Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kol helbart spaliłem na takim palniku około 12t czeskiego węgla i "trochę" manipulowałem tym i owym, miałem 4 sterowniki. Odbierz wiadomość prywatną.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem sterownika na nowej dmuchawie i modyfikacji palnika.

Dmuchawa to RV13AMs 40W, wcześniej miałem WPA120. 

Palnik APPMd-1, usunąłem przeciw zwój bo paliło mi się po jednej stronie palnika.

Problemem jest ustawienia procesu spalania tak żeby nie było sadzy i spieków żużlowych.

 post-13345-0-12727200-1511609890_thumb.jpg

post-13345-0-04533900-1511609984_thumb.jpgpost-13345-0-13687300-1511610047_thumb.jpg

post-13345-0-57912000-1511610110_thumb.jpgpost-13345-0-02188600-1511610293_thumb.jpgpost-13345-0-60999600-1511610380_thumb.jpg

post-13345-0-68602300-1511610663_thumb.jpgpost-13345-0-33030700-1511610736_thumb.jpg

Sadzy jest sporo, jest czarna, na zdjęciach tego nie widać. Moc 18kW

Co zmienić żeby było możliwie idealnie?

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ilu procent startuje Ci ta dmuchawa?

Prawdopodobnie masz za małą wartość powietrza.

Dla 34W dmuchawy powietrze 26 - 50. Możesz spróbować czy to ustawienie podejdzie pod Twoją dmuchawę i palnik.

A jak będzie źle, to spróbujesz innych nastaw.

Jeżeli pali Ci się po jednej stronie, to może być też wina nierównomiernego napowietrzenia palnika.

Więcej powietrza od strony podajnika.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem problem z sadzą taka jak twoja tłusta  i gruba tak długo obcinałem paliwo aż ustąpiła spróbuj obcinać kalorycznością zwiększ ją do 28 i zobacz z wykresu też można wywnioskować że masz za dużo opału na palniku wiec obcinaj paliwo tak długo aż uznasz że po następnej korekcie kocioł nie osiągnie temperatury zadanej jesli dojdziesz do tego własnie miejsca to zmniejsz dmuchawę tak o 2 % i zobaczysz co będzie .

Sadza to po prostu za dużo paliwa w stosunku do powietrza .

Aha zapomniałem dodać że był to inny sterownik nie Timel 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza-to jest opal ws powietrze.Pow .w gore,lub opal w dol.Musisz sam zdecydowac w zaleznosci od ognia.Najwiecej kopczi przy redukcii mocy.Lepiej troche wiekszy moc dmuchawy na malej mocy kotla i slabsza dmuchawa na wiekszej mocy kotla.31% jest ale malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie do użytkowników skzp2. Czy ktoś ma ten ster zamontowany na piecu defro komfort eko z podajnikiem posiadajcym autorewers? Jak on sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nawet nie wiedziałem że masz rynnę od Witka masz może jakieś porównanie co do zwykłego palnika retortowego z ślimakiem z przeciw zwojem ?

Mam klienta który ma stary palnik i własnie myśli o rynnie i wypytuje mnie o szczegóły .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy jest możliwość dostać ten sterownik na testy? Moj k1pv3 dostał glupawki i jest juz po Gwarancji i musze wymienić. Czytajac opinie to ten skzp2 jest ciekawy i powiadaja ze lepszy od tego defro(techa) ma algorytm pid

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u ciebie coś sie działo ze sterownikiem czy po prostu wymiana na skzp2. Napisałem do ciebiepieca wiadomosc ale ti juz odpowiedzialeś. A czujniki od defro pasowaly do tego czy inne trzeba. I u mnie jest glownym ogrzewaniem podloga a grzejniki jako dodatek a czytajac opis nic nie pisze o pompie podlogowej tylko dwie pompy co. U mnie sa 4 pompy co, cwu, podloga, kotlowa i jeszcze tegulatos pokojowy od techa. Ciekawe czy to nie bedzie tez do wymiany

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogólnie jakie wrażenia z palnika i pracy pod skzp ? 

Wcześniej była rynna stalowa ale już się kończyła i założyłem apr,żeby mieć spokój w zimie.No cóż mogę powiedzieć,trochę krótko palę ale pali się o niebo lepiej,szybciej piec osiąga temp. zadaną.Teraz palę odpadem z czyszczenia rzepaku i zbóż,gdzies w styczniu pójdzie owies,a w ogóle na rynnie spalę wszystko co przejdzie przez ślimak/nie kojarzyć z plastikiem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolego konopka nigdy twój palnik eko groszku nie widział lub miału ? masz może gdzieś do oglądnięcia filmik jak pali ta rynna ?

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u ciebie coś sie działo ze sterownikiem czy po prostu wymiana na skzp2. Napisałem do ciebiepieca wiadomosc ale ti juz odpowiedzialeś. A czujniki od defro pasowaly do tego czy inne trzeba. I u mnie jest glownym ogrzewaniem podloga a grzejniki jako dodatek a czytajac opis nic nie pisze o pompie podlogowej tylko dwie pompy co. U mnie sa 4 pompy co, cwu, podloga, kotlowa i jeszcze tegulatos pokojowy od techa. Ciekawe czy to nie bedzie tez do wymiany

nic się nie działo porostu nie dało się go ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem dosypię trochę miału do tego odpadu,ale żaden problem,wsypię jutro ze dwa wiadra.Ale na tamten palił i miał i groszek to wydaje mi się że na ty będzie lepiej.Filmiku nie mam,trzeba coś nagrać

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.