Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba lepiej jest wpisać 12kw i zakres modulacji od 10%do100% bo wtedy kocioł ma pole do popisu a tak czytasz go w ryzach i nie ma jak się zgrać.  A deflektor jeśli masz to warto założyć przecież nie urzadzasz imprezy w kotle co by miejsca brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ WPA 01
Typ silnika SEN 80-2/20 (B214)
Napięcie znamionowe 230V/50Hz
Spręż max. 220 Pa
Wydatek max. 280 m3/h
Pręd. obrotowa 2570 obr/min
Moc pobierana 60 W
Masa 2,13 kg
Pojemność kondensatora 2 μF

 

max wiatr 70 % trochę dużo przy tej dmuchawie, myślę że  ok

40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o kopczyk i nawęglanie palnika to wpisywanie niskich mocy u mnie się nie sprawdziło,

przy palniku ok 30-35kw w piecu 16kw  dopiero wpisanie 20kw pozwoliło na właściwe nawęglanie, nie było wtedy spadku temperatury pieca przy starcie dmuchawy, moc ograniczyłem modulacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaniżasz moc palnika musisz obniżyć kaloryczność opału ,inaczej kopczyk opadnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bodzio44  wlącz pompe cwu na stałe,bo masz bardzo dużą delte-niską temp.powrotu,dlatego taka modulacja.

 

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek56 pompa cwu włącza się tylko o 9.00 i 14.00 a wykres który pokazałem jest od 18.00 do 6.00. Wczoraj wieczorem zmieniałem jeszcze parametry według zaleceń kolegów z forum ,czekam aż sterownik się troche ustabilizuje i jutro rano zobaczę czy wykres się trochę poprawił

711.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego że cwu działa okresowo,chcesz osiągnąć płynną modulacje,to włącz pompe cwu na stałe,efekt będzie widoczny po 1-2 godz.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D 

Sterownik zakupiłem już dłuższy czas temu. Temat śledzę od 1 strony nawet wcześniej jakieś posty pisałem. 

Mogę lekko porównać do poprzedniego PLATINUM-ecoMAX-920P1 (z PID) 

SKZP : Łatwiejszy w obsłudze i bardziej czytelne opcje , 

ecoMax : skomplikowane ustawienia i mała możliwość regulacji powietrza 

Napiszę czego mi brakuje w Skzp a tam były takie opcje komunikatu o małej ilości paliwa w zasobniku, ustawiałeś przypomnienie na np: 10% zasobnika (bardzo łatwy proces kalibracji tego był), i przy przekroczeniu max temp powiedzmy 90 zawór czterodrożny otwierał się na max i załączał pompę CO co skutkowało szybki ochłodzeniem kotła.

Mam pytanie od ilu wystartuje moja dmuchawa ???

Pozdrawiam

dmuchawa.jpg

Edytowane przez niebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Skzp też otwiera zawór czterodrożny przy tak wysokiej temperaturze ??? bo nie umiem znaleźć w instrukcji. Czyli na 10% modulacji 3% powietrza mogę dać ???                              

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki metraż dom jest ocieplony?

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ok 10st róznicy na powrocie. Na którym biegu masz pompę? Jak na masz możliwość to zwiększ bieg pompy i sprawdź po 2-3 godz czy zmniejszyła się różnica między zssilaniem i powrotem. Chyba że masz zawór mieszający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 8010 napisał:

Masz ok 10st róznicy na powrocie. Na którym biegu masz pompę? Jak na masz możliwość to zwiększ bieg pompy i sprawdź po 2-3 godz czy zmniejszyła się różnica między zssilaniem i powrotem. Chyba że masz zawór mieszający.

To poprawi modulację,ale na pewno nie ograniczy spalania.Robertoooo powiedz,czy eko napewno ma tyle MJ co wpisałeś w sterownik,oraz jaką temp.masz w pomieszczeniach,ja mam 22,ale kuzyn ma 25*

Jeszcze jedno najważniejsze,jaki kocioł i jaki palnik?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 8010 napisał:

Masz ok 10st róznicy na powrocie. Na którym biegu masz pompę? Jak na masz możliwość to zwiększ bieg pompy i sprawdź po 2-3 godz czy zmniejszyła się różnica między zssilaniem i powrotem. Chyba że masz zawór mieszający.

Pompa chodzi na 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.