Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A przywróciłeś ustawienia fabryczne przed wklepaniem ustawień? To konieczne.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylacz w opcjach palnika te usmolone przedmuchy, choc calkiem sie tego nie da wylaczyc, co uwazam ze jest niepowazne, aby wprowadzac taka opcje bez mozliwosci jej calkowitego wylaczenia, mozna tylko skrocic do 4 sekund czas tego niewiadomo czemu majacemu sluzyc przedmuchu heh 

 

Jak to całkiem się nie da wyłączyć? A jak ustawisz czas na 0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplanie w podajniku to normalna sprawa, moze jakby 1/2 roku polezal wegiel na pryzmie wewnatrz to by bylo inaczej.

Moim zdaniem za barzdo powietrze obnizyles i ci sie kisza w kotle spaliny, ale czasami tak bywa ze po otwarciu sie dymi.Jaki czas podtrzymania dales?

Skraplanie to dość częsty problem,ale można się go pozbyć -zrobic dosuszanie kosza.Ja zrobiłem w zeszłym roku i jest gitara. Spróbuj jeszcze poprawić te nastawy bo dalej masz skwarki i nie spadają do popielnika tylko zalegają na palniku.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujnik jakiś metr od mieszacza, a pompa jedzie na dwójce. Linia praktycznie idealnie prosta, wahania tylko w momencie włączenia się pompki na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. U mnie czujnik jest zaraz za mieszaczem jakieś 10cm , pompa energooszczędna najwolniej jak to możliwe pracuje. Zwiększałem jej obroty tak z ciekawości czy linia na wykresie się zacznie prostować ale nic z tego , nawet gorzej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten czujnik mam dalej, ponieważ mam go za pompka, a że posiadam jeszcze zawór zwrotny to dodatkowo mi go odsunęło.

 

Mieszacz po lewej na dole, czujnik po prawej tam gdzie zegarowy.77c0110837bf6033e34a7809656e6be5.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kocioł witkowski 12 kw lux,zawór 4D, z siłownikiem,pompa auto adapt i głowice termostatyczne elektroniczne.

Głowica sie otwiera,pompa przyspiesza i niemożliwe wyprostować wykres- nierealne,za duże skoki,

szlak mnie trafia,chyba założe zwykłe głowice.

 

maniek76,nie pomogło przekładanie czujnika w rózne miejsca,a wiadomo-duże skoki modulacji

równa się większe spalanie.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie 10 czas stabilizacji 10.

Nie mam głowic termostatycznych więc możliwe, że to też jest powodem prostej krechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym piszę,że przekładałem,zaraz za zawór 4D,potem za pompe i teraz 1,5 metra od zaworu,i nic to nie daje,faluje tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujcie pobawić się z ustawieniami mieszacza.

Mój piec pracuje w interwale i tak to wygląda jedyne wahnięcia są w momencie włączenia się CWU:3a63c832da2888400ab59d9d0e5176e4.jpg38fe29eb28a2438a50cdb9f16a3eeb12.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ZłotyBażant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kocioł witkowski 12 kw lux,zawór 4D, z siłownikiem,pompa auto adapt i głowice termostatyczne elektroniczne.

Głowica sie otwiera,pompa przyspiesza i niemożliwe wyprostować wykres- nierealne,za duże skoki,

szlak mnie trafia,chyba założe zwykłe głowice.

 

maniek76,nie pomogło przekładanie czujnika w rózne miejsca,a wiadomo-duże skoki modulacji

równa się większe spalanie.

Po co wymieniać. rozkręć na maxa i masz zwykły zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko wtedy pompa pracuje,nawet na najmniejszym biegu,musi być zdławione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wzmocnienie 2 a czas stabilizacji 26. inne ustawienia powodowaly falowanie. sprobuj moze pomoze.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-73493-0-51923800-1510698525_thumb.jpg

 

Witam to i ja pokaże moją kotłownie nie wiem skąd macie takie problemy z mieszaczem u mnie linia prościutka a ten skok z lewej to zaraz po czyszczeniu kotła którego musiałem na chwilę zatrzymać.

Wydaje mi się że czujnik musi być trochę odsunięty od mieszacza lecz ważniejsza sprawa niż samo odsunięcie to gniazdo czujnika ja mam podobne gniazda do tych stosowanych w termometrach tarczowych. Z tą różnicą że są dłuższe i dopasowane do średnicy czujnika otwór fi 6 + pasta termoprzewodząca. Gniazda sam robiłem bo nie mogłem nigdzie takich dostać

 

post-73493-0-51329600-1510698544_thumb.jpg

 

A wykres u mnie tak wygląda. Palnik ardeo iron-r 15Kw piec własnej konstukcji. 

  1. Temperatura wody na kotle 45 stopni.
  2. Temperatura na grzejnik 36 stopni bazowa + pogodówka co przy tych temperaturach na dworze podnosi do 40 stopni (temperatura w domu 22-23 stopnie)
  3. Boiler cwu odłączony ponieważ stwierdziłem że grzanie przez centralne mi się nie opłaca i grzeje cwu piecykiem gazowym jednofunkcyjnym (junkers)
  4. O ochronę powrotu się w ogóle nie martwię bo jak mi piec zgnije to se zrobię drugi    :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.