63066400-1521625059_thumb.jpg

post-58030-0-11264100-1521625352_thumb.jpg

post-58030-0-69225100-1521625446_thumb.jpg

post-58030-0-41540700-1521625572_thumb.jpg

Edytowane przez przemo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.