Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A masz moze kolego audilhr jakis filmik lub zdjecia jak to teraz chodzi. Sterownik oddobija defro jest ciezko ogarnac aby cos z tego wyszlo. Jak juz ogarniesz jakotako proces spalania to pali jak smok i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spala się rzepak?Czy nie ma dużo oleju?Nie kopczy?

Prawie diesel?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to czy po zmianie zauwazyles roznice w ilosci spalonego.grochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzcie mi jak to u Was wychodzi z kalorycznoscią na sterowniku. Czy zgadza sie ustawienie z deklarowana kalorycznoscia producenta wegla np. Węgiel 26Mj/kg to na sterowniku powiedzmy 25,9Mj/kg bez korekty?

 

U mnie np. eko Skarbek oryginalny z Piekar Śląskich wartość powyzej 26 Mj/kg a na sterowniku mam 25.9Mj z korekta na + 12% czyli jak od 25,9 odejme 12% wychodzi mi ~22.8Mj czyli bardzo mało.

 

Pieklorz z Bobrka deklarowana ~29Mj a na sterowniku mam 28,1Mj + korekta 12% czyli po odjeciu wychodzi ~24,7mj czyli rowniez malo z tym co powinno byc.

 

Na skarbku dmuchawa 5%-35% na Pieklorzu 2%-18%. Dmuchawa o mocy 41W, max wydajnosc ~150m3

Kocioł 18kw i moc ustawiona 18kw.

 

Jeszcze pytanie o potencjał. Czy rowniez musicie zmieniac wraz ze zmiana wegla potencjał podajnika? Dzwoniłem do producenta kotła to zadeklarował ze potencjał jest troche ponad 13kg. U mnie przedzial praktycznie 16-20kg. Co zmiana ekogroszku to zmiana potencjału podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjal ci sie zmieni i to jest logiczne że przy drobniejszej frakcju bedzie inny mi kalorycznosc sie zgadzala jak palilem groszkiem z bartexu teraz pale jakims z lokalnego skladu to tak dobieram zeby kopczyk byl prawidlowy na retorcie. W mojej okolicy kazdy kto sprzedaje mowi ze jego groszek ma 29mj hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa RMS 108. Wydaje mi sie ze startuje bo cos tam slychac sie kreci. Ogólnie i tak kocioł pracuje przy wyzszej modulacji takze do minimum praktycznie nie schodzi.


Dziwi mnie dlaczego musze dawac takie korekty kalorycznosci, dlaczego nie moge miec kalorycznosci ustawionej tak jak na weglu (wiem ze niektorzy oszukuja z kalorycznoscia ale jesli wiem ze mam oryginalny wegiel z danej kopalni to nie rozumie tego).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzcie mi jak to u Was wychodzi z kalorycznoscią na sterowniku. Czy zgadza sie ustawienie z deklarowana kalorycznoscia producenta wegla np. Węgiel 26Mj/kg to na sterowniku powiedzmy 25,9Mj/kg bez korekty?

 

U mnie np. eko Skarbek oryginalny z Piekar Śląskich wartość powyzej 26 Mj/kg a na sterowniku mam 25.9Mj z korekta na + 12% czyli jak od 25,9 odejme 12% wychodzi mi ~22.8Mj czyli bardzo mało.

 

Pieklorz z Bobrka deklarowana ~29Mj a na sterowniku mam 28,1Mj + korekta 12% czyli po odjeciu wychodzi ~24,7mj czyli rowniez malo z tym co powinno byc.

 

Na skarbku dmuchawa 5%-35% na Pieklorzu 2%-18%. Dmuchawa o mocy 41W, max wydajnosc ~150m3

Kocioł 18kw i moc ustawiona 18kw.

 

Jeszcze pytanie o potencjał. Czy rowniez musicie zmieniac wraz ze zmiana wegla potencjał podajnika? Dzwoniłem do producenta kotła to zadeklarował ze potencjał jest troche ponad 13kg. U mnie przedzial praktycznie 16-20kg. Co zmiana ekogroszku to zmiana potencjału podajnika.

