Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ustawiana za zaworem 40 stopni a jak 4d sie całkiem zamknie to tmp za zaworem spada poniżej 40 stopni i zaczyna się grzanie aby osiągnąć tmp 40 stopni za zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym ustawił na 6 st to lodem bym pluł w domu ...ale...
makog 
po co ma mi sie w ogóle otwierać zawór i grzac w domu  grzać w domu jak nie trzeba bo temp. pokojowa jest wyższa od ustawionej  nie rozumie coś tu.
Jak na zewn. spadnie temp. poniżej 18 [u mnie ] to się pompa załacza i 3D sie otwiera ale po co? w zimie to ok jak w domu jest niższa temp jak ustawiona .ciekawe anomalia.Teraz patrze na sterownik i temp. na kotle 44st a ma być 50, po wejściu w ustawienia palnika u góry coś miga ciągle jakieś dziwne symbole szybko się zmieniają  a w opcji inerwał to jakby nic nie było obie opcje "automat"interwał"  sa na szaro jakby całkiem wyłączone opcje a po zakliknięciu opcji "interwał" pojawia sie  na czerwono ta opcja  i po zapisie sterownik się  obudził i zaczyna grzać do temp. 50  na kotle teraz chwilke temu się pojawiła temp. 50 i ster. w czuwaniu.Mam filmik nagrany ale nie bardzo opanowałem jeszcze jak go tu wstawić.Tu jest link do drobbox-a trzeba skopiować cały link do paska i enter może pójdzie.
https://www.dropbox.com/s/eavq9v91mzwbnnd/MAH03704.MP4?dl=0

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie myslisz że ma całkowicie wyłaczyć i po to kupiłem ten ster żeby ręcznie wszystko robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że lepszym rozwiązaniem by była taka rzecz. Auto lato np. Na 18st. Pompa wyłącza się zawór się zamyka. Temperatura spada poniżej 18st na dworze i wtedy nie załącza się pompa i otwiera zawór tylko sterownik patrzy na temperaturę wewnetrzna w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dodać temperaturę w autolato, lub z automatu przy przejściu w tryb lato temperatura 500

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Pojawił się u mnie problem tego typu.

Mam piec 25kW aktualnie przestawione na 9kW ale w piecu jest czarno i mokro.....na ściankach wymiennika mam smołę....sadzę.

Wczoraj na całą noc nastawiłem 80 stopni ale to nic nie pomogło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Pojawił się u mnie problem tego typu.

Mam piec 25kW aktualnie przestawione na 9kW ale w piecu jest czarno i mokro.....na ściankach wymiennika mam smołę....sadzę.

Wczoraj na całą noc nastawiłem 80 stopni ale to nic nie pomogło...

pewno moc min masz ustawiana na 5% co  ? kisisz pewnie opal, palni nie da rady na tak niskich mocach ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję link do filniku jeszcze raz  boo cos nie działa.

https://www.dropbox.com/s/vl6efycx97voxiw/MAH03704.MP4?dl=0

Chyba nie zrozumieliscie mnie do końca ,na filniku widać co jest co się dzieje co to jest brak opcji automat i interwał a po zapisie interwał wszystko wraca do normy i sterownik zaczyna grzać do 50 ustawionej na piecu a juz spadała temp. i na 44 akurat była  jak bym tego nie zauwazył to za jakiś czas będzie alarm zaniku płomienia i od nowa rozpalanie i to nie pierwszy raz kiedyś to opisywałem ale cisza później drugi raz i cisza może a wszystko na sw 194.Chodzi mi też o to że jak sterownik przejdzie w tryb lato ,wyłączy pompę zamknie zawór 4D i znowu przejdzie w tryb zima to dlaczego otwiera zawór 4D jak na czujniku pokojowym jest 23 a temp. komfortowa mam ustawioną na 21 wczoraj np. to zauważyłem,po co ma grzać.Histereza ok musi być bo wczoraj w nocy okoł 23 znowu walił zawór z 11 razy w ciagu paru minut a 4D otwierał.zamykął/otwierał/zamykał zrozumiałe bo  noce sa juz cieplejsze a 2 tygodnie do tyłu to w dzień sie tak działo.Pompa to rozumię że sie załączy po przejsciu w tryb zima ale po co 4D przecie on jest tym bezpiosrednim regulatorem temp. w domu nie wiem już moze się myle poprawiajcie. 

Co do histerezy to hoć by nawet była 0,5 st to i tak będzie się to działo bo temp. przełączania jest brana z temp. chwilowych tak się domyślam a nie średnich dobowych no lae tu musi sie wypowiedzieć Pan Tomek .Soft jest ok tylko 3-ci raz teraz to wszystko te anomalia  zauważyłem, na starych softach tego nie miałem aha panel pokojowy nie podłączony i odczyt z aplikacji z tabletu też odłaczony.Moge przestawić a nawet wyłączyć zawór 4D pompę 1 ale co z reszta problemów ,tapczan wstawie do kotłowni i będę pilnowął zeby nie wygasło.Zarty ale co z tymi fantem.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK50 a ze tak zapytam, czy po zmianie softu na 1.94 zrobiles reset sterownika do ustawien fabrycznych ? Noo a jesli tak, a problem wystepuje nadal to czemu nie dzwonisz prosto do prducenta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słuszna uwaga spoko będę dzwonił bo to juz 3 raz teraz jak przełączyć spróbowałem w tryb interwału.Nie dzwoniłem w sumie bo robiłem reset i obserwowałem a i co jak bym musiał oddać ster to w domu lodem pluć.Reset to spoko robię zawsze i to dwa razy nie napisałem bo to uważam że każdy wie i robił nowe softy w komurkach np. ja tez wykasowuję wskażnik zużycia całkiem na zero jak widać na filmiku mam 195 kg od ostatniego kasowania a spaliłem z 5 ton w sumie na tym sterze.

