Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dormario taki problem tez miałem wiec zrobilem tak.moc kotla mialem ustawione 35kw bo tyle ma.spalanie mialem dobrze ustawione i teraz wystarczylo ustawic modulacje min i max na okolo 70% czyli wychodzilo okolo 24.5kw. spisalem ile % mocy ma dmuchawa mi wyszlo 58% (dmuchawa wpa 07). Teraz przestawilem moc kotla z 35kw na 25kw i max dmuchawy na 58%.po tych zmianach kociol precyzyjniej dochodzi do tz. Oscylacje sa duzo mniejsze.

Oczywiscie moj kociol jest znacznie przewymiarowany

No ok. Jak mam kocioł 12KW to cotwoim zdaniem mógłbym z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak 12kw to juz chyba niema co zchodzic z moca. A z jaka srednia moca pracuje kociol?

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez drixster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 12kW i jeśli nie zadziałam celowo (np. strefy czasowe lub czujnik temperatury pokojowej wyłączający obieg CO), to kocioł się nie odstawi, choć pompa CWU pracuje cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to sobie tylko pyrka. Średnia to może koło 3,5 KW. Co tez wie przekłada na niskie spalanie które teraz wynosi 9,5 kg na dobę. To mój rekord. W największe tegoroczne mrozy miałem ustawiona max modulacje na 60% i bez problemu dawał radę. Temperatura pokoju jaka jest na wykresie dotyczy kotłowni W domu mam 22 st.

post-16917-0-77813800-1520967051_thumb.png

Edytowane przez dormario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to instalacja u Ciebie kuleje i dlatego masz takie wahania temperatury na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tego zdania.

Na kaloryferach mam termostaty. Wszystko chodzi na 1 pompie. Powrót mam chroniony przez CWU.

Chciałem na nowy sezon zamontować 4D i pompę do CWU ale się zastanawiam czy to coś zmieni.

Ma ktoś jakieś doswiadczenie? Jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac zrobic to co ja.skoro u ciebie kociol dawal sobie rade przy modulacji max 60%. Ustaw moc modulacji 70% zapisz ile jest % dmuchawy a pozniej ustaw moc kotla okolo 30% mniejsza niz teraz. Zobaczysz jak sterownik moduluje. Ale u ciebie chyba co lnne jest przyczyna gwaltownego spadku temp. Kotla

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można.

Co do czuwania to nie przeszkadzałoby mi to gdym wiedział jak precyzyjnie ustawić podawanie i nadmuch w podtrzymaniu.

Wiecie jak to jest jak te parametry będą złe to potem może się okazać ze w normalnej pracy będzie za malo paliwa albo za dużo. Gdyby sterownik korzystał z pomiaru przepływu powietrza to by sobie to doprecyzował a tak to my po jakimś czasie musimy wprowadzić lekkie korekty na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież czuwanie to ustawić jest najłatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci fabryczne nastawy?

Ustaw tak, aby u Ciebie było ok.

Kopiec ma się nie zapadać i żar być na palniku, tak aby nie wygasło i szybko rozpaliło się po wyjściu z czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie czytałem całego wątku ale poległem, ilość stron mnie przerosła.

Zastanawiam się nad zakupem SKZP-02 do mojego kotła w którym mam dmuchawę EWMAR NESS RVC 13A.

Czy ktoś z Was ma taką dmuchawę i czy działa ona prawidłowo z tym sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znam instalacje która pracuje z tą dmuchawą wraz z skzp i działa tylko że tam jest palnik 25 KW , więc pójdzie i u Ciebie zadzwoń do producenta on odpowie na 100 % 

ja mam zamiennik z firmy Domer i jest elegancjo 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Do Producenta już pisałem ale pewnie zagoniony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie ,czy ktoś z was zauważył w panelu pokojowym odczyt temperatury przez czujnik w nim zamontowany czasem  idzie do góry np o kilka dziesiątek a potem spada do temperatury pokojowej (22.0/22,7) i po około 2 sekundach znów na 22.0 zastanawiam się czy tak on się kalibruje czy ten typ tak ma ,w moim przypadku powoduje to reakcją na 3D który zaczyna się zamykać no i widać to na wykresie .

Ale jak zadam temperaturę pokojową np 30 stopni  którą nie jestem w stanie osiągnąć w pokoju sterownik obliczy że ma dawać w instalację 50 stopni to mieszacz trzyma te 50 i nie robi żadnych ruchów .

Czy ktoś z was to zauważył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi panel i zastanawiam się czy nie zamienić ich i zobaczyć porównać,tylko jak to oprogramowanie szaleje to pewni i na nowym będzie to samo jutro pogadam z Tomkiem może coś podpowie ,ogólnie nawet tego bym nie zauważył ale jeden z kolegów mnie przekonał aby nie ustawić sterownika tak aby korygował temperaturę za mieszaczem uwzględniając pogodę i temperaturę pokojową i właśnie to zjawisko zauważyłem ,osobiście uważam że czym więcej czujników tym bardziej wykres pokrzywiony i nie bardzo mi się to podoba , ale własnie testuję opinię że proste wykresy są droższe a jak to bywa zobaczę osobiście bo czasem z szczerymi wypowiedziami jest różnie i mogą być droższe niż by człowiek przypuszczał , widziałem na YT że testujesz i to mocno bawiłeś się kiedyś z tematem który opisuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale właśnie u mnie jest inny problem bo mam panel w kuchni i jest zawsze cieplej i źle mi to sterowalo. Znow wpadlem na pomysl żeby wylutowac czujnik i go przedłużyć do pokoju to właśnie mam taki objaw jak ty ze mi temperatura skacze o1* i tez zawór chodzi jak juz nie powiem co dla tego mam włączona pogodowke.

Trochę nagrywam i widze ze ludzi to oglądają i się podoba ze można znaleźć o sterowniku cos i o groszkach :)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odczyt temperatury pokojowej to jak ja podłączę czujnik pokojowy tą małą kostkę to temperatura pokojowa jest pokazywana na sterowniku bez tych skoków idealnie płynnie bez żadnych skoków a co z tym idzie mieszacz wprowadza korektę powoli jest to tylko korekta takie jedne pyknięcie mieszacza i tyle na wykresie prawie niewidoczne a z panelem to już jest inna jazda i ten odczyt jest już mniej stabilny tak jak i wykres .

Co do twoich filmów to są bardzo pomocne i na pewno nie jednemu nowemu użytkownikowi ułatwią ustawienie sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam koło panelu ,bez żadnego przedłużacza na oryginalnym przewodzie jak fabryka daje ,kabel komunikacyjny tez bez przeróbek ,mało tego mam tak zwykły czujnik przerobiony że mogę wypiąć panel a podłączyć czujnik i na tym samym kablu działa wzorowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.