Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.Wyglada jak za dužo wegla,spaliny nie spadajac s wiatrom.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palniku wygląda w miarę normalnie, nie przewala mi opału i lekkie spieki.

Miał mam dziadowski, chyba ze 30% popiołu, albo piachu ale muszę go wypalić albo wywalić.

Jak chcę spalać ten miał bez rozszczelnienia popielnika, temperatura spalin spada poniżej 100°C

a w kotle jeden wielki smog. Znalazłem sposób jak to badziewie spalić (przez lekkie rozszczelnienie popielnika),

a i komin troszkę ogrzeje stare mury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groch bradzowy nie jest tiež latwe czysto spalič,mam pewne modyfikacje kotla,i timel jest premia.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palniku wygląda w miarę normalnie, nie przewala mi opału i lekkie spieki.

Miał mam dziadowski, chyba ze 30% popiołu, albo piachu ale muszę go wypalić albo wywalić.

Jak chcę spalać ten miał bez rozszczelnienia popielnika, temperatura spalin spada poniżej 100°C

a w kotle jeden wielki smog. Znalazłem sposób jak to badziewie spalić (przez lekkie rozszczelnienie popielnika),

a i komin troszkę ogrzeje stare mury.

 

Trochę sam się oszukujesz  rozszczelniając kocioł. Takim zabiegiem zwiększasz prędkość przepływu spalin w kotle, przy okazji wychładzając nieco te spaliny. Zwiększony przepływ spalin powoduje że kocioł nie nadąża odbierać temperatury i te gorące spaliny idą w komin podnosząc przy okazji temp. na czujniku.

Dymu pozornie masz mniej, bo po prostu wietrzysz kocioł i cug je zabiera.

Z komina też może mniej dymić ,bo dym jest rozrzedzony powietrzem dodatkowym.

Na palenie też ma to oczywiście wpływ, uwidaczniający się większym płomieniem na palniku -wiadomo-więcej tlenu.

Ale jest też korzyść, ma to pozytywny wpływ na komin -będzie się wygrzewał, niestety kosztem zwiększonego spalania.

 

Ten manewr też Ci chyba diabeł podpowiedział  :D

 

Ile Wam kotły palą w te mrozki? przy -16 za oknem  teraz pokazuje mi średnią 16,4kg/24h. Przy korekcji pogodowej =3, temp zadana skoczyła z zadanych 54 do 61,8 zwiększając automatycznie temp. wyjścia na grzejniki do 46,8.(nie mam siłownika)

-świetna sprawa ta korekcja- działa rewelacyjnie.

 

A na chacie 22* chodzi się w gaciach i koszulce  :lol:

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy temp. +3 do -3 20kg, obecnie przy -15 27.3kg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile Wam kotły palą w te mrozki? przy -16 za oknem  teraz pokazuje mi średnią 16,4kg/24h. 

A na chacie 22* chodzi się w gaciach i koszulce  :lol:

 

16kg. to ja spalam jak na zewnątrz jest +16, teraz ze 45kg przez palnik się przewali.

Będę champion w tej kategorii.

Myślałem że diabły cieplej się trzymają, 22°C, to juz w kalesonach TV się ogląda.

post-73893-0-13424700-1519549050_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spalam 30.2kg.

W nocy -12 teraz- 6

Nie sugeruje się temperatura-ma być ciepło.

Podłoga ma być ciepła.

Dom 240mkw.

Pale eko niby 27MJ...mokry

Maniek 76 niech wyłączy , włączy do kontaktu i przywróci ustawienia fabryczne

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czysto teoretyczne ten wzór do potencjialu podajnika jest poprawny

(ustawiony potencjał podajnika) x (faktyczna waga spalonego paliwa) / (wskazanie licznika w sterowniku)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znajomy mi napisał że ma co kilka minut alarm „ zanik płomienia „ Temperatura na kotle stała od 50 do 55. Co to za przyczyna może być ?