 

A palnika to przypadkiem nie masz większej mocy niż 18 kW?

Jeżeli palnik ma większą moc, a Ty masz ustawione 18, to musisz podnieść korektę lub obniżyć kaloryczność, aby na palniku była odpowiednia ilość węgla dla jego rzeczywistej mocy.

Pisałem już o tym wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od węgla...

Ja zakupiłem z nowego składu, na worku stoi 25-28MJ/kg.

Paliwo mam ustawione 27.4 ,korekcja 0 ,powietrze 3-17, moc kotła 15kW (zmieniony palnik na najmniejszą ekoenergię).

Nie ma co narzekać, spalanie teraz około 10kg/dobę chodzi na pełnym PID.

 

Czyli ogólnie u mnie się pokrywa kaloryczność, stoi w górnym zakresie zadeklarowanym przez sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest moc palnika w instrukcji tego nie mam.

Jedyne co znalazłem od TermoTecha to taki podajnik https://kotly.com.pl/produkt-podajnik-do-kotla-eko-tech---tech-duo-z-wentylatorem-17-22-kw-1058.html?l=pl może i ja mam takiej mocy czyli 22 kw.

 

Czyli warto zmienic moc na 22kw i sprawdzic jak to bedzie wygladac? Jak zmienie moc zwiekszyc odrazu kalorycznosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy tez tak macie na sofcie 2.08 ze minimalne powietrze ustawione jest np na 5% a i tak sterownik schodzi do 4%, jakbym nie ustawił zawsze 1% niżej na minimalnej mocy. Zaznaczam ze korekty wentylatora w całym przedziale równe 0.

Dom 150mkw, piec 25kw, ekoret z khw, spalanie około 14kg/d, według mnie za dużo ale nie mogę poprawnie utrzymać kopca bo jak na pełnej mocy jest Ok to na minimalnej zapada się i tworzy spieki kokosowe. Wentylator to chyba tez potwor bo na 30% dmucha ze hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5%? No to masz odpowiedź, czemu Ci się kopiec zapada na minimalnej.

Na 5% masz za dużo powietrza w stosunku do podawanego węgla.

14kg na 150m, przy kotle 25kW, to nie jest przecież tak źle.

 

Nie wiem jaka jest moc palnika w instrukcji tego nie mam.

Jedyne co znalazłem od TermoTecha to taki podajnik https://kotly.com.pl/produkt-podajnik-do-kotla-eko-tech---tech-duo-z-wentylatorem-17-22-kw-1058.html?l=pl może i ja mam takiej mocy czyli 22 kw.

 

Czyli warto zmienic moc na 22kw i sprawdzic jak to bedzie wygladac? Jak zmienie moc zwiekszyc odrazu kalorycznosc ?

 

Przecież zmiana nic Cię nie kosztuje, a warto spróbować i sam zobaczysz, czy da to efekt jakiego oczekujesz, czy nie.

Ustaw na 22kW, korekta 0 i kaloryczność węgla.

To pozycja wyjściowa do dalszej regulacji.

Soft masz już 2.08?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajac na pytanie. powietrze minimalne ustawiasz dla 10% dlatego schodzi Ci na 5% mocy nizej z nadmuchem. Ja mam minimalna 10%.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje, dziwnie to jest zrobione w sterowniku. Oczekiwałbym ze powietrze minimalne jest dla mocy minimalnej

 

odpowiadajac na pytanie. powietrze minimalne ustawiasz dla 10% dlatego schodzi Ci na 5% mocy nizej z nadmuchem. Ja mam minimalna 10%.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz palnik 25kW, ustawiłeś moc minimalną na 5%, czyli 1,25 kW.

Jak sądzisz, czy Twój palnik może prawidłowo pracować na tak niskiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoret to dosyć kaloryczny i drogi węgiel 1kpln zatonę w workach

 

Mozna przeciesz zblokowac sterownik na 10% np.na 2 godziny i dostroic go sobie kosztuje to troche czasu ele efekty sa 14kh/24 to swoja droga malo i to bardzo przy 25kw gadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.