Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

. Ten mały otworek w kotle do włożenia czujnika to o kant d...y potłuc

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

No co ty gadasz ja mam tak od początku właśnie w tym otworku i wszstko jest idealnie tak jak bym miał na rurce kilka razy parzyłem i sprawdzałem to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem go poprawiać na różne sposoby i niestety bezskutecznie. Wydaje mi się że ten kanał zwęża się ku dołowi i to jest przyczyną. Mam też stary czujnik temp który jest węższy i wchodzi głębiej pokazując prawidlowy pomiar.

Zbyszek nie widzę nic złego w pomiarze pomocnym termometrem rteciowym. Fakt jest to epoka kamienia łupaneg, ale jakże pomocna w awaryjnych sytuacjach.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 czujniki jeden od pieca i drugi na wyjściu z pieca do cwu. Dajmy na to że pompa padła i nie będzie obiegu a czujnik zamiast być w kotle będzie na wyjściu. Co się stanie w takiej sytuacji?

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Wlaczy sie alarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czujnik kotła Witkowski zamontował oryginalnie na króciec zasilający na kotle. Ale ja mam wersję zabudowaną więc kocioł miałem uzbrojony. i wydaje mi sie ze jest to właśnie najlepsze miejsce na ten czujnik.

 

Mam 2 czujniki jeden od pieca i drugi na wyjściu z pieca do cwu. Dajmy na to że pompa padła i nie będzie obiegu a czujnik zamiast być w kotle będzie na wyjściu. Co się stanie w takiej sytuacji?

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Jeśli czujnik jest blisko kotła, to cyrkulacja wody i tak spowoduje dojście gorącej wody do czujnika. U mnie właśnie wyłączane są pompki na noc i temperaturę odwzorowuje prawidłowo.

 

 

 

Pytanie z innej beczki. Czy ktoś wie, czy jest w planach, a jeśli tak, to w jakiej przyszłości bezprzewodowy czujnik pogodowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież obiegu nie będzie wiec temp będzie rosła tylko na piecu. Czy źle kombinuje..

Może i maci rację, jestem ostrożny bo raz mi się zgotowała woda na starym piecu i nie chce drugi raz tego przeżywać

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grenadieros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz o co chodzi. Czy o to, że czujnik tej temperatury nie wyłapie, czy o to, że piec będzie się nadmiernie nagrzewał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wyłapie... jeśli czujnik będzie blisko kotła i zaizolowany to gorąca woda do niego dotrze grawitacyjnie

 

Wracając do mojego poprzedniego pytania. Ktoś coś wie o bezprzewodowym czujniku pogodowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Znajomy ma piec Witkowskiego z sterownikiem Timela jest to wersja zabudowana tak myślę. Sterownik fizycznie nie ma widocznego . Wystaje tylko panel pokojowy z pieca . Która wersję oprogramowania należało by wgrać do tego sterownika ? U siebie nie mam problemu bo mam zwykłą wersję zewnętrzną .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie masz różne rodzaje plików wsadowych. Znajomy ma na pewno w zabudowie podobnie jak ja. Musi zaktualizować odpowiednim plikiem do zabudowy (ślimak, tłok) i również panel musi zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno w jakiej kolejności... Musi być ta sama wersja oprogramowania zarówno w sterowniku z tyłu pieca jak i w panelu, inaczej nie pohula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do umieszczenia czujnika temperatury kotła, możliwe że istnieją kotły gdzie usytuowanie kanału fabrycznego na ten czujnik jest w prawidłowym miejscu,jednak ja mam styczność z kilkoma kotłami gdzie to miejsce jest źle bo daleko od krućca zasilającego a powinien być możliwie jak najbliżej. stąd takie moje zdanie.Druga rzecz nie mówię o samym użyciu termometru rtęciowego bo jednak są one najdokładniejsze,tylko o to gdzie ja mierzysz,piszesz o kranie czyli co masz kran w kotle?

Jeśli chodzi o zabudowę to logicznym jest że tam jest to nieco inaczej zrobione,więc tam nie powinno być przekłamań.

Wersje softu w sterze i panelu mają być takie same zresztą pisze tak na costerownik.pl.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kran jest bardzo blisko, ale zostawmy go. Gdybym posiadał Twoja widzę na temat kotłów to pewnie zrobiłbym to inaczej.

Podsumowując, jeśli umieszczę blisko wyjścia (powiedzmy z 20cm) to nie mam co się martwić o poprawne działanie alarmu. I taką informację chciałem uzyskać.

Wracając do ustawień, powietrze mam ustawione 5-21% i dalej to sam. Schodzić dalej z obrotów? A może tak zostawić, bo taki ekogroszek? Te spieki w dłoni można kruszyc i nie ma w nim niedopalonego ekogroszku.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podsumowując, jeśli umieszczę blisko wyjścia (powiedzmy z 20cm) to nie mam co się martwić o poprawne działanie alarmu. I taką informację chciałem uzyskać.

