Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wielu miesięcy miałem problem ze spiekami, a także ze sterowaniem powietrzem spod sterownika SKZP. Kombinacji i prób było 1000 razem z kolegą KamilCK któremu bardzo dziękuję za wytrwałość i chęć pomocy, a także przydatne rady. Z góry ostrzegam, że post może być dłuższy i pełen marudzenia. Kocioł zakupiłem u Państwa Witkowskich, 3 razy miałem podsyłane różnorakie ustawienia które miały pomóc lecz spalanie było nie do opanowania, po prawie miesiącu, 15 mailach i 10 telefonach zostali podesłani serwisanci którzy w ogóle nie mieli pojęcia na temat pracy sterownika, a co dopiero użytkowania trybu administratora, dość słaba reklama dla firmy, a także rozmowa z szefem serwisantów na którego powinienem złożyć skargę była na poziomie przedszkolaków (na przyszłość dla osób które sprzedawca próbuje odesłać do producenta lub innego miejsca byle na siebie nie brać odpowiedzialności za sprzedawany towar można posiłkować się art. 4 ust. 1 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, a także art. 8 ust. 1). Zostałem odesłany do Pana Tomka z problemem nie wiem jakim prawem ponieważ w Polsce wiele firm chętnie używa ,,spychologii" byle problemów z przedmiotem który sprzedają nie brać na siebie, w późniejszym czasie zostałem odesłany do producenta palnika który rzetelnie przyłożył się do problemu po paru telefonach i wysłuchania moich problemów ze spiekami i tym jak pali się w piecu. Odwiedził mnie osobiście szef firmy który produkuje palniki i wspólnymi siłami udało się odnaleźć dwa miejsca przez które sterowanie powietrzem było prawie nie możliwe, porada dla osób posiadających palnik ECO 10-50KW dobrze dokręcone śruby które dociskają sznur uszczelniający przy piecu, a także próba nr.2 którą zaznaczę na zdjęciu: w miejscu przecięcia linii znajdują się dwa kanały

-ślimak podający ekogroszek

-kanał powietrzny

w miejscu łączenia przy piecu dwóch miejsc jest frez pozwalający schować śruby wewnątrz lecz zostaje luka powietrzna ok.3mm (która według producenta nie pozwala się cofać dymowi do zasobnika, w momencie uszczelnienia przerwy silikonem temperaturowym obydwa kanały są w 100% oddzielone od siebie i powietrze wydostaje się w pełni otworami w retorcie (przy okazji po uszczelnieniu tuneli zmniejszyła się temperatura podajnika przez nie opadający za nisko żar w głąb podajnika), a nie dmucha od strony ślimaka. Sprawę po długich bojach uznaje za rozwiązaną lecz nie pochwalam spychologii firmy od której zakupiłem piec.

post-74846-0-04791500-1521450225_thumb.jpg

post-74846-0-78485600-1521450716_thumb.jpg

post-74846-0-54969000-1521450725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gangsta529, Twoje problemy, z którymi się borykałeś, to typowe problemy użytkowników kotłów po zakupie i spychanie odpowiedzialności przez producenta kotła, na kogoś innego za nieprawidłowe działanie.

To co opisałeś, tylko potwierdza to, co napisałem wcześniej w tym poście: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19964-sterownik-kotla-skzp-02-ustawienia-porady/page-418?do=findComment&comment=359571

