Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@ domelo27,

posiadamy te same kotły 12kw-lux,podaj proszę jakie masz ustawienia, przede wszystkim powietrza

oraz jaką masz dmuchawę 80W ?i jakie masz spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktos moze jaki jest potencjal palnika burner-s? I czy ten parametr wpływa na ilosc podawanego wegla i przerwy między podaniami czy to tylko tak ustawia sie orientacyjnie dla ilości spalonego węgla?

To nie jest tylko dla ilości podawanego węgla i jakiś tam bajer tylko bardzo ważny parametr ,zalęży czy komuś jest potrzebna sprawdzić ile spala piec. Najlepiej załadować zasobnik w opcjach rozpal/wygaś  wypchać opał [węgiel itp] z retorty  ażeby leciał juz sam czysty,  popielnik wyczyścić , w opcjach  ustawić podawanie na 10min i załaczyć podawanie.

Zmierzyć ile opału wyleciało opału do popielnika  przez 10minut pomnozyć razy 6 i masz ile na godzinę podąło i tą wartość wpisujesz w potencjał podajnika.

Puzniej można sprawdzić   juz w trakcie pracy na ilości np. całego zbiornika ile wchodzi kg na full i czy się zgadza wynik na sterowniku ,ja własciwie cały czas tak robię raz zmierzyłem ile wchodzi do zbiornika i wiem ile dokładnie spalę.Najlepiej poczytaj sobie cały temat od początku i na 100% znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania bo to juz było pisane z parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj ma 1,86 w moim U22 i nie odstwił się ani razu modulacja na 20% moc srednia 17% co sr 34st spaliny srednie 79% 

spalanie mam 16/dobe wiem jest to za duzo ale nie 27kg no i dom nie ocieplony. Co by tu poprawić w sprawie spalania qurcze za dużo za dużo. moc max mam na 23kw kalorie 18,5MJ/kg potencjał ten sam ciagle 14kg korekta 0% wiatr 5%-40%.Moc średnia wiatru  nie przekracza 20% teraz 11%.Jak dam więcej kalori to rośnie spalanie a jak dam jeszcze mniej niz jest teraz 18,5MJ czy korekcje dam na plus odpowiednio to na retorcie rośnie kopiec i juz nie dopala czyli juz nie moge dawać wiecej eco.Co tu innego zmienic.

Pompa cuw chodzi ciagle jako kotłowa.Nie mam juz pomysła. 

spalanie mam obecnie od 6.5 do 7.5 na dobę no ale ja mam 3 x mniej metrow do ogrzania.

Jednak ja już dość dawno dałem sobie spokój z pięknie wyglądającymi wykresami. Nacisk położyłem na ekonomię i czystość w kotle.

Wykres to sprawa wręcz trzeciorzędna. Służy mi tylko do zbierania informacji z pracy kotła.

Od ustąpienia mrozów, kocioł jest sterowany programatorem tygodniowym. Dane o temp. w domu zbiera czujka w Panelu pokojowym.

Nie rozumiem dlaczego miałbym na siłę utrzymywać ciągłą modulację kotła.

Wręcz przeciwnie, teraz cieszy mnie co raz dłuższe odstawianie kotła w czuwanie i to Ci właśnie polecam.

Ustawić kocioł tak by przechodził w stan czuwania.

Dopiero wówczas masz wyniki. Natomiast jak ktoś wrzuca mi tu wykres w ciągłej modulacji i twierdzi że kocioł prawie wcale mu nie spala węgla, to powinien otwierać firmę  i zarabiać na konfiguracji sterowników.

Zdaje mi się że funkcja ustawień potencjału podajnika, powinny być ustawiane fabrycznie bez możliwości wprowadzania korekt i skończyłoby się szczucie ...

 

Pozdr.

Przemal

 

PS

 

i jeszcze jedno, ja mam w domu od 18st w nocy (coraz rzadziej niestety) do 19.5st.C no ale ja tak lubię, 1 do 1.5st.C w górę i węgla też idzie od kg do półtorej więcej.

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Ja póki co palę owsem ale idzie go.....duuuuzo.

Jutro zasypie eco i mam pytanie jakie nastawy sugerujecie aby piec się na długo odstawiał.

Podkreśle że pompę cwu, która traktuje jako kotłową mam źle wpiętą i zawór 3d praktycznie nic nie zmienia.

Poprawię to w lato.

Proszę choć o jedną propozycję nastaw łącznie z temp na kotle.

PrzeMal jaki masz potencjał podajnika w tej Malinie?

Ps w domu musi być 22-23 stopnie.

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

None ustawienia:

 

post-71238-1490120581,8759_thumb.jpg

post-71238-1490120601,6135_thumb.jpg

post-71238-1490120614,0166_thumb.jpg

post-71238-1490120654,1443_thumb.jpg

post-71238-1490120669,7531_thumb.jpg

post-71238-1490120688,5976_thumb.jpg

post-71238-1490120711,8486_thumb.jpg

 

Najwazniejsze to skrocic Max czas przekroczenia temp. Ja mam akurat 15 min co nie znaczy ze nie moglby byc dluzszy lub krotszy.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

 

@ KBKalwi, 22/23st.C to ja bym trupem padł :) toż to tropiki. Jestem z zimnego chowu, a spać przy 18st to mnie małżonka nauczyła. Jak było ciepło to mi się nigdy nic nie chciało, a tak przynajmniej jest powód by się rozgrzać ;) :D

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie mam obecnie od 6.5 do 7.5 na dobę no ale ja mam 3 x mniej metrow do ogrzania.

