Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam często ale tylko to ostatnie,czyli po wyłączeniu sterownika przyciskiem wszystko nadal działa

i tak jak piszesz,trzeba wyłączać wtyczkę sterownika z prądu.Kiedyś pisałem do p.Tomka że np.zacinają się przyciski

lub nie reagują na dotyk nawet po kalibracji,lecz odpowiedzi oprócz kalibracji nie otrzymałem od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziwne rzeczy forumowicze opisujecie, jestem przekonany, że mają racjonalne wytłumaczenie...

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zacinaniem sie przyciskow, to swoją drogą. Czasami sterownik niereaguje na polecenia. Przykład, chcę zmienić wykres z 6 na 12h, a po zatwierdzeniu on spowrotem wskakuje na 6h. Musze potwierdzać na 2, a czasem nawet 3 razy, żeby zalapał zmianę. podobne problemy ptzu ustawianiu parametrów.

 

Dzisiaj sterownik idzie do producenta wiec zobaczymy jaki był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obsługa sterownika odbywa się przez panel, to po włączeniu danego okna dane są zaczytywane z ze sterownika głównego. To może potrwać 1-2 sekundy.

Jeśli w tym czasie szybko coś zmienisz, to może to zostać nadpisane przez dane przychodzące ze sterownika.

Wystarczy odczekać tę sekundę i dopiero zmieniać nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele się już od początku istnienia SKZP zmieniło,przydała by się nowa bardziej obszerna instrukcja obsługi z uwzględnieniem tzw.akcja i reakcja,czyli czym skutkują dane ustawienia.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze wersja testowa, ale raczej nic się już nie zmieni w stosunku do oficjalnej.

Piszemy nową instrukcje, która obejmie rzeczy, które pojawiły się w ostatniej aktualizacji.

Niedługo też nowe filmy na YT.

pozdrawiam Tomek

Czas płynie... nowej instrukcji nie ma :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt - czas płynie za szybko...

Będzie wraz z wersją 2.0, która obsługuje aplikację internetową. Pierwsze egzemplarze są już testowane na kilku instalacjach. Apka na androida działa bardzo fajnie.

W lipcu ruszamy ze sprzedażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo!Myślę,że wielu z nas na to czekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji będzie sterowanie bezprzewodowe zaworem 4D Auratonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odpowiednią wartość procentową. Dzięki. Czekam na nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterovnik mnie zawiesza kiedy nie potvierdzac zmiany ustavienia i wyjdzem z menu i zmienic inne dostosowanie.Extra grafy 2/6/12g,nastepnie tylko odlaczyc 230V.Ja was do oglądania i to jest w porządku. :ph34r:

może rozszyfrować moje notatki...Ja uce,uce sa....tak podobne, tak różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: :D :) O pravo:Jestem ostrožny i to jest v porzadku :ph34r:

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się coś  zalogować na forum żeby napisać.

U  mnie po problemach z wył. awaryjnym podczas pracy w interwale [efekt jakby interwał i automat był wył.] wszystko  się uspokoiło ale po przywróceniu ustawień fabrycznych  wszystko chodzi jak zawsze czyli wygląda na to że wszystko było powodem zaniku prądu.

Jedna inna rzecz mnie dalej niepokoi co już pisałem  że jak sterownik wyjdzie z trybu lato w zimowy czyli temp. zewn. spadnie poniżej  ustawionej to otwiera się zawór 4D i startuje pompa tak jakby to było w zimie i zaczyna dogrzewać dom a w mieszkaniu jest temp.24st  o 2 stopnie wyższa niż mam ustawioną w regulatorze pokojowym 22 st. komfortowa.Miałem tak całą zimę ustawione 22st  i  temp. w domu 22st. trzymała się ciągle czyli tak jak powinno być. 

Zadnych czasowych funkcji regulatora pokojowego ,mam czujnik wewn pokojowy , nie mam panelu podłaczonego ani zdalnej.

Dziwi mnie że nikt tu nie ma takiego czegoś.Jak na logikę to nie może sterownik dogrzewać domu jak   temp., wew. jest wyższa od ustawionej .

COś tu nie gra..

Edytowane przez MK50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK50 jaka masz ustawioną zadaną temp układu co? jakie minimalne otwarcie zaworu? Tutaj szukałbym przyczyny.

 

Dla przykładu, ustawiam reg pokojowy na 22, układ co pracuje żeby osiągnąć taką temp w mieszkaniu. Po osiągnięciu tej temperatury zawór 4d zamyka się do pozycji takiej aby utrzymać 26 stopni bo taką temp ustawiłem jako zadaną dla układu co. Gdy ustawię zadaną niżej i dam minimalne otwarcie na 0 to zawór się zamknie i pompa co wyłączy.

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co ja mam to ciągle zmieniać jak w okresie przejściowym to co znowu mam to z powrotem zmieniać, miałem zwykły dwustanowy sterownik i nic takiego nie musiałem ustawiać,jak temp. wewn. domu była wyższa od ustawionej to sterownik wszystko wyłaczył i nie dogrzewał .Ja wiem ze można wszystko wyłączyć itd.zmienić bo próbowałem  ale co z automatyką w tym sterowniku ja mam ciągle ręcznie to zmieniać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym pisalem wczesniej. po wyjsciu z trybu auto lato sterownik powinien najpierw "zerknac" na temp z czyjnika w domu i "zadecydowac" czy grzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o tu chodzi temp. w domu jest nadrzędna nie temp. która jest ustawiona za zaworem 4/3 bo tym sposobem to sterownik będzie grzał całe lato w domu.

Z logiki to wynika i aż sie dziwię że nikt  oprócz nas dwoje tego jeszcze nie zauważył,może nikt nie miał innego sterownika i  nie jest świadomy że może być lepiej w co nie wierzę.

Już myślałem że jestem sam dziwakiem z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Przełącznik pompa  CO1 "STALE WŁ. GDY MIESZACZ" miałem na 1 cały czas teraz ustawiłem na 0                                                                                                   W opcjach mieszacza "ZAMKNIJ GDY POMPA WYŁ." miałem na 1 cały czas i tak zostawię zgodnie z Pana sugestią.                                                                                                             

Edytowane przez MK50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK-50. Wejdź w ustawienia pompy układu CO1 i przełącznik "STALE WŁ. GDY MIESZACZ" ustaw na 0.

Następnie wejdź w ustawienia mieszacza i przełącznik "ZAMKNIJ GDY POMPA WYŁ" ustaw na 1.

Będzie działało tak jak powinno.

i właśnie miedzy innymi dlatego potrzebna jest nowa rozszerzona instrukcja obsługi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Parę zrzutów ekranu z działającej firmowej aplikacji sterownika z modułem internetowym.

 

post-35989-0-56024600-1496900740_thumb.png

post-35989-0-78198100-1496900851_thumb.png

post-35989-0-23466900-1496900884_thumb.png

post-35989-0-12047200-1496901979_thumb.png

post-35989-0-29311100-1496902545_thumb.png

 

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co wiem jest parę sztuk przygotowanych, sprzedaż od pierwszego.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.