Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie 14kg to sądze że spalanie przyjemnie małe.

Obecnie palę eko 27mj na sterowniku 29.9 i ogrzewając dom 240mkw spala ok 20kg na dobę.(kosz 150kg starcza na ponad tydzien)

W domu 23st.

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu miał alternatywne aplikacje internetowe do timela. Zainstalowałem wczoraj pomarańczową skrzynkę do pieca i oryginalną apkę od producenta, jednak posiada wg mnie kilka braków i jeśli sa alternatywy to z chęcią bym przetestował :)

 

Do kogo się zgłosić w tej sprawie? :)

Edytowane przez ZłotyBażant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu miał alternatywne aplikacje internetowe do timela. Zainstalowałem wczoraj pomarańczową skrzynkę do pieca i oryginalną apkę od producenta, jednak posiada wg mnie kilka braków i jeśli sa alternatywy to z chęcią bym przetestował :)

 

Do kogo się zgłosić w tej sprawie? :)

Pomarańczowa skrzynka nie będzie Ci działać z tą alternatywną aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie z 18kw na 22kw kalorycznosc węgla Skarbek ktory ma >26mj moge ustawic na 26,3mj czyli jest lepiej.

Powietrze zwiekszyłem tez 7-60%. Całą noc sterownik tak chodził i rano ładny pyłek tylko w kotle.

 

Jeszcze pytanie mam co do pompy CWU ktora działa mi non stop aby powrót był ciepły. Czy lepiej zeby chodzila na 1 biegu czy na 3 biegu - na 3 biegu powrot jest cieplejszy o okolo 3 stopnie i sterownik rysuje bardziej prosta linie. Na 1 biegu sterownik moduluje bardziej gora doł.

 

Czy zamontowanie pompy na powrocie ktory leci z zaworu 4d do powrotu kotla bedzie lepszym pomyslem niz pompa cwu dzialajaca caly czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam pompe na powrocie z 4d i powiem ci tak ze to moim zdaniem lipa coprawda powrót mam niecaly stopien roznicy ale już w spalaniu to roznica jest wielka jak pompa kotlowa pracuje. Posiadam zwykłą pompe 25-40 ustawiona na 1moze jest za mocna a może to przez zawór nie wiem. Jedno jest pewne z pompa zalaczona mam spalanie 19 a bez pompy 12 dziwne ale tak jest

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacja mocą w pewnym stopniu zależy od wielkości przepływu wody przez kocioł, im szybszy przepływ tym linie prostsze, jeśli ktoś lubi proste wykresy ;)

Przy wolniejszym przepływie linia modulacji będzie pofalowana, choć linia temperatury zadanej może być prosta.

Pompę CWU możesz dać śmiało na najniższy bieg, jeśli pracuje ciągle. W zupełności wystarczy.

Jeśli założysz pompę kotłową, a CWU będzie się załączało tylko cyklicznie, gdy będzie taka potrzeba lub w programie czasowym, to spalanie powinno być niższe.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey kolego ja wlasnie mam program czasowy na cwu i spalanie nie spadlo z pompa kotlowa i z 4d wrecz dismetralnie poszlo w gore. Linie mam proste przeplyw mam na minimum i w podlogowce i na grzejnikach tak że nie wiem czy pompa na powrocie z 4d to fajna sprawa. Lepiej moze dołożyć parę zloty i wyrzucić 4d i wstawic sprzęgło lub wymiennik nie wiem nie znam sie aż tak ja bede wstawial sprzęgło jak kolega klaudiusz ale to ja i wonyek troszke odbiega od tematu.

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli założysz pompę kotłową, a CWU będzie się załączało tylko cyklicznie, gdy będzie taka potrzeba lub w programie czasowym, to spalanie powinno być niższe."

 

To dlaczego u kolegi audilhr pali więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie skąd wiedzieć, nie widziałem Jego instalacji.

Zazwyczaj dodatkowy metr czy 2 rurki obiegu kotłowego z pompą na powrocie, generuje mniejsze zużycie paliwa niż grzanie non stop bojlera 100, 200, czy 300 litrów.

Każdy może robić jak uważa za stosowne.