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wielu miesięcy miałem problem ze spiekami, a także ze sterowaniem powietrzem spod sterownika SKZP. Kombinacji i prób było 1000 razem z kolegą KamilCK któremu bardzo dziękuję za wytrwałość i chęć pomocy, a także przydatne rady. Z góry ostrzegam, że post może być dłuższy i pełen marudzenia. Kocioł zakupiłem u Państwa Witkowskich, 3 razy miałem podsyłane różnorakie ustawienia które miały pomóc lecz spalanie było nie do opanowania, po prawie miesiącu, 15 mailach i 10 telefonach zostali podesłani serwisanci którzy w ogóle nie mieli pojęcia na temat pracy sterownika, a co dopiero użytkowania trybu administratora, dość słaba reklama dla firmy, a także rozmowa z szefem serwisantów na którego powinienem złożyć skargę była na poziomie przedszkolaków (na przyszłość dla osób które sprzedawca próbuje odesłać do producenta lub innego miejsca byle na siebie nie brać odpowiedzialności za sprzedawany towar można posiłkować się art. 4 ust. 1 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, a także art. 8 ust. 1). Zostałem odesłany do Pana Tomka z problemem nie wiem jakim prawem ponieważ w Polsce wiele firm chętnie używa ,,spychologii" byle problemów z przedmiotem który sprzedają nie brać na siebie, w późniejszym czasie zostałem odesłany do producenta palnika który rzetelnie przyłożył się do problemu po paru telefonach i wysłuchania moich problemów ze spiekami i tym jak pali się w piecu. Odwiedził mnie osobiście szef firmy który produkuje palniki i wspólnymi siłami udało się odnaleźć dwa miejsca przez które sterowanie powietrzem było prawie nie możliwe, porada dla osób posiadających palnik ECO 10-50KW dobrze dokręcone śruby które dociskają sznur uszczelniający przy piecu, a także próba nr.2 którą zaznaczę na zdjęciu: w miejscu przecięcia linii znajdują się dwa kanały

-ślimak podający ekogroszek

-kanał powietrzny

w miejscu łączenia przy piecu dwóch miejsc jest frez pozwalający schować śruby wewnątrz lecz zostaje luka powietrzna ok.3mm (która według producenta nie pozwala się cofać dymowi do zasobnika, w momencie uszczelnienia przerwy silikonem temperaturowym obydwa kanały są w 100% oddzielone od siebie i powietrze wydostaje się w pełni otworami w retorcie (przy okazji po uszczelnieniu tuneli zmniejszyła się temperatura podajnika przez nie opadający za nisko żar w głąb podajnika), a nie dmucha od strony ślimaka. Sprawę po długich bojach uznaje za rozwiązaną lecz nie pochwalam spychologii firmy od której zakupiłem piec.

Robisz tylko niepotrzebny dym... Ja i moja rodzina mamy piec od Witkowskiego i zero problemów. Co do uszczelnienia połączeń to chyba wszyscy wiedzą ( do tego chyba nawet in instrukcji jest napisane) że powinien być szczelnie skręcony. Mam takiego kolegę który cały sezon siedzi przy piecu i marznie, bo wie lepiej niż producent jak ma być zrobione i ustawione...

Najważniejsze że temat rozwiązany  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie robi dymu tylko przestrzega przed tą Firmą. Miał uszkodzony palnik A wszscy zwalali winy na innych A Witkowski to wogole dramat po prostu sprzedaja coś i mają Cię w dupie skasować kasę i zapomnieć tak więc że Ty nie masz problemu TO SIE CIESZ bo bus zobaczył jaki mają serwis.

Dodatkowo dodam że przyjechali "serwisanci" i nawet nie wiedzieli jak włączyć tryb instalatora w sterowniku SKZP-02

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dym, osobiście wiem co się uszczelnia w piecu, lecz nie można było wysterować płomienia powietrzem bo wiatr oczywiście wiał z otworów do tego przeznaczonych lecz z identycznym ciśnieniem wiał również z miejsca którym podawany jest ekogroszek, cały czas serwis zwalał winę na ustawienia sterownika, a tak wcale nie było. Serwisanci którzy mnie odwiedzili nie mieli bladego pojęcia gdzie co ustawić w sterowniku, szukali po wszystkich opcjach wisząc na telefonie. Nikt nawet nie sprawdził czy retorta jest uszczelniona i czy koronka jest obrócona w odpowiednią stronę (mniejsza ilość otworów lub ich brak od strony dmuchawy). Kolejnym krokiem było zrzucenie winy na mnie, że używam nie takiego ekogroszku, ustawienia są złe, sterownik jest zły. Później wina zrzucona na palnik i odesłanie do producenta który jako jedyny rzetelnie podszedł do sprawy i w miejscu którym oryginalnie nie ma uszczelnienia znalazło się ono tam i problemy zniknęły. Przestrzegam przez spychologią i rozmowami na ,,weś mi Pan już nie zawracaj głowy" które są codziennością w dzisiejszych czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie robi dymu tylko przestrzega przed tą Firmą. Miał uszkodzony palnik A wszscy zwalali winy na innych A Witkowski to wogole dramat po prostu sprzedaja coś i mają Cię w dupie skasować kasę i zapomnieć tak więc że Ty nie masz problemu TO SIE CIESZ bo bus zobaczył jaki mają serwis.

