Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, testuję dalej. Byłem jedynym hostem podczas testów, które robilem. Przynajmniej tak pokazywała apka. Dam znać jeśli zauważę coś niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem pod kątem zapisu danych i reakcji głównego ekranu, tj. czy zmiany wprowadzane w ustawieniach poszczególnych sekcji menu mają odzwierciedlenie na ekranie głównym. Wszystko wygląda w porządku. Aplikacja nie zaliczyła crash'a ani razu mimo, że usilnie starałem się sposobami "klienckimi" ją zawiesić. Jedyne co wymaga weryfikacji to sytuacje w których trzeba było podejmować próbę zapisu 2 lub 3 krotnie. Trzeba by zerknąć w logi i sprawdzić czy był to wynik poczynań kilku hostów na raz czy był tam jakiś błąd komunikacji czy inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zauważyłem pewną niedogodności tzn gdy wprowadzalem dane do logowania na serwer i wyszedłem z apki , wchodząc w nią ponownie dane mi się zresetowaly do domyślnych .

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Tak się stanie, jeśli nie wciśniesz przycisku ZAPISZ i wyjdziesz z apki. Aplikacja po przywróceniu wczyta dane z bazy parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa wyszła. Po wyłączeniu opcji siłownika na ekranie nadal widać, że zawór jest otwarty w 10%. To jest prawidłowe działanie?

Edytowane przez Dancych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Czy woli Pan zgłoszenia na forum czy mailowo? Może w jakiś inny sposób?

 

@Edit: Włączenie ochrony powrotu nie powoduje alarmu błędu czujnika powrotu. Ze sterownika demo ta informacja nie wraca do apki lub czujnik nie podłączony. Jeżeli nie podłączony to konsekwentnie do czujnika mieszacza powinien pojawić się alarm przy próbie uruchomienia ochrony powrotu.

Edytowane przez Dancych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja bajka, już stoję w kolejce po moduł. Teść już drugi tydzień od odpalenia nowej kotłowni patrzy na kocioł i sterownik jak na kosmitów, bez modułu internetowego w okresie grzewczym nie mógł bym się chyba ruszyć z domu.

 

Swoją drogą sam sterownik również bajka, obawiałem się, że jako totalny nowicjusz nie dam rady tego wszystkiego ogarnąć a już po kilku godzinach biegam po nim jak stary i co najważniejsze rozumiem co robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze taki pomysł, żeby dołożyć do tej apki widget z podstawowymi informacjami jak temp kotła, CO, CWU i może pokojowa. Żeby nie było potrzeby wchodzić w apkę, aby widzieć podstawowe parametry pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie do wszystkich wersji.

Dziś będą aktualizacje do SKZP-02, RM-82 + panel ślimak, a wciągu kilku dni, będzie wersja na tłokowe i zabudowy (Witkowski - kotły Lux) ślimak i tłok.

Moduł internetowy jest identyczny do wszystkich wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie jeszcze. Kiedyś obiło mi się o uszy (właściwie to oczy, bo na necie przeczytałem), że czujnik temp. zewnętrznej będzie dostępny w wersji bezprzewodowej. Jest to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista życzeń to "czas do opróżnienia zasobnika" myślę że nie jest to trudne do zrobienia.

 

Z niecierpliwością czekam na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.