Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

"W palenisku zrobiłem dodatkowe nacięcia żeby więcej powietrza sie dostawało i zmniejszyła się temp. podajnika  i to tak samo pomogło"

Możesz napisać na czym w jaki sposób zrobiłeś nacięcia. Ja też mam problem z przegrzewaniem się podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam.Może prosto napisąłem ale patent działa. Odpowiedz nie bedzie jednoznaczna bo nie mam foto ale jak wygasze w piecu to zrobię i pokaże.Po między tymi zębami na koronie zrobiłem 4 naciecia kątówką ,w pierszej fazie tylko tarcza cienką   ale nie wiele to dało i puzniej poprawiłem już grubszą tarczą pod skosem w dół i juz lepiej.Kiedys ta korona sie w srodku kręciła i mogłem co nie co hakiem poruszać przekręcić i drobne spieki pospadały z korony w dół teraz po uszczelnieniu juz sie nie rusza.a i nie widać żeby się tragicznie zatykały te otwory.Przy okazji uszczelniania  korony  chciałem jeszcze zaślepić dwa albo chociaż jeden otwór który jest na kolanie podajnika u góry ale nie było czasu za bardzo na to żeby cały zbiornik zrzucać i kolano wyciągać bo inaczej nie ma szans tych otworów zaślepić.Uszczelka pod klapę zbiornika wymieniona własciwie co sezon nową wkładam bo sie rozwarstwia w miejscu gdzie wiadro z węglem opieram i tam ucieka powietrze troszkę ale jednak ,i uszczelka ma malutkie otwory co 20cm , może z mercedesa założę to będzie długo służyć. Na razie mi to działą bo temp. podajnika była na poziomie 60st często musiałem czujnik dawać z boku a teraz 40st jeszcze nie przekroczyłą i wszystko się zmieniło.

post-71575-0-27079900-1494770334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZApomniałem dopisać że to jest tylko pogladowe foto od innego pieca ale bardzo podobny do  mojego w u22 ale ciecie tego to koszmar ,okropniec twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem Wpa 06 na Wpa 07.....06 tylko fíííí,i wpa 07 VRRRRRRRR!.I nie wiem, czy łożyska lub magnetyzm.Jak to jest z wami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci podajników wkładają dmuchawy co maja. Dostępne co taniej a potem niech palacz sie bawi w kotłowni , tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piecu U22 u znajomego widziałem dmuchawe podobną do mojej    nie pamiętam jaki model  bo to było z pare lat do tyłu, wymieniałem kondensator.Z uzwojeń wychodziły dwa dodatkowe przewody podłączone do kostki tylko  jak przepiołem fazę na ten wolny styk to dmuchawa dostała raz takie obroty a nic sie nie grzała.

Zauważyłem u mnie że cos często sterowonik się przełącza w tryb lato/zima co pare sekund słychać zawór zwrotny jak pompa startuje i tak aż się powyzszy temp. na zewn. lub obnizy to cisza Według mnie to to wyłączanie pompy w tryb lato mozna by wziąść z algorytmu średnich temp. zewn. a nie chwilowych to wtedy się przełączy i nie wali ciagle zawór zwrotny  bomba

ale to już Tomek musi zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nikt nie pisze to napisze do samego siebie.

Jak z przełączaniem w tryb lato bo u mnie ciągle się teraz przełącza i wali zawór zwrotny jak pompa się włącza i po tym to poznaję że się przełącza.

Czy nie powinno to być brane z temperatur średnich dobowych a nie chwilowych i z histerezą czasowa np.

Ale za to zużycie paliwa mogło by zostać na takim poziomie jak jest teraz aż się lepiej patrzy jak nie ma trzech cyferek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przełączyć Skzp-02 w tryb lato MK-50

Piec mi teraz spała 6,2 kg dobowo grzeje dwie łazienki podłogówka i grzejniki drabinki pow.ze 13 m2 około No i 300 l wody do mycia dla 3 osób .

