Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja lato nie załączy ogrzewania jak jak już na zewn. bedzie 15st. a ustawisz obwód 1 na 15 st. przez to dałem na 18st teraz wczoraj to zauwazyłem bo nie ma juz takiej ochoty siedzieć w kotłowni i sie wpatrywac.

 

Co do wachlowania zaworu 4d to nie pownien tak wachlować i nerwowo reagować na mały spadek temp. w salonie bo przeciez sterownik liczy temp. dobową a nie chwilową np. jak chcę otworzyć sobie okna na 3 godziny to w przeliczniu na całą dobę temp srednia   lekko spadnie i zawór 3d troszke otworzy no i wolno podnosi temp. wewn. a dlaczego u ciebie wachlije

moze tu ktos kompetentny sie wypowie z wiekszym doswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych z reszta możesz sobie to sprawdzić bez problemu.Ja ustawiłem dla próby  wył. obw 1 na 10st  a na zewn. jest 13st i od razu zawór 4D sie zamknął.Temp komfortowa mam na 21st ciągle ustawioną a do próby dałem   23st i zawór 4D  zamknięty w dalszym ciągu dopiero jak dam auto lato na wiecej niz jest na zewn. to zawór 4D sie otwiera itd.

Funkcja Auto lato wyłacza całkowicie obwód 1 [obwód 2 nie wiem bo nic nie mam podłączone] i musi tak byc.tak miałem też na starym sterowniku  teraz mam na 18st wył. obw 1.

Tomek to wytłumaczył w jednym zdaniu i nikt nie ma zamiaru poprawiać konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zamierza poprawiać autora sterownika. Przecież to było w sumie pytanie i p.Tomek mi napisał co i jak. Ja to przyjąłem do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jasne ja też nie mam zamiaru i nigdy nie miałem..Ja mysle że przy ustawieniu obw.2 na wyższą temp.auto lato  mogę grzać dalej podłogówka np. przy jednoczesnym  wyłączeniu obw.1.Mam na parterze tylko podłogówkę i podłączę pod obw.2 pompę podłogówki a temp. lato dam wyżej  w tym obw. zobaczę jak to pójdzie w praktyce a może potem jak będzie dobrze dogrzewać  to  dam termostat jakiś regulator z czujnikiem na dole i podłącze pod styki obw 2 żeby sterować tym obw. w funkcji temp. Powodzenia w próbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko grzejniki więc po wyłączeniu się obiegu co nie mam jak dogrzac w sytuacji spadku temp. wewnątrz. Pokombinuje jeszcze by ustawić jakąś skrajnie niska temperaturę minimalna za mieszaczem to może jak w domu będzie ciepło to ograniczy bardzo obieg co i ciepła woda będzie wracała do kotla. Tylko pompa wtedy będzie chodziła tak jakby na marne. Nic pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dom około 220m kw i częściowo ocieplony ,jak to cegła  szybko oddaje ciepło. jak są wiatry to piec chodzi na maxa prawie na spalaniu to widać nie miałem takiego sterownika jak teraz i tylko za głowę się łapię jak widzę to wszystko na wykresach i że można spalić sporo mniej wymieniając tylko sterownik i nie siedzieć w kotłowni..Będę dalej ciągnął temat ale nr.1 to ocieplenie i na razie nie mam tematu bo co będę tu bezsensowne  mądrości pisał.Co do sterownika to jak ju z pisałem i twierdzę że jak na razie to jest najwygodniejszy sterownik z prostą intuicyjną obsługą a wszystko to za sprawą dotyku soft jest już ok jeżeli chodzi o spalanie i czystość spalin itp. ale może będzie jeszcze lepiej zawsze można coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mamy 7.05 .2017 praktycznie 2 dni testów tego ster. MIX-07 . Praca kotła ze ster. Skzp-02 bardzo stabilna lepsze zachowanie pracy niz z reg. 3d w Skzp-02 nie wiem od czego to zależy ale efekty sa widoczne na wykresach moze Tomek sie wypowie co mysli o tym ? , bardzo jestem ciekawy czemu tak sie dzieje .Za bardzo nie mozna tego problemu zrzucić na instalace bo widac ze działa dardzo dobrze na tym Mix -07 , wiec temat jest otwarty .wiadomo po co ten Mix -07 jak jest ster.w Skzp -02 ale nie bardzo sie u mnie sprawdza .

Moze te ster.3d w Skzp -02 jest skonfigurowane pod układ Tomka bo wartałoby by zamieści wypróbowany układ dla tego Skzp -02 nie nie nastręczała by to wielu problemów na forum , to taka moje przemyślenie .

Zdjecia do wgladu

post-1379-0-53038300-1494157436_thumb.jpg

post-1379-0-16138000-1494157449_thumb.jpg

post-1379-0-72834700-1494157463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam marekd wynikało by z tego ze sterownik cos nie domaga w sferze regulacji obsługi zaworu 3 4D? ciekawi mnie ta sprawa bo ja mam 4D i nie zauważyłem takiego hustania temoeratur u mnie brakuje jeszcze pompy kotłowej a jak na razie to wspomagam pompa WCU.Do mix-07  trzeba zakładać wszystkie czujniki tak samo jak do skzp a gdzie dałeś  czujniki wewn. pomieszczenia  od skzp i od mixa teraz..Ja często otwieram okna nawet w zimie i nie zauważyłem zeby temp. za 4D wariowała ,wiadomo co nieco sobie pofaluje ale szybko się ustabilizuje.Pytam z ciekawości a może i cos tez w tej materi poprawie.Czytam o tym sterze on tylko steruje zaworami i pompami.Pozdrowienia.