Teraz od tego drugiego razu mam już całkiem wyłączone zdalne sterowanie z tabletu ale i tak miałem tylko do obserwacji nic nie zapisywałem bo to na samym poczatku zaraz były błedy z zapisywaniem.Czyli nikt tu nie miał takich cudów jak   u mnie coś innego chyba tez było ale nie pamiętam co dokładnie i wymiana stera była.teraz o dziwo działa normalnie nic nie znika nic nie miga ciekawe czy to nie jest tez od ciągłych częstych wyłączeń prądu bo z tym jest problem  dzis np. 3 razy rano na 10 minut brak sztromu, pomyslę nad UPS-em. Pozdrowienia dzieki za rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterownik sam przeszedł w interwał, odstawia się nieraz po 8-9 godzin, grzeję sam bojler i pompa na nim chodzi cały czas. Spalanie bardzo miłe, i to co pokazuje ster to wcale nie jest zaniżone. W kotle sucho, co parę dni zgarnę nieco pyłu z przewałow -wtedy lepiej przekazuje ciepło, 3 zawirowywacze.

post-65257-0-26322100-1495303528_thumb.jpg

post-65257-0-26792700-1495303518_thumb.jpg

post-65257-0-68297600-1495303520_thumb.jpg

post-65257-0-95495700-1495303522_thumb.jpg

post-65257-0-10354600-1495303525_thumb.jpg,

miałem zakładać solary na lato, ale przy takim spalaniu chyba mi się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

post-65257-0-77928100-1495342558_thumb.jpg

post-65257-0-90219300-1495342560_thumb.jpg

post-65257-0-61262800-1495342562_thumb.jpg

post-65257-0-43322700-1495342564_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK-50. Spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne. Na filmiku widać jakieś dziwne rzeczy na wyświetlaczu. Tak jakby soft korzystał ja dziwnych parametrów.

Sprawę auto - lato rozwiążemy w nadchodzącym tygodniu.

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.Teraz o dziwo chodzi normalnie po tym jak zapisałem ten interwał ,nie robiłem ustawień fabrycznych , ,teraz juz tak sie nie pali w piecu i mogę wypróbować jeszcze co będzie.

Zrobie ustawienia fabryczne.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zachowanie sterownika, które u Ciebie miało miejsce mogło być spowodowane:

1. niezgodnością softu panelu i sterownika (jeśli masz panel pokojowy)

2. zastosowaniem nieoficjalnej apki internetowej 

3. zanikami (przepięciami) napięcia sieci zasilającej.

Przywrócenie fabrycznych nastaw zawsze pomaga w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Panie Tomku.Z tych 3 rzeczy tylko moze byc zanik pradu bo tu się to zdarza bardzo często i to nawet w nocy czasem tylko zanik jest na sekundę a czasem i 3 razy tak pod rząd a jak w nocy to  nikt nic nie wie ile razy był zanik.Jak pierwszy raz się to zdarzyło to dopiero po 3 dniach po przełączeniu w interwał i miałem wtedy apkę ale do odczytu tylko, nie zapisywałem już i nawet to opisywałem  ale nie nagrałem filmiku  zrobiłem wtedy reset i nawet cały z kasowaniem wszystkiego i od tego czasu nie mam już apki w ogule  i nie przełaczałem w interwał tylko w automacie  a teraz już 3 raz bo w koncu musiałem przełaczyć w interwał i  juz trochę mnie to zirytowało bo za 2 godziny zanik płomienia i jak by to było w nocy to  alarm i rozpalanie od nowa.Sterownik tak chodził,ok tylko w momencie przełączenia w tryb interwału sie to stało teraz dziś rano zrobiłem reset.Panel pokojowy mam oczywiście ale jeszcze nie podłaczony bo wszystko mam u góry rozwalone i chyba w nastepnym sezonie podłaczę panel to wtedy zaktualizuję softy w panelu  softy mam i czytałem że trzeba w panelu zaktualizować na taką wersję jak w sterowniku. Będę to obserwował i myślę nad UPS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-26963-0-32147000-1495472357_thumb.jpg tak to jest u mnie, najgorsze sa wlasnie taki krotkotrwale zaniki napiecia wlasnie 1-2 sekundowe, wtedy to najbardziej swiruja urzadzenia elektroniczne. A tak na marginesie MK50 to poslalem ci PW :)

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki dziwny przypadek z SKZP-2 w zabudowie, że sterownik włączył wszystko co miał podłączone? Pompa CWU i CO, podajnik, zawór 4D (obie linie aktywne, czyli sterownik chce go jednocześnie otworzyć i zamknąć) I tylko dmuchawa stoi cicho. Nie pomogły ustawienia fabryczne, ani wgranie na nowo softu. Nawet jak wyłączę sterownik, to wszystko ciągle jest aktywne. Musze wyjąc wtyczkę z sieci, żeby wyłączyć podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.