Wracając do ustawień, powietrze mam ustawione 5-21% i dalej to sam. Schodzić dalej z obrotów? A może tak zostawić, bo taki ekogroszek? Te spieki w dłoni można kruszyc i nie ma w nim niedopalonego ekogroszku.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Chodzi Ci o umieszczenie czujnika.temp kotła? Ja mam na rurze zaraz za króćcem zasilania, pisałem o odległości od tego krućca ale specjalnym gnieździe.na czujnik powinien być blisko krućca a zazwyczaj nie jest.Temp krytyczna kotła od tego masz czujnik STB i ten ja mam prawie w tym samym miejscu co czujnik kotła.

Co do spalania jeśli korekty które można jeszcze zrobić nie wiele pomogą, to daj sobie spokój.W końcu to kocioł dla Ciebie, a nie Ty dla kotła.Ja dawno temu przestałem się przejmować takimi rzeczami.Pale 3 sezon i mam w nosie czy pojawi sie mały kalafior na palniku, czy wykres jest prosty,ma być w domu ciepło i już.Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grenadieros,

Przełóż czujnik na rure zasilajaca CO zaraz za wyjsciem z kotla i bedzie git. Tak mialem ale wrocilem do schowka w piecu.

Piec sie nie zagotuje bo po to jest alarm ktory wygasi piec jak sie temp. podniesie za wysoko.

Pale silverem z bartexu i tez mam male zgorzeliny. Nie schodz wiecej z powietrzem bo za chwile bedziesz mial syf w kotle albo nie dopalki i wysoka temp na podajniku.

Poczekaj jedna dobe na zmiane efektow bo za szybko to wszystko zmieniasz.

Wrzuć fotki dzisiaj, wyczystka, spalanie wykres temp podajnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak mówicie przełoże go później na rurę. Kocioł chodzi już koło 20 h bez mojej ingerecji, załączam kilka miniatur.

Nie zależy mi na ładnych wykresach. Chcę mieć tylko czysty, bezpieczny kocioł i ciepło w domu. Dziś po otwarciu zasobnika pojawił mi sie dym. To oznaka że żar się cofa czy mokrego opału? Staram się otwierać worki i suszyć przed zasypem, ale i tak woda się skraplacz na ściankach zasobnika. 06a65cc83823fe80eddba86ccbe4b093.jpg097e84eef49e4fd86c148e3b2343ef7d.jpg7f8999ce29cfc24d56a7c63a1fa7c343.jpgab2343eff6c7889a096e8454a2c2ab77.jpg8f88b8ec07dd4d92b8c487c70efdcc2a.jpg

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich obaw o bezpieczeństwo to jest m.in. takie zabezpieczenie w ustawieniach sterownika:

TEMPERATURA MAX - maksymalna wartość temperatury, jaką może osiągnąć kocioł (parametr dostępny w trybie instalatora). Po osiągnieciu TEMPERATURY MAX sterownik przejdzie w tryb czuwania.

 

Domyślnie jest chyba ustawiona na 70 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplanie w podajniku to normalna sprawa, moze jakby 1/2 roku polezal wegiel na pryzmie wewnatrz to by bylo inaczej.

Moim zdaniem za barzdo powietrze obnizyles i ci sie kisza w kotle spaliny, ale czasami tak bywa ze po otwarciu sie dymi.Jaki czas podtrzymania dales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwanie 20min

Czas nadmuchu 25s

Powietrze 35%

Czas podawania 6s

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy . Po aktualizacji do 2.08 zaczęły się dziwne rzeczy mi dziać w piecu . Ekogroszek mam cały czas ten sam 27mj 7 % popiołu. Spiekalność na poziomie 7-12RI.

Z palnika zaczęła mi wychodzić takie jezory spieczononego( zlanego) popiołu, w piecu zrobiło się czarno.

 

Piec Witkowski 35KW , PALNIK ekoenergia 25-35.

Ustawienia aktualne .

Powietrze min 6 , maks 28

Moc kotła min. 9, maks 85

Paliwo ustawione : 26.3 MJ

 

Mecze się z tym już od 4 dni i nie potrafię zmienić....

 

Ktoś pomoże? 28b20e69403b1e30b153e5431c398833.jpga8add54f4cf0ef9bc38a61fa948d4a41.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylacz w opcjach palnika te usmolone przedmuchy, choc calkiem sie tego nie da wylaczyc, co uwazam ze jest niepowazne, aby wprowadzac taka opcje bez mozliwosci jej calkowitego wylaczenia, mozna tylko skrocic do 4 sekund czas tego niewiadomo czemu majacemu sluzyc przedmuchu heh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.