Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam szanownych forumowiczów.

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem sterownika SKZP, wczoraj udało mi się go zamontować i wstępnie poustawiać wg wytycznych na forum :)

Jednak myślę ze coś mam źle ustawione tak ze proszę Was o pomoc.

 

Kociołek jaki posiadam to Ling Duo od Klimosza 25KW, ogrzewana powierzchnia 160m2 tylko kaloryfery. 

 

Węgiel strasznie się spieka, no i to spalanie myślę że trochę duże przy teraźniejszych temperaturach.

 

Pozdrawiam

 

post-18370-0-16929100-1522394613_thumb.jpg

post-18370-0-35095900-1522394633_thumb.jpg

post-18370-0-38753500-1522394641_thumb.jpg

post-18370-0-38586600-1522394651_thumb.jpg

post-18370-0-62125300-1522394664_thumb.jpg

post-18370-0-37972700-1522394676_thumb.jpg

post-18370-0-49331100-1522394684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalepieniu tych dwóch otworów nie masz dymu w zasobniku?

Nie, dopiero przy otwarciu klapy zaciąga dym, ale tak też było wcześniej przed zatkaniem otworów.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem już wcześniej zapytać jak wyświetlić to okno. Czy ta opcja jest dostępna od jakiejś wersji programu, czy tylko w wersji sterownika niezabudowanego.?98514d50d3e1225b6cc51e43b171e9a2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak miałem te otwory zaślepione to klapę mogłem sobie otwierać na tak długo jak tylko chciałem i dymu nie było oraz temperatura podajnika nigdy nie przekroczyła 20*C.Powietrze które dmucha tymi otworami podnosiło temp.podajnika.Ja też obecnie mam te otwory otwarte bo było czarno w kotle z zaślepionymi,a teraz jest siwiutko.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam szanownych forumowiczów.

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem sterownika SKZP, wczoraj udało mi się go zamontować i wstępnie poustawiać wg wytycznych na forum :)

Jednak myślę ze coś mam źle ustawione tak ze proszę Was o pomoc.

 

Kociołek jaki posiadam to Ling Duo od Klimosza 25KW, ogrzewana powierzchnia 160m2 tylko kaloryfery.

 

Węgiel strasznie się spieka, no i to spalanie myślę że trochę duże przy teraźniejszych temperaturach.

 

Pozdrawiam

Kolego czy to spalanie to na 24 h, bo jeżeli tak to pogratulować przy tej mocy kotła i powierzchni ogrzewanej. Chciałbym takie osiągnąć, ja już długo wojuję z ustawieniami i palnikiem. Czy wszystko masz dobrze uszczelnione wg opisów na forum. U mnie takie wielkie spieki były jak dmuchało w kanał podajnika.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim widoku palnika takie spalanie jest nie realne .proponuje wpisać prawidłowy potencjał palnika .zmniejszyć ilość paliwa i oczywiście jak spieki zmniejszyć maksymalną wartość dmuchawy .

Jeśli chodzi o obecną sytuację pogodową to można uzyskać podobne wartości spalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hrabia1973, wczoraj wieczorem zamontowałem sterownik, spalanie po czyszczeniu kotła z 12h.

 

@slawek56, powietrze min10% max35%. dmuchawę jaką posiadam to jaką posiadam to DM44  85 W

 

@Klaudiusz3, potencjał palnika ustawiony na 16kg. Wczoraj robiłem próbę i tyle mi wyszło (ważone na wadze kuchennej tak ze raczej dokładnie). 

 

Aktualnie włączyłem pompę CWU na stałe i widzę ze kreski się zaczęły prostować, zmniejszyłem min powietrze na 5% z powodu rosnącej temperatury zadanej (jest ciepło i grzejniki nie odbierają tyle ciepła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beldo powietrze max niżej, powietrze min ustawiasz tak aby dmuchawa tylko się kręciła, to jest obrotówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w kotłowni kocioł się odstawił w czuwanie, u mnie dzisiaj 15 stopni na zewnątrz, wyłączyłem grzejniki bo w domu się zrobiło 24 stopnie :)

@reded,@reded,  dzięki za info zastosuje zmiany i zobaczymy co będzie, to jest zwykły wentylator dodałem zdjęcie.

 

Chyba za późno zacząłem zabawy z nowym sterownikiem :) sezon grzewczy się kończy.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie czujnika temperatury pokojowej, w tym momencie mam go nie podłączonego i na sterowniku wyświetla alarm czujnika,  czy to nie wpływa na prace sterownika? 

A tak nawiasem mówiąc, przydałby się taki czujnik tylko bezprzewodowy. Hmm może kiedyś Pan Tomek nad tym pomyśli :)

post-18370-0-73310200-1522404768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem już wcześniej zapytać jak wyświetlić to okno. Czy ta opcja jest dostępna od jakiejś wersji programu, czy tylko w wersji sterownika niezabudowanego.?98514d50d3e1225b6cc51e43b171e9a2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Trzeba wejść w tryb instalatora i wtedy masz widoczne dane w oknie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zabudowie tej funkcji nie ma.

 

@beldo jeśli nie masz podłączonego czujnika pokojowego to wyłącz regulator pokojowy -TRYB PRACY-OFF

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zabudowie tej funkcji nie ma.

 

@beldo jeśli nie masz podłączonego czujnika pokojowego to wyłącz regulator pokojowy -TRYB PRACY-OFF

I tu pytanie do Tomka, czy są jakieś ograniczenia, aby dodać to okno do wersji zabudowanej sterownika, chyba że wynika to z jakiś ograniczeń samego panelu.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beldo

Mam Klimosza Combi NG 20 z palnikiem SV200 firmy Technix.

Na oryginalnym palniku i dmuchawie miałem następujące ustawienia:

Moc 16kW

Potencjał 14,5

Czas podawania 4 s

Modulacja 5-85%

Max czas przekroczenia 40 min

Dodmuch 5%

Kaloryczność 7,4kWh/kg

Powietrze 8-24

Temp. zadana kotła 600C

Możesz wstępnie dać takie ustawienia, ale dużo zależy od opału. Obserwując musisz wprowadzić korekcję.

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć widać że masz inny kocioł. Ja mam żeliwny na Viadrusie, więc ustawienia też mogą być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mamy koniec marca i jak obiecanej aplikacji na iOS nie było tak nie ma.

@ Panie Tomaszu jak się sprawy mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakich nastawach mogę modulować moją dmuchawą ?? 

 

post-14360-0-47370900-1522423908_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.