Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam od niedawna sterownik timel i nie moge poradzic sobie z ustawieniami .Mam piec 25 kw dmuchawe wpa 06 spalanie teraz jakies 38kg/24h potencjal podajnika sprawdzony wyszlo 2,4 czyli 14,4 na godz ustawilem go na 14,6 dmuchawa ustawiona min 7 max 28 dodmuch 5 temp. zadana 59-60 prosze o jakies porady jak zmniejszyc spalanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic na temat domku,instalacji itp.czemu taki duży kociołek ogrzewasz 400 m chate?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterownik i kocioł jest nowy, to sprzedawca powinien Ci wymienić ten sterownik jeśli ma pasek martwych pikseli. Chyba, że uszkodziłaś go sama, no to wiadomo...

Te smugi na palniku, to wygląda na przedmuchy powietrza spod paleniska. Należy zdjąć koronę palnika, usunąć stary silikon i nanieść na nowo i dobrze uszczelnić.

Od tego trzeba zacząć, bo to pozycja wyjściowa do właściwej regulacji, a dopiero potem będziesz zmieniać nastawy.

Po uszczelnieniu palnika, powietrze trzeba będzie obniżyć przy tej dmuchawie.

W popiele to chyba są niedopałki węgla, albo to tylko na fotkach tak wygląda.

Jeśli wygasisz i będziesz uszczelniać koronę, to zmierz na jakiej wysokości masz deflektor nad paleniskiem, bo na fotce wydaje się, że jest dość nisko.

15cm to pozycja wyjściowa.

Nie wiem czy ekran sterownika to uszkodzenie mechaniczne, czy był wadliwy od  początku, dopóki nie przeszkadza w użytkowaniu to nie problem. Jutro spróbuję znaleźć kogoś, kto będzie  w stanie uszczelnić palnik. 

Nad paleniskiem nie wygląda jakby było  15cm, raczej coś ok. 10. Da się to skorygować, czy to wada pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek pietrowy 160m +garaz okolo 60 m wszystko grzejniki 15 szt+dmuchawa na garaz.Instalacja nowa rurki miedziane bojler 300l zawor czterodrogowy z silownikiem 2 pompy jedna co 2 cw.

I kotłem 25KW ogrzewasz? Kto Ci dobrał takiego grzmota na ten metraż. Wejdź na stronę ciepło właściwe.pl i tam znajdziesz taki kalkulator do wyliczenia zapotrzebowania na kw na swój domek. Wyliczenia są przybliżone,ale w miarę pokazują jak to wygląda.Profesjonalne zrobienie czegoś takiego to spory koszt i wymaga specjalnego sprzętu.Zwroc uwagę że takie wyliczenie to max na ciepło potrzebne na Twoje em ileś, dla najzimniejszych okresów a te trwają raptem ileś tygodni,reszta to okresy przejsciowe. Wtedy zapotrzebowanie na ciepło to 30 do 60% tego max. I co wtedy z ciepłem które zrobi Twój wielki kocioł, musi zejść na min moc lub się odstawić i wtedy syf w kotle i duże straty na opale.Jedziesz samochodem wrzuć mu 5 i jedź 20 km/h to mniej więcej tak wygląda z kotłem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ekran sterownika to uszkodzenie mechaniczne, czy był wadliwy od  początku, dopóki nie przeszkadza w użytkowaniu to nie problem. Jutro spróbuję znaleźć kogoś, kto będzie  w stanie uszczelnić palnik. 

Nad paleniskiem nie wygląda jakby było  15cm, raczej coś ok. 10. Da się to skorygować, czy to wada pieca?

 

Deflektor powinien być zawieszony na jakimś haku, łańcuszku lub śrubie rzymskiej. Jeśli tak jest, to powinna być możliwość regulacji.

Trzeba zwyczajnie podnieść o 5cm. Chyba, że zaraz nad deflektorem jest ruszt wodny i u góry już nie ma miejsca, aby go podnieść.

Ekran sterownika to podstawa do reklamacji i wymiany, jeśli jest na gwarancji i są martwe piksele,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran sterownika to podstawa do reklamacji i wymiany, jeśli jest na gwarancji i są martwe piksele,

Dokładnie. Ja tak wymieniłem. PW do Tomka i wysłał nowy sterownik a stary odesłałem. Zero problemów.

Pasek pojawił się po odłączeniu sterownika od zasilania. Od tak po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kontrolnym wypaleniu 100kg opału na sofcie 2,08 sterownik wyliczył 98kg, czyli różnica 2kg.

Zrobiłem teraz drobną korektę potencjału z 32,5kg na 33, trwa teraz kolejny test na zasypie 100kg.

W każdym razie, od momentu zmiany softu na 2,08 wartości czasu pracy podajnika w czuwaniu, pokrywają się dokładnie z ustawionymi parametrami czuwania.

Czyli wskazania są rzeczywiste, a nie losowe, jak poprzednio.

Przez te 2 tygodnie jest ok.

 

Aby zobrazować Wam, jak duże były poprzednio przekłamania, podam tu na jakie wartości należałoby u mnie zmienić potencjał, aby licznik pokazywał właściwe zużycie opału,

kolejno od lipca, gdy zauważyłem ten problem:

32,7

26,2

25,7

27,3

27,3

27,3

32,2

30,4

32,2

33

33,6

33,6

33,6

31,7

32,5

33

Tym co najbardziej rzuciło mi się w oczy, a zarazem dało do myślenia, to zmiana softu na 2,02.

Pojawiły się duże przekłamania. W związku z tym wróciłem do softu 1,86 a potem 1,94, 2,03

Zacząłem zapisywać zasypy opału i wskazania licznika, no i sprawa się rypła ;).

A tak naprawdę, to połapałem się o co chodzi, co jest nie tak i co jest przyczyną złego naliczania zużycia opału, dopiero wtedy, gdy zacząłem robić zrzuty ekranu czasu pracy podajnika i porównywać je z wykresami modulacji.

Mój test i obserwacje trwały 3 miesiące, bo chciałem mieć pewność, że nie ma w mojej obserwacji błędu, zanim zgłosiłem problem Tomkowi.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego widzę obrotowe stalowe Ardeo, to nie najgorszy palnik. Ile do tej pory spalałeś na sezon grzewczy?

Spróbuj dać moc kotła na 10kW kaloryczność coś około 20-24 celuj w około 2 kg/h przy 100% mocy i zmniejsz temperaturę kotła bo takiej wysokiej chyba nie potrzebujesz a mocniej otwórz zawór znaczy sam się otworzy (siłownik) i na razie wyłącz dodmuch gdy podaje, dobierz wiatr dla minimum i max choć podejrzewa iż nie trzeba ruszać. Takie ustawienia dają zużycie max dobowe około 50kg a to powinno wystarczyć do sporego minusa na dworze a kocioł będzie łagodniej (płynniej) pracował palnikiem i spalanie powinno ładnie zejść w dół.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację,spróbuj zmniejszyć moc w nastawach stera, zmniejsz lub zlikwiduj ten dodmuch w trakcie podawania, i dlaczego masz nisko nastawiona kaloryczność ? Peletem palisz,?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stąd taki syf w piecu. Zdectdowanie wiecej powietrza bo kisi Ci sie w tym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.