U mojej mamy było podobnie. Przyszły mrozy i przy ograniczonej modulacji piec nie dawał rady, mimo pracy na maksymalnej dopuszczalnej modulacji (50%) temperatura na kotle spadała i sterownik odczytał to jako zanik płomienia.

Zwiększyłem modulacje i dokupiłem czujnik spalin i problem już nigdy się nie powtórzył.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czysto teoretyczne ten wzór do potencjialu podajnika jest poprawny

(ustawiony potencjał podajnika) x (faktyczna waga spalonego paliwa) / (wskazanie licznika w sterowniku)

 

 

Teoretycznie potencjał podajnika=faktyczna waga spalonego węgla.

Ale podchodząc fizycznie to kg*kg/sek to kg²/sek. Ja nie wiem co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potrzebuję 100% pewności jaki jest wzór. Ja akurat mam Dobrze ustawione ale potrzeba mi

Gdzieś na forum wcześniej znalazłem ten wzór ale nie wiem czy jest taki czy inny może jest jakiś matematyk to by potwierdził

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czysto teoretyczne ten wzór do potencjialu podajnika jest poprawny

(ustawiony potencjał podajnika) x (faktyczna waga spalonego paliwa) / (wskazanie licznika w sterowniku)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Ja tak wyliczam zawsze potencjał jak zmieniam Eko i się pokrywa wszystko ;) więc tak to jest prawidłowy wzór.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej mamy było podobnie. Przyszły mrozy i przy ograniczonej modulacji piec nie dawał rady, mimo pracy na maksymalnej dopuszczalnej modulacji (50%) temperatura na kotle spadała i sterownik odczytał to jako zanik płomienia.

Zwiększyłem modulacje i dokupiłem czujnik spalin i problem już nigdy się nie powtórzył.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

No właśnie bo jeśli czujnik spalin wykryje choć 1* że spaliny wzrosły,to alarm zanik płomienia nie wyskoczy,

ale trzeba też zwiększyć w opcjach palnika czas wygaszania na  np.120 minut

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wyliczam zawsze potencjał jak zmieniam Eko i się pokrywa wszystko ;) więc tak to jest prawidłowy wzór.

 

 

I co z tego wychodzi ? BZDURA

Jak znasz ilość spalonego opału w czasie, a chcesz obliczyć potencjał podajnika to

ilość spalonego opału/czas (sek)* 3600 i to jest potencjał podajnika w kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka bzdura ? Powiedzmy że mam ustawiony potencjał 17.6 kg x ilość faktyczna spalona powiedzmy 25kg = 440 dzielimy to przez wskazanie na liczniku powiedzmy 23kg i wychodzi potencjał na danym groszku w tym wypadku 19.1 .

 

Jak by ci licznik pokazał 27kg to wtedy potencjał 16.3 kg

 

To tylko przykłady.

 

Pale różnymi groszkami jeden jest grubszy drugi drobniejszy , zawsze mi się to sprawdza :)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez gaizka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek, nie żadna bzdura, tylko wychodzi rzeczywisty potencjał podajnika przy stosowanym opale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to też przeliczyć w ten sposób:

Dane

- ustawiony potencjał np.15 kg/h

- wsypana określoną ilość opału np. 25 kg.

- wartość spalania całkowitego ze wskazania sterownika, to np. 28kg

 

Wartość spalania całkowitego, czyli te 28 dzielisz przez przyjęty przez Ciebie potencjał czyli 15, w wyniku tego otrzymasz tzw. współczynnik Twojego podajnika.

Następnie 25 kg, czyli ilość wypalonego opału dzielisz przez wyliczony wcześniej współczynnik podajnika.

To, co Ci wyjdzie, to jest rzeczywisty potencjał podajnika.

 

 

Teoretycznie potencjał podajnika=faktyczna waga spalonego węgla.

 

To jest dopiero fantazja...

Czyli, jak wypaliłem 2705kg = potencjał mojego podajnika?

Oldek, skąd Ty bierzesz taki dobry towar... ? :lol:

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.