Jednak ja już dość dawno dałem sobie spokój z pięknie wyglądającymi wykresami. Nacisk położyłem na ekonomię i czystość w kotle.

Wykres to sprawa wręcz trzeciorzędna. Służy mi tylko do zbierania informacji z pracy kotła.

Od ustąpienia mrozów, kocioł jest sterowany programatorem tygodniowym. Dane o temp. w domu zbiera czujka w Panelu pokojowym.

Nie rozumiem dlaczego miałbym na siłę utrzymywać ciągłą modulację kotła.

Wręcz przeciwnie, teraz cieszy mnie co raz dłuższe odstawianie kotła w czuwanie i to Ci właśnie polecam.

Ustawić kocioł tak by przechodził w stan czuwania.

Dopiero wówczas masz wyniki. Natomiast jak ktoś wrzuca mi tu wykres w ciągłej modulacji i twierdzi że kocioł prawie wcale mu nie spala węgla, to powinien otwierać firmę  i zarabiać na konfiguracji sterowników.

Zdaje mi się że funkcja ustawień potencjału podajnika, powinny być ustawiane fabrycznie bez możliwości wprowadzania korekt i skończyłoby się szczucie ...

 

Pozdr.

Przemal

 

PS

 

i jeszcze jedno, ja mam w domu od 18st w nocy (coraz rzadziej niestety) do 19.5st.C no ale ja tak lubię, 1 do 1.5st.C w górę i węgla też idzie od kg do półtorej więcej.

jak by na to nie patrzył to potencjał podajnika zależy w dużej mierze od granulacji węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wyobrażam sobie jak by potencjał był na stałe a bez wykresów to by było spooro trudniej ustawć sterownik ,chwała konstruktorom za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba nie zrozumieliscie tego co napisalem i teraz odkrywacie oczywista, oczywistosc mało tu bylo zaklamanych wizualizacji ze spalaniem? Wystarczylo zmienic potencjal....


Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  po co kombinowac z potencjałem? Nie ma sie co kłócić o to.przecież to juz jest jasne od dawna Jak się zacznie tym regulowac to juz będzie jeszcze większy problem z doregulowaniem mocy i idealnego spalania.Najlepiej by było w ogóle nic nie regulować na stałe wszystko ale to juz każdy wie co to ozancza-jednostan a nie PID ale nie mozna się dać zwariować tym ilościom nastaw w sterowniku poprastu  ustawić na jednym poziomie potencjał i tyle i o jeden parametr mniej do myśenia nad tym.Jak tu koledzy piszecie jeden ma na owsie 21kg a na grochu ma 15 np albo 14 zmierzone na żywo a nie ustawione jak ktos od kogoś skopiuje ustawienia trzeba samemu kombinować myslec analizować.Tego nie da się od kogoś skopiować bo kazdy ma co innego inny opał wszystko inne własciwie a chocby ktos miął identyczny piec ten sam opał wszystko to samo a będzie miał opał wilgotny mokry choć troszkę to już będzie inny wynik w dłuższym odcinku czasu.Ktos powie że pomiar mokrego opału  na 10minut   jest dokładny ja myslę że tak ale  juz w dłuższy czasie będzie przekłamywać co do kg/godz. ale objętościowo bedzie to samo co suchego.
Ja zmierzyłem raz i tylko kontrolowałem co zbiornik czyt się to zgadza z wynikiem na sterowniku a jak miałem inny groch z innego źródła to juz to przekłąmywąło wyniki i dodałem 0,3kg/godz i już było ok teraz przestawiłem na 14 kg bo mam ten sam eco co zawsze.
Nikogo nie mam zaniaru tutaj uswiadamiać szkolić itp. mądrosci, na spokojnie każdy robi jak uważa  każdy się uczy całe życie.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja z tym przekomazaniem sie na temat potencjału podajnika każdy ma jak ma i juz , ale spała to jego rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo będzie jak z wykresami ,kabaret.... każdy wie ile spalał na starym piecu i sterze i o co chodzi kijem wisły nie zawrócisz możesz zmieniać potencjał żeby się pochwalić ale prawda wyjdzie i tak a ciepełko musi i jest w chałupie i o to chodzi.

Wyłaczyłem pompę cuw na jeden dzien i zaczeło wszystko głupieć raz postój raz na ful mocy i tak całą noc a spalanie rosło ,wróciłem do starego patentu i czekam na wiatry dołożę pompę kotłową bo z sprzęgłem jest za dużo robity a i nie mam za dużo placu na to ,nie znaczy że krytykuję sprzęgło ale chodzi mi o miejsce bo planuję dołożyć rozdzielacz i dołożyć w garażu podłogówkę czasem coś grzebię i w nogi zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku ponawiam pytanie - jak prace nad modułem internetowym?Chociaż kilka słów "za rok,za dwa albo wcale!?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup konwerter i podłącz do czasu jak się pojawi już zdalny dostęp będziesz miał  Ja mam konwerter i stary tablet od orange który dostałem do umowy i ma zdalny podgląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku ponawiam pytanie - jak prace nad modułem internetowym?Chociaż kilka słów "za rok,za dwa albo wcale!?"

 

W ciągu 2 miesięcy pierwsze osoby będą mogły testować. Mamy działający serwer zewnętrzny i wstępną apkę na androida.

Rozwiązanie jest oparte na module RS232 -> Ethernet. Rozwiązanie nie wymaga zewnętrznego IP wystarczy jakikolwiek dostęp do neta.

W zasadzie nie wymaga żadnej konfiguracji. "Trochę" to zajęło ale widać w końcu koniec.

Co do kosztów, to cena modułu będzie poniżej 300 zł brutto. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.