Tu - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/1640-estyma-unicontrol-mix07-test-nowego-nabytku/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gdzie napisąłem że brakuje mi w sterowniku?   tak napisąłem :u mnie brakuje jeszcze pompy kotłowej a jak na razie to wspomagam pompa WCU   

 

trzeba całośc przeczytac to się dowiesz że chodzi o pompę cwu jako kotłową

Nie jestem takim bałwanem jak myślisz potrafię pompę od CWU podłączyc byle gdzie  żeby chodziła jako pompa kotława ciągle nie zaleznie czy jest taka funkcja w sterowniku czy nie.

Wiem że jest teraz funkcja w menu pompa włączona cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów chcę tylko powiedzieć że nie można porównywać tych zaworów ja miałem u siebie też zawór 4 D  i sterownik dawał mu rady w 100% linia zielona była stabilna ale co z tego jak sama konstrukcja zaworu 4D  nie radziła sobie z moją instalacją i powierzchnią problem tej już opisywałem tu na forum zresztą każdy zna plusy i minusy zaworu 4D .

Po modernizacji instalacji zamieniłem 4D na 3D plus sprzęgło rozdzielacz pompę kotłową i też stwierdziłem że zawór 3 D jest bardzo szybki i dokładny w podmieszaniu strumieni wody a nasz ster jest bardzo czuły na zmiany temperatur w instalacji i np.zawór otworzy ci o 3% dopuści ciepłej wody cieplejszej o 10 stopni ster to wyłapuje i już zamyka zawór stąd też na wykresie pojawia się fala tak długo aż woda się ustabilizuje pod względem temperatury.

Ja poradziłem sobie z tym efektem w inny sposób wytyczyłem w sterowniku górną i dolną graniczną otwarcia i zamknięcia otwarcie np.w pozycji 52% daje na instalację temperaturę w granicach 35 stopni i tak sobie ogrzewa pomieszczenia do godziny określonej w programatorze tygodniowym ,zamyka się też o danej godzinie , resztę ustawiam sobie na  termostatach na grzejnikach i jest ok .

Próbowałem z kolegą marekd telefonicznie ustawić jego sterownik ale widzę że testuje inną metodę .

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj MK 50 czujnik z Mix -07 sa na szybko zamontowane na rozdzielaczu kotłowym w pomieszczeniu za ściana kotłowni , zas, powrot i wyj. Na inst C.o to jest najlepsze czujnik włożony pod izolacje odciśnięty blaszka miedziana i ćwibantem .Z Skzp-02 sa na starych miejscach - kociol zas, kociol powrot wyj .na inst C.o w trójnik w gilzie i opatulony izolacja lepiej sie juz nie da . Czujnik temp. Pomieszczenia od Skzp-02 jest w tym samym miejscu co był wczesniej w salonie .Mix -07 nie ma czujnika temp.wew. Tylko wej . NO sterowane termostatem elektronicznym np.

Tak ten Mix -07 jest stworzony tylko do ster. Układami C.o .

Nie mam pompy kotlowej ta robote robi pompa CWU . Jak sezon sie skończy z grzaniem , a bedzie tylko CWU do grzania to sie dorobi przy piecu ta pompe. Zobaczymy jak w tedy bedzie działał Skzp-02 .

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja też to samo z kotłowa będę działał pompę mam z starego kopciucha jeszcze   ale to połącze z innymi jeszcze sprawami podłogówką w garażu i masą innych jeszcze spraw.Mi chodziło o czujnik wewn tylko bo myslałem że jest ten czujnik też no ale to jedno czy czujnik czy regulataor pokojowy stykiem steruje czy tak czy tak trzeba dac info do mixa o temp. wewn i kable i tak trzeba ciągnąć a jak mam sporo metrów to znowu problem chyba ze radiowy jakiś nie da sie wszystkiego przewidzieć przy remoncie.

Sterownik tylko steruje obiegiem co a cwu trzeba i tak zostawić jak jest w sterowniku kotła bo w lato mozna całkiem wyłączyć mixa-07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma od początku zawór 4D jak zainstalowałem skzp i nic złego nie zauważyłem bardzo dobrze wszystko chodzi spalanie mam spore ale dom nie ocieplony patter+pietro ale  stabilizacja

temperatur ok, jak powstał soft 1,94 tak go zapodałem i jest do dziś. ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny ciekawy temat - licznik spalonego opału.

W czoraj około 18:15 wskazywał 3202,9 po zliczeniu pokazał 3303,0 dodał 100 , ani migniecia sieci nie było czy cos zostawiłem do dzisiaj i sie okazało ze nie liczy a w tabelce czas Pr.podajnika jest zliczany - magia czy co o tym myslec.

Moze Tomek sie wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny ciekawy temat - licznik spalonego opału.

W czoraj około 18:15 wskazywał 3202,9 po zliczeniu pokazał 3303,0 dodał 100 , ani migniecia sieci nie było czy cos zostawiłem do dzisiaj i sie okazało ze nie liczy a w tabelce czas Pr.podajnika jest zliczany - magia czy co o tym myslec.

Moze Tomek sie wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.