Dodatkowo dodam że przyjechali "serwisanci" i nawet nie wiedzieli jak włączyć tryb instalatora w sterowniku SKZP-02

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Kilkukrotnie byłem u nich osobiście i złego słowa nie powiem.  Z serwisantem też miałem przyjemność rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę tego komentował bo wszyscy oskarżą mnie że bronie Witkowskiego , ja bym oskarżył bardziej instalatora który poskładał ten kocioł  u kolegi w kotłowni bo zapewne sam tam nie wylądował . Pomijam fakt że porażką jest że serwisant nie znał sterownika i nie poradził sobie z ustawieniami .

Napisz kolego kto Ci montował ten kocioł kto zakładał palnik bo wątpię że 400 kg o tak znalazło się w kotłowni ?

A jeśli możesz podaj numer kotła z nalepki .

Jako instalator mogę napisać z pełna odpowiedzialnością ,że nigdy producent kotłów Witkowski jak i Timel nie byli obojętni na los klienta zawsze rozwiązują temat pozytywnie na rzecz palacza osobiście tylko raz reklamowałem moto reduktor i na drugi dzień był u mnie kurier . A od innego klienta dowiedziałem się po czasie że wymienili mu cały palnik bo jednak zdecydował się na retortę a nie rynnę .

A jeśli państwo myślicie że inne firmy są idealne to się grubo mylicie wszędzie od czasu do czasu są wpadki to są tylko ludzie ,nawet maszyny i roboty popełniają błędy .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego Klaudiuszu co ma instalator kotła z zapadającym się żarem w głąb podajnika i luką powietrzną gdzie nie jest przewidziane uszczelnienie między dwoma kanałami? przestrzegam nie przed samym kotłem który jest dobrze wykonany lecz przed serwisem który nie miał ochoty sprawdzić co jest nie tak z palnikiem/piecem/sterownikiem ani wysłuchać do końca problemu który u mnie występuje tylko byłem spychany na wszystkie strony świata. Problem załatwił dopiero producent palnika którego pochwalę za próbę rozwiązania problemu z przedostającym się powietrzem pod ciśnieniem do retorty nie od strony otworów lecz od miejsca podawania węgla przez co żar wchodził na ślimak. Dodatkowe uszczelnienie na palniku załatwiło sprawę w moim przypadku lecz podejście serwisu który nie ma bladego pojęcia co gdzie się znajduje, czy wszystkie elementy są na swoim miejscu, a także zrzucaniem problemów na instalacje jest dla mnie bezpodstawne. Firma która sprzedaje produkt bierze w pełni odpowiedzialność (przytoczę: Kupujesz telefon znanej marki X który posiada baterię firmy Y, w momencie uszkodzenia w czasie gwarancji baterii firma X odsyła Cie do producenta firmy Y w sprawie wymiany elementu, niestety tak to nie działa). Opis mojego problemu ma również być poradą jeżeli ktoś posiada taki palnik jak ja i po uszczelnieniu wszelakich miejsc ma problem z ustawieniem powietrza, może uszczelnić miejsce wskazane przeze mnie co pozwoli zniwelować bezwładność dmuchawy która ma tylko i wyłącznie dmuchać przez otwory do tego przeznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Twoje słowa znakomicie sam był bym wkurzony ta sytuacją że cały czas źle i nie można dojść ładu .Spytałem o instalatora dlatego bo jestem pewien że palnik był zdemontowany od kotła i  była może też jego wina nie jestem w stanie tego stwierdzić tu i teraz czy ta usterka to nie dopatrzenie firmy żeliwny czy po prostu sam Witkowski dostał bubla i go zamontował w swój kocioł ważne że problem jest rozwiązany szkoda tylko że Twoja opinia jak i kilku kolegów poszła w świat i to bardzo grubo zaznaczona no cóż słowa się rzekły .

