Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

I tak zmniejszylem juz dawno moc kotla mam kociol 25 kW a ustawione jest 15 kw. Modulacje mam na 45 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw max czas przekroczenia T. na małą wartość bo pewnie masz dużą i piec pali np. godzinę bez poboru przez CO. Piec po osiągnięciu temperatury zadanej przejdzie w tryb podtrzymania i tam jest istotne co poustawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuj czy sterownik jest w trybie modulacji, czy też większość czasu spędza w czuwaniu. Jeśli w czuwaniu, to ustawiasz parametry w oknie CZUWANIE. Wówczas wystarczy zmniejszyć parametr CZAS PODAWANIA.

Jeśli natomiast przy tych małych mocach sterownik pracuje w modulacji i nie dopala, to podnieś powietrze  w dolnym zakresie mocy. Może też być tak, że są niedrożne otwory napowietrzające w palniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik czuwanie -przerwa 60 minut

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłbym czas nadmuchu,o jakich ustawieniach fabrycznych piszesz?

Może być tak jak pisze P.Tomek,za mało wiatru,być może masz ustawioną niedużą wartość a modulacją zjechałeś do 45% to i powietrza jeszcze ponad połowę mniej

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd jak masz mala dmuchawke typu WPA 07 to ona w 10 sekund sie nawet dobrze nie rozkreci , a juz wcale jesli ma fabryczny kondensator, to juz wogle jest porazka. Ja w swoje WPA 07 zmienilem na wiekszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makong jaki duzy dales kondensator tak z ciekawości . Sprawdzę jaki wentylator mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taki http://www.mplusm.com.pl/kondensator-1uf.html a fabryczny w WPA 07 to 0,65 .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makong jaki duzy dales kondensator tak z ciekawości . Sprawdzę jaki wentylator mam.

Po co od razu jakieś radykalne środki,jak został włozony taki a nie inny kondensator to pewnie taki ma być.Na początek zwiększ czas nadmuchu nawet na max.,czas przerwy zmniejsz o połowę.Jest też możliwość że masz padnięty właśnie kondensator i dmuchawa się nie wkręca w obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee teraz to kolego "fandzolisz" :) widac nie jestes w temacie odnosnie tej wlasnie dmuchawki (WPA 07) , zobacz linka ktorego wstawilem wczesniej, jest tam wymienione do jakich modeli dmuchawy jeste dedykowany ten kondensator, prawda jest taka ze, producent silnika zaleca  kondensator 1, a producent dmuchawy wstawia 0,65,  czemu to ja nie mam pojecia.

Znam osobiscie kilka osob ktore maja WPA 07  i tez wymienialy w niej kondziola na wiekszy, bez zadnego uszczerbku dla dmuchawy (silnika).

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ta dmuchawe na wylot, zapytaj kogos z branzy co ma na codzien do czynienia z tymi dmuchawkami np Pieklorza, noo i na tym moze to zakonczmy, bo nie wnosi to juz nic do tematu, poniewaz kolega marekd ma potwora WPA 06 i nasze dyskusje juz nic nie wniesa w jego temacie. Jesli czy nie dopala w podtrzymaniu to poprostu podnosc mu czas przedmuchu np co 2 sekundy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 2sek czy o 2sek? No i właśnie czy nie dopala w podtrzymaniu czy wogóle nie dopala.Jak w podtrzymaniu to zmniejsz podawanie a zwiększ czas pracy nawet na max,chyba jest 25sek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec praktycznie nie stoi w podczymaniu ,moze czasami tak ze 10/15 minut tylko tyle.

Zwiększyłem nadmuch za namowa Tomka podniosłem nadmuch i w miare pomogło dopalanie .

Zostaje przy tych parametrach co mam .Zwiekszenie kaloryczności nie spowodowało zwiększenie czasu miedzy podawaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i tak miałem własnie z dmuchawką i chciałem wymieniać ,mam wbs06a i kondziol 2 mF oryginał był a ostało sie 1,2 po paru latach pracy.Dałem taki stary 2,2 mF/400V MKSE i chodzi w elektroniku kupisz za parę groszy.

bo te fabryczne to są kiepskie po miesiącu mają 1,6 .Po wymianie kondziola dmuchawa sie zmieniła startowała z kopyta sporo szybciej ale jak dmuchawa chodzi ciągle to właściwie kondziol wiele nie poprawiał i dalej mi przesypywał,spaliny 200st .Moc miałem na 15Kw  a piec ma 23Kw U22 wiaderko dmuchawa przesłona na maks i 35% mocy bez dodmuchu i ciągle przesypywał.Zmieniałem kalorie na 5-10 mJ i inne cuda potencjał mam na stałe 14kg i nie zmieniało to wiele pużniej dałem moc na 23Kw a kalorie różnie teraz mam na maks na maks a dmuchawe na 45% z dodmuchem 10% i nic nie przesypuje w piecu biało i chodzi w modulacji a często  juz w interwale ,obsewuję czy nie przesypuje.

W palenisku zrobiłem dodatkowe nacięcia żeby więcej powietrza sie dostawało i zmniejszyła się temp. podajnika  i to tak samo pomogło.U mnie  pomogło jak się można domyśleć to co tomek pisze i teraz wiem że idę właściwym tropem najważniejszy jest odpowiednio dobrany wiatr.Jak patrze na moc dmuchawy przy rozpalaniu od zera nawet  to nie przekracza tych 40% ..Z kondziolem do dmuchawy  też nie można przesadzać bo można zjarać motorek jak będzie kondziol za duży np. 4mF..Analizowałem kiedyś jak już chciałem w desperacji wymieniać dmuchawę że wbs6a nie są takie słabe a w większości dmuchawach są take same silniki różnią sie konstrukcją mechaniczną wydajnością i różne kondziole są zakłądane.Jak kondziol jest małej pojemności to jest za słaby silnik wolno startuje lub wcale  a jak za duża pojemność to sie tylko grzeje a nic nie poprawia i w koncu po czasie sie spali.

Co do ustawień paleniska to tu kolega ma rację może ktos powie że u mnie podniesienie mocy nic nie poprawia ale jednak jest ok czasem w brew logice ale jednak,. 

 

przy zmianie kaloryczności lub potencjału zmieni się tylko czas przerwy a przy zmianie modulacji lub mocy również dmuchanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.