Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest 2,03 musze też zrobić go.Od 1,9 czy coś juz lepiej wygląda w piecu wiec zmiany są na plus.Tak jak w komurce i innych sprzetach co jakiś czas jest zmiana poprawa i to sie chwali jak by do szczęścia był jeszcze czujnik temp. płomienia to juz by był total wypas ale to juz chyba w SKZP-03.Dziekował.

Teraz pale na interwale ciągle.Regulator pokojowy na STOP na obiegu ustawione CO 33st ,spalanie 5kg/d pokazuje ale dam 2,03 i przełacze na modulację niedługo.

Musze jeszcze dokładnie skalibrować potencjał.

Edytowane przez MK50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych plików sie nie rozpakowuje bo to są pliki wsadowe do pamięci sterownika.Odpalasz Aktualizator klikasz wybierz  i wskazujesz mu ten własnie plik który masz na komputerze klikasz "aktualizuj" aktualizator wczytuje ten plik do sterownika oczywiście zostawiasz w spokoju nic nie robisz w tym czasie czekasz do zakonczenia aktualizacji  potem reset sterownika itd.

Tak pisze w opisie aktualizacji na stronie Timela ;rozpakuj plik aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i w tym momencie mam komunikat na komputerze jak chcesz otwierać pliki  typu hex?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ponieważ wyświetla ten komunikat jak otwierać pliki tego typu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy oficjialny to 2.03 ale są juz nowsze nie długo pewnie zostaną udostępnione.

na najnowszym testowym sofcie kocioł lepiej utrzymuje czystość na palniku i nie ma problemów jak kocioł pracuje na mniejszych mocach z tym że z jednej strony np. nie dopala czy coś a z drugiej za bardzo teraz pali równomiernie środkiem palnika

Od jakiegoś czasu słychać, że podobno są nowsze wersje softu. Ciekawe dlaczego nie są udostępniane. Czyżby były jeszcze w testach? Dawno temu zgłaszałem pewną modyfikację dotyczącą ustawień powietrza i nawet Pan Tomek opisał jak to będzie rozwiązane. Szkoda, że do tej pory nie ma tej zmiany, bo sezon zbliża się wielkimi krokami, a zmiana dotyczyła pracy palinka na małych mocach i w sezonie będzie już mniej przydatna.

 

Dostałem wtedy taką odpowiedź:

 

TomekBrz, dnia 24 Marz 2017 - 14:23, napisał:

 

"OK. Zrobimy troszkę inaczej. Damy minimalne powietrze ustawiane dla 5% (a nie 10% jak teraz) a dla 10 % mocy palnika dodamy korektę. Będzie czytelniej."

 

Panie Tomku czekam z niecierpliwością na tą zmianę ponieważ bardzo ułatwi i ona życie z moim kociołkiem. :)

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są nowsze wersje ale są jeszcze w testach ja obecnie testuę jedną z nich chyba najaktualniejszą. Z tego co wiem powinna wejść w życie już niedługo. Niestety ale każde zmiany w algorytmach wymagają testów. i w wersji 2.03 chyba jest juz minimalne powietrze na poziomie 5% ja obecnie mam chyba na 6% ale muszę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niedokładnie przeczytałeś o co mi chodziło, albo to ja nie zrozumiałem. Modulacja na poziomie 5 lub 6% z ustawialną minimalną wartością powietrza przez użytkownika. W obecnej wersji 2.03 jest ustawiane minimum dla 10% a korekty zaczynają się od 20% a ma być odpowiednio 5 i 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niedokładnie przeczytałeś o co mi chodziło, albo to ja nie zrozumiałem. Modulacja na poziomie 5 lub 6% z ustawialną minimalną wartością powietrza przez użytkownika. W obecnej wersji 2.03 jest ustawiane minimum dla 10% a korekty zaczynają się od 20% a ma być odpowiednio 5 i 10.