Mi to osobiście lotto ale z mojego punktu widzenia szło opisać tą sytuację w inny sposób i nazwać ją po imieniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie jak wstawić zdjęcia na forum,to pokażę o który element chodzi,bo mam to na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu widać brakujący element który izoluje kanał powietrzny od węglowego,na drugim zdjęciu trzymam ten element palcami.

gangsta529 o tym pisałeś w poprzednich postach?W moim przypadku zamiast sznura uszczelniającego jest złożone wszystko na silikon.

post-36488-0-17630900-1521461307_thumb.jpg

post-36488-0-61605800-1521461373_thumb.jpg

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Klaudiuszu moje słowa są delikatne bo nie mam ochoty wstawiać rozmów które prowadziłem z serwisantami, nie mam zarzutów do samej firmy witkowscy lecz do serwisantów których nic nie interesuje i zrobią wszystko żeby nie zajrzeć do kotła.

Kolego Sławku w ogóle takiego elementu uszczelniającego nie miałem wraz z piecem. Przy mnie palnik był odkręcany i skręcany nie było żadnej ,,uszczelki" jaki posiadasz palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam palnik co ty Eco tylko ja 12 kw a ty 25 kw,to co trzymam na zdjęciu to sam dorobiłem i wkleiłem na silikon ponieważ bez tego powietrze dmucha też w dolny kanał węglowy,

ty masz naokoło tych dwóch kanałów sznur-u mnie jest na silikon.

Zdjęcia przedstawiają kocioł po zdemontowaniu podajnika i brakuje rozdzielenia kanałów w tym czarnym kołnierzu montażowym.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Witkowskiego po pierwsze podziękował serwisantom za rzetelną pracę a po drugie wycofał bym z oferty ten palnik aż go producent poprawi ,a po trzecie sam palnik z nerwów mym  ***

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazał Sławek56 na zdjęciach, to typowo źle docięta blacha na której osadza się palnik w kotle.

Powinien być wycięty osobno kanał węglowy i osobno kanał powietrzny... Tak jak to przewidział producent palnika.

Ale ktoś poszedł na łatwiznę i połączył te 2 otwory w jeden.

W wyniku tego, nie dość, że powietrze dostaje się do kanału nawęglania, to jest również i odwrotnie.

Do kanału napowietrzania dostaje się również drobny węgiel, który z czasem zaczyna ograniczać przepływ powietrza.

I co, Witkowski o takim wypuszczanym przez siebie bublu nie wie???

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz,wycięty jeden duży otwór na dwa kanały,zamiast osobno,dlatego problemy z ustawieniani powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz Klaudiusz sam potwierdzasz że ten palnik nie jest dopracowany. I jak tu nie zemścić czy wyzywac Witkowskich jak pewnie wiedzą o problemie A umywaja ręce że to nie oni pisz Pan do Timela lub samego....... to nie my i odczep się Pan od nas tak traktuje się klienta co zostawia prawie 10tys zlotych??
Skoro coś sprzedali to niech ponoszą za to odpowiedzialność A nie że to nie my zrobimy to *** do producenta palnika to tak jak byś kupić samochód Audi A silnik jest WW i jak coś się psuje to idź pan do WW bo to on zrobil
Raczej tak się nie robi !!!

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, to nie palnik, to ta blacha na której osadza się palnik w kotle. Tam jest zwyczajnie źle wycięta jedna wielka dziura!

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co by nie bylo Witkowski sprzedal bubla to niech podniesie za to odpowiedzialność

I myślę że się zgodzicie że mną że tak się nie załatwia sprawy z klientem

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik, to palnik, a blachę do osadzenia palnika wycina producent kotła, w zależności od kotła tak, aby mu pasowało do osadzenia w kotle...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.