 

Jockey kolego ja wlasnie mam program czasowy na cwu i spalanie nie spadlo z pompa kotlowa i z 4d wrecz dismetralnie poszlo w gore. Linie mam proste przeplyw mam na minimum i w podlogowce i na grzejnikach tak że nie wiem czy pompa na powrocie z 4d to fajna sprawa. Lepiej moze dołożyć parę zloty i wyrzucić 4d i wstawic sprzęgło lub wymiennik nie wiem nie znam sie aż tak ja bede wstawial sprzęgło jak kolega klaudiusz ale to ja i wonyek troszke odbiega od tematu.

 

Skoro masz linie proste, przy przepływie na minimum na podłogówce i grzejnikach, a spalanie poszło Ci diametralnie w górę z pompą kotłową, to po co Ci ta pompa?

Były jakieś różnice w pracy kotła przed założeniem pompy oprócz niższego spalania?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź, podgrzanie powrotu o 25 stopni w Twojej instalacji kosztuje kilka kilogramów węgla więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nic nie bierze się za darmo coś jest kosztem czegoś w tym przypadku podgrzanie powrotu kosztuje więcej węgla i prądu w małym stopniu. Ja mam cały czas wlaczonom pompke CWU ale tylko dla tego że mam mały boiler 80litrow A potrzeba mi sporo Cieplej wody A i wilk syty teraz i owca cała

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz policzmy,3-4 kg/24h za ochronę kotła pomnożyć przez 30 dni= 100 kg /miesiąc x 8 miesięcy =800 kg/rok,

pomnożyć przez 10 lat = 8 ton x 950 zł = 7600 zł,sam kocioł bez podajnika i sterownika w moim przypadku około 3500zł,

więc trzeba się zastanowić czy warto,oczywiscie ciepły powrót przedłuży żywotność kotła tylko o ile ?

Kolega audilhr pisze o różnicy 7 kg/24h,więc różnica 15 200 zł= 3 kotły po 5 tysięcy.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie było pisane już tak wiele różnych rzeczy....

i nie zawsze w stu procentach pokrywających się z rzeczywistością.

Dobrze, gdy każdy sam wyciąga odpowiednie wnioski, co w jego przypadku jest najbardziej sensowne i ekonomiczne. ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielkość spalania ma wpływ wiele składowych.

Mój dom np. traci dużo energii w wietrzne dni.

Mogę śmiało powiedzieć, że u mnie, to spalanie wyższe o około 3 - 4kg na dobę, gdy jest silny wiatr.

I nie chodzi w tym przypadku o zwiększony ciąg kominowy, bo mam założony RCK, ale o straty energii samego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
mam  pytanie po zwiekszeniu mocy kotla kopczyk podniosl sie, jednak moj Problem polega na tym ze mam spore spalanie 27 kg na dobe dom 100m ocieplony. sprawa wyglada tak ze kociol dochodzi w modulacji do temperatury zadanej jak Spada na niska moc to kopczyk zapada sie, a kiedy temperatura spadnie o 2 stopnie to wegiel jest juz nisko w retorcie i podajnik podaje czesto lecz jest to  za malo aby szbko osiagnoc zadana temperature wiec spalanie idzie w gore,  czasy pracy podajnika to nawet 400 sekund na godzine. Co innego jak dodam duzo ekogroszku recznie (przez rozpalanie) wtedy pieknie to wyglada przez dwie godziny modulacja ok i czas pracy podajnika 90-120 sekund. kociol ma deklarowana moc 16 kw ja podnioslem moc na 22 i jest troche wiecej groszku w retorcie czy dalej isc w tym kierunku i podnosic moc, kociol to 16kw ale w dokumentacji od palnika pisze ze moc od 12-35kw, wiec nie wiem mysle ze gdyby pryz malej modulacji byl podawany groszek i kopczyk utrzymywal by sie to bylo by ok. palnik to stalkot  ekopal. tak jak mowie jak duzo paliwa w retorcie to modulacja piekna 10-25 procent spalanie 0,3-0,8 na godzine po 2 godzinach Problem wraca. droga informacji nowa instalacja zawor 4d na 4 ustawiony cwu na sztywno podpieta pompa wiec powrut w temperturze kotla. piec to wykonanie prywatne z dosc grubej blachy 7,5 wiec moze wolno sie dogrzewac, lecz znajomi Maja te konstrukcje u siebie i w pracy interwalowej na zwyklym sterowniku spalanie okolo 18-20 kg na doba przy tym metrazu.
czy mozna sprovowac na czopuchu zmiejszc ciag bo komin ma 20 cm srednicy i 9 m wysokosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.