Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pomysł. To kocioł pracuje non stop i pogodówka, jeśli brak pogodówki to sterowanie ręczne. Np. rano zadana ustawiam 38, wieczorem 41. Ale to jest tylko moje spojrzenie na temat i ja tak mam. Teraz zadaną na mieszacz mam 37 pogodówka na 3, jak jest chłodniej zadaną zmieniam na 38 czy 42. Ale wiem że dla wielu może być to problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pogodówkę i panel w pokoju. Powiem wam że pogodówkę służy  mi do patrzenia ile jest na dworze  stopni a panel żeby wczytać temperaturę.  😉 Temperaturę  w pomieszczeniach ustawiam termostatami.  W każdym  pomieszczeniu mam tyle stopni ile sobie wymarzę.  Dla mnie najprostsze i najlepsze rozwiązanie.  Jak nikt nie kręci termostatami co chwila to nawet kreski są proste choć ja nie zwracam na to do końca  uwagi. Ma się palić ekonomicznie a przy tym ma być tak ciepło jak będę  chciał  w każdym pokoju. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Musimy wyłączyć stary serwer 46.41.149.215.

Poszę o przełączanie się na nowy 46.242.128.17. Reszta nastaw bez zmian.

Załączam plik z z instrukcją dla osób, które nie wiedzą jak to zrobić. 

 

Zmiana adresu serwera w sterownikach TIMEL.pdf

Edytowane przez TomekBrz
literówki
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer działa tip top w porównaniu do wcześniej używanego 46.41.138.24. Przyznam się, że nie wiedziałem jak zmienić serwer w aplikacji,więc wpisałem w sterowniku aby wszystko się zgadzało. 😉

Gwoli ścisłości, @TomekBrz, przydałaby się możliwość rozciągania widoku dobowego wykresu w aplikacji celem lepszej czytelności. 
W aplikacji na tzw. pulpicie nie ma temperatury powrotu. Tak samo na wykresie w sterowniku.
Grzechem jest aby tak dobry sterownik tego nie miał. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dwóch lat jestem użytkownikiem kotła sekom z sterownikiem z tematu w zeszłym roku nie podłączałem panelu pokojowego a regulacją temperatury zajmowały się niskiej klasy termostaty na grzejnikach co powodowało że termostat mógł się przyciąć i robiło się zimno, ale w miarę to działało, w tym roku w końcu postanowiłem podpiąć panel pokojowy i sterować temperaturą po przez temperaturę z panelu, i w sumie sprawdza to się w miarę dobrze ale po osiągnięciu zadanej temperatury sterownik przechodzi w tryb czuwanie eko, i po spadku o 0,5 stopnia znów się rozpala, co powoduje że kocioł rozpala się kilka razy dziennie co jak dla mnie jest trochę bez sensu, teoretycznie mógł bym wyłączyć zapalarke ale na noc mam obniżoną temperaturę i kocioł rozpala się dopiero nad ranem, co akurat ma sens, ogólnie najlepiej jak by kocioł zmniejszał modulację a dopiero po jakimś czasie przechodził w czuwanie albo zamykał poprostu silownik po osiągnięciu temperatury w domu, wersja oprogramowania jaką posiadam to V2.38z, może aktualizację wnoszą coś w tym temacie,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pokojowke zejdzie zawor do minimalnej ustawionej CO,ale ciežko kombinowac z termostatmi.Može troche przeciagnuc w sterowniku dzienna temp. przy czasowke komfort-ekon i ustawic temp. CO max w ktora isto wyleci-beda pilnowac glowice i wieczorem-ekon ustawic zas niska i schodzi zawor na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostatów już nie ma na grzejnikach, grzejniki są otwarte na maksa, chodzi mi tylko o to żeby konsekwencjią dojścia do temperatury w domu nie było wejście w tryb czuwanie eko, a naprzykład zmniejszenie do minimum modulacji, albo zamknięcie dużego obiegu prze zawór 4drożny, czuwanie eko wlonczyło by się powiedzmy dopiero po pół godzinie jak by nic nie poprosilo o ciepło, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś wziął instrukcję do ręki i zaczął dogłębnie ją studiować.
Z tego co piszesz wynika kompletna nieznajomość funkcji i ustawień.

Mało wiadomo o instalacji, a o zastosowanych ustawieniach nic a nic, więc nikt nie wywróży z fusów jak zrobić aby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wiadomo o instalacji bo do rozwiązania tego problemu ta wiedza absolutnie nie jest Ci potrzebna, w instrukcji też nie widzę rozwiązania mojego problemu, może jestem ślepy to sorry dobrze że są fora na których można o wszystko zapytać, zapytam w prosty, czy czujnik temperatury powietrza w panelu pokojowym działa tylko zero jedynkowo? Albo modulacja , albo czuwanie eko. W sumie mógł by działać zero jedynkowo ale zamiast czuwanie eko poprostu wyłączyć pompkę, ewentualnie modulować temperaturę grzejników siłownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Twój problem mnie nie dotyczy. Ale mimo to chciałem pomóc.
Ale skoro Ty sam wiesz lepiej jakie informacje są potrzebne do rozwiązania opisywanego problemu...

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kafe466 napisał:

ewentualnie modulować temperaturę grzejników siłownikiem

Ta funkcja w sterowniku jest i bardzo dobro dziala,lub užyj pogodowke.Zadne pompki nie wylaczaj,grzej stalo,malutko.Naprawde studiuj instrukcji sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest ale działa tylko jak jest wyłączona zapalarka, gdy zapalarka jest włączona sterownik bo nabiciu w domu temperatury przechodzi w tryb czuwanie eko, w podstawowej instrukcji nie ma ani słowa o funkcji czuwanie eko i zasad kiedy jest ona wykorzystywana

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma zapotrzebowania na ciepło to będzie przechodził w czuwanie eko. Ja u siebie zwiększyłem histerezę na czujniku pokojowym do 1,5 stopnia. To pomaga u mnie,aby kocioł nie wchodził w czuwanie eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, jak miałem termostaty a kocioł miał tylko za zadanie dobić do odpowiedniej temperatury to nie przechodził od razu w czuwanie eko tylko zmniejszał modulację i trzymał wyznaczoną temperaturę, czyli dopuszczasz tak duże wachania temperatury w domu? Ile razy w ciągu dnia musi ci ponownie rozpalać kociąl? Wiesz że po każdym takim rozpaleniu kocioł musi znów gnać na 100% modulacji żeby dobić do żądanej temperatury kotła, robi się z tego specyficzne działanie dwustanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie się nie odstawia w czuwanie. Utrzymuje zadaną temperaturę 23⁰. Ważne jest też jak masz dobrane temperatury na mieszaczu. Jak są za wysokie,szczególnie ta minimalna i zadana to wtedy masz przebijanie temperatury pokojowej powyżej wartości histerezy i efektem tego jest czuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest dobro ustawione CO,pompki sa wlaczone na stalo,kociol moduluje i nie ma potrzeb sa zbytno wylaczac,tylko pozwoli zmienia sa temperatura na grzejniki do utrzymania pokojowej.Tylko wieczorem przy przelaczeniu na temperature ekon možno przejsc w czuwanie.Nie wierze,že przy zapalarke nie ma opcji normalnego sterowania CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.