Palenie na 5% mocy palnika, gdzie w wiekszosci kotlow sa palniki o mocy 25 kw to jakies nieprozumienie to daje jakie 1,2 kw zaden palnik tego nie pociagnie, to nic innego jak tylko kiszenie opalu. A to ze ktos ma kociol o mocy 12, 14, 16 KW nie zanczy ze takiej mocy jest tam palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojim kociolku 25kw palnik o mocy 10-30KW.To cud,ze dziala od 1,5kw :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja się z wami zgadzam, ale co mam poradzić jak w trybie auto modulacja mi schodzi do 5%. Ustawione powietrze minimalne dla 10% mocy powoduje przy 5% zatrzymanie i buczenie dmuchawy a podnieś tego minimum nie mogę bo wtedy jest za silne przy 10%. Ustawienie minimalnej mocy na 10% lub więcej powoduje częste odstawianie się kotła a przecież nie o to chodzi. Generalnie kocioł moduluje mi w zakresie do 30% max w tej chwili. Problem zniknie jak zaczną się mrozy ale w trybie lato często mam tak mały zakres a kocioł u mnie pracuje cały rok. Nikomu nie każe korzystać z tych ustawień, ale w moim przypadku sporo by poprawiły a i podniosły funkcjonalność sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pale latem,i to ze sie odstawiwa wtedy to calkiem normalne, nawet w okresie letnim podnosze moc minimalna z 10% na 15% uwazam ze dla trybu lato powina byc histeryza ustawiana aby palnik wtedy popalil mocnej dochodzac do zadanej z nizeszej wartosc, oczywiscie bedzie to bardziej dwustan, bo modulacji ciaglej mozna zapomniec, ale bedzie czysciej w kotle, lepiej na palniku i ekonomiczniej.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc. Dzisiaj, po raz pierwszy włączyłem SKZP i nie włączyłem przycisku zapłonu - przycisk nie jest aktywny.

status mówi pokrywa otwarta, nie mogę zrozumieć, która okładka jest zaangażowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Tomek obiecał to w marcu bo wielu osobom miało to pomóc (korekta liniowa dla pracy dmuchawy od 5%) a już mamy za chwilę listopad. 

 

ps korekta miała być od 10%

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze do wiosny ma czas :) bo teraz to juz chyba nie potrzebne bedzie skoro zima za pasem :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, korekta miała być od 10% (teraz jest od 20%) a minimalne powietrze miało być ustawiane dla 5% mocy (obecnie dla 10%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem dmuchawe .70w zastapic 35w,i zakres mocy dmuchawy zmienil sie na 20-80,85%.Nie mam problemu v ziadnych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!
Proszę o pomoc. Dzisiaj, po raz pierwszy włączyłem SKZP i nie włączyłem przycisku zapłonu - przycisk nie jest aktywny.
status mówi pokrywa otwarta, nie mogę zrozumieć, która okładka jest zaangażowana

 

Znalazłem przyjaciół odpowiedzi!        Wracając do tematu wątku.

Wersja 2.00 obsługuje czujnik otwarcia pokrywy zasobnika.(wymóg normy dla nowych kotłów w piątce)

Jeśli po zaktualizawaniu sterownika w polu status jest informacja "POKRYWA OTWARTA", to należy założyć zworkę na zielone złącze z tyłu sterownika po między styki A i B.

Info jest w uaktualnionej instrukcji str 8.

Dotyczy tylko nowszych sterowników, posiadających złącze panelu pokojowego na RJ11.

Jeśli po aktualizacji status nie zgłasza tego komunikatu - znaczy to, że sterownik nie obsługuje czujnika

 

Dzięki panu Tomkowi za info!

Edytowane przez shopovbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam pytanie czy moze mi ktos porownac panel pokojowy vs modul internetowy ?  potrzebuje po prostu miec wglad na prace pieca bez koniecznosci sciagania kapic w domu :) 

 

Co wg. was jest lepsze i najprostrze w zastosowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.