Tak wyglada ja przebiegi

post-1379-0-59482900-1495123104_thumb.jpg

post-1379-0-98770400-1495123131_thumb.jpg

post-1379-0-47302300-1495123145_thumb.jpg

post-1379-0-70871600-1495123162_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Marekd ty masz większe sporo większe doświadczenie na forach niż ja.Mądrować nie lubię bo i tak wszystkiego  nie wiem i nie będę wiedział.Ja nie przełączam na tryb interwął tylko ustawiłem temp. lato obw 1 na 18st a obw 2+pompa mam wył. i piec się sam przełączył ale jak już pisałem  słyszę teraz przy takich  temperaturach zewn. jak sterownik wył/zał. pompę i zawór zwrotny stuka czyli raz się przełaczy na interwał a raz na pracę ciągła i tak czasami z 10 razy w parę minut i to wiem że się przełączył. Nie dawno chciałem przełączyć w tryb interwału ale coś nie szło nie zapisywał sterownik ustawień muszę to jeszcze raz sprawdzić.Nie chcę pisać głupot bo dopiero co sterownik załażyłem pod koniec grudnia czasem coś ktoś napisze myśli że to jest najważniejsze a się szybko okazuje że jest całkiem inaczej więc musze się naumieć jeszcze sterownika.W starym sterze miałem tez funkcję wył. lato i pompa sie wyłączyła.Ja mam teraz takie zęby.Pokzazuje 6kg/d  ale zbiornik juz ma  3 tygodnie i jeszcze zostało z wiadro eco może na dnie.  Pozdrowienia.

post-71575-0-42778300-1495144261_thumb.jpg

Edytowane przez MK50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można by było zrobić tak że ustawic krzywa grzewczą tak by przy np. 18 stopniach na dworze na dom szło cale 0st. i w sterowniku żeby wyłączal pompę gdy mieszacz zamknięty? Pytam bo jeszcze nie założyłem skzp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam teraz ustawione właśnie i coś mi nie gra z sterownikiem bo ciągle się zamyka/otwiera 3D razem z pompą jak jest powyżej 18st na zewn. a jak jest poniżej to się pompa załącza i słychac zawór zwrotny i tak ciągle jak jest graniczne 18st juz pisałem ale nikt nie czyta chyba tego.Tam i spowrotem 3D wariuje bo pompa sie zał/wył jak u Marekd.W pierwszych dniach od czasu jak to się zaczęło to tylko w dzień czy po południu a teraz  wieczorem w nocy.Czyli noce zaczynają byc ciplejsze i przy granicznych 18st to siędziej.Wygląda na to że nie ma zadnej histerezy w przełączaniu w tryb lato/zima a temp. przełaczania jest brana od chwilowych temp. dlatego są takie cyrki z przełaczeniam.W starym sterowniku miałem od średnich dobowych zewn. temp. i jak się przełaczyło [temp. szło ustawiało sie w menu serwisowym] to raz i koniec a jak temp. dobowa spodła to o tej godzinie w następnej dobie sie, załączyła pompa razem z 3D. 

Nie wiem czy coś z piecem jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest tez to jak juz się załaczy pompa [poniżej 18 na zewn.] zawór 3D się otwiera żeby dogrzać wewn. a temp. rzeczywista wewn. jest 23 st.  no a ustawione mam na 21 to po co sie 3D otwiera jak jest wyższa temp.  na czujniku pokojowym niż ustawiona.Coś mi tu nie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja mam ustawione temp. za mieszaczem 40st a jak miałem w zimie to mi  mieszacz wzorowo regulował temp. wewn. jak dałem np. na 23 to mieszacz się otwierał wi,ecej od razu żeby dogrzać a jak mniej od 21 st to się zamykał  to teraz powinien się w ogóle nie otworzyć bo temp. wewn. jest wyższa niż ustawiona 21 ustawione ,muszę to jeszzcze poobserwować.

Ja też tylko grzeję wodę 140L dla 4 osób i około 6kg/d wychodzi zobacze za tydzień ,dwa, miesiądz czy zużycie się zgadza z stanem faktycznym.. 

Miałem jeszcze wtedy sw186 teraz 194.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz na pewien czas panel pokojowy jako czujnik temperatury, i zaobserwuj co się będzie działo. Nie jest to rozwiązanie problemu.

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam panelu podłaczonego w ogóle tylko czujnik wewn. ale w zimie chodziło i mieszacz prawidłowo regulował temp. wewn 21 stała jak zamurowana.

Teraz juz mieszacz jest zamkniety pompa 1 wył bo mam tryb lato na 18 ustawiony a na zewn. jest powyżej 18 wieczorem znowu będzie szaleć bo na zewn. bedzie 18+/-  .

Z tym panelem by byłocos nie tak ? skoro piszesz żeby go wyłączyć.Może go podłącze i ustawię czujnik wewn. w panelu a nie pokojowy i to pomoże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.