Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Tomku zauważyłem przez przypadek wczoraj że praca impulsowa pompy cwu działa niezależnie

od programatora tygodniowego np mam ustawione pon-niedz pracę w godz 7-22 i cyrkulacja włącza się praca impulsowa po godz 22 czy  można to zmienić i pracę impulsową zintegrować z programatorem

tygodniowym ,gdyż jest to zbędne by w nocy działała cyrkulacja .

Pozdrawiam

Panie Tomaszu czy jest szansa by zintegrowałby pan programator tygodniowy z pracą impulsową .

Byłoby dobre rozwiązanie przy kolektorach i bardziej profesjonalne. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle te bezsensowne dyskusje. Jeśli ktoś ustawia sobie potencjał podajnika tak by spalanie (wg sterownika) wychodziło mu mniejsze to jego problem. Jeśli ktoś tak robi to oszukuje przede wszystkim siebie.

właśnie nie do końca tylko siebie. Oszukuje też forumowiczów publikując nie prawdę i tego dotyczyła moja wypowiedź której co niektórzy koledzy nie zrozumieli. 

 

A ja mam tylko jedną małą uwagę i za razem prośbę do Pana Tomka. Soft 1.94 sprawdza się u mnie prawie idealnie. No właśnie jest małe "ale". Przy zejściu sterownika do 5% mocy dmuchawa jest z automatu wysterowana na 1%. Ten 1% to za mało dla mojej dmuchawy i zamiast pracować to stoi i buczy. Brakuje korekty dla 5% mocy lub poniżej 20% mocy zrobił bym jedną linie w której ustawiana była by moc i korekta tak, żeby sobie wybrać dla jakiej mocy poniżej 20% jaką korektę zastosować. Na tej wersji zmuszony byłem podnieść minimalną moc kotła z 5% do 10% i ustawić minimalne powietrze 4%. Szkoda bo na 1.86 na 5% ładnie pracował. Poza tym na nowej wersji lepiej się eko dopala i popiół mam bez spieków. Wszystko kwestia ustawień. Ogromna prośba o powietrze dla 5% Panie Tomku i będzie ideał.

 

Panie Tomku,

 

Przyłączam się do tej prośby o rozszerzenie możliwości ustawiania korekty pomiędzy 10 a 5% 

Faktycznie brakuje przy minimum trochę luftu, również musiałem dać na 10% minimum.

 

Pozdrawiam PrzeMal

 

 

Po co w ogóle te bezsensowne dyskusje. Jeśli ktoś ustawia sobie potencjał podajnika tak by spalanie (wg sterownika) wychodziło mu mniejsze to jego problem. Jeśli ktoś tak robi to oszukuje przede wszystkim siebie.

właśnie nie do końca tylko siebie. Oszukuje też forumowiczów publikując nie prawdę i tego dotyczyła moja wypowiedź której co niektórzy koledzy nie zrozumieli. 

 

Panie Tomku,

Gdzieś w po przednich postach, któryś z kolegów pisał prośbę o regulację dla minimalnych wartości modulacji pieca. Obecnie korekta, kończy się na 20% i później pozostaje tylko regulacja przy 10%.

Przyłączam się do tej prośby o rozszerzenie możliwości ustawiania korekty pomiędzy 10 a 5% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Już się cieszę i czekam z niecierpliwością na nową wersję. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wielkie dzieki

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podzielam radość kolegów, ale może Pan Tomasz zrobi coś dla pionierów SKZP -01, było by miło. Podzielam również słowa PrzeMal- a skończmy s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi to przerwało. Podzielam również słowa PrzeMal-a spalanie na poziomie kilku kilogramów jest nie możliwe, chyba że, ogrzewamy po kilka godzin dziennie, wiem to z rozmów z lokalnymi posiadaczami kotłów z podajnikiem, dla przykładu bo wracam do domu o 16 to rozpalam i o 21 wygaszam pali mi 8 kg na dobę. Ja palę czeskim, spalanie na dobę 20 kg ogrzewam 116 m plus 140 cwu. w domu 23 st. w łazience 26 nie przesadzam, jak zmniejszę do 21 st. to jest nieprzyjemnie, lubię ciepełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dalej walczycie ze spalaniem .

U mnie to wyglada tak dom 230 m2 temp. W domu 22,2 ST i CWU. 400 litrów .Spalanie na poziomie 15,6 kg/24 h . Paliwo Varmo.

Tyle.

Te 22,2 ST to i tak za duzo ale sie chusta 21,8 ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej realne. Wszystko zależy do izolacji domu i jakości spalania. Dzisiaj mija 14 dni od czyszczenia kotła i w piecu jest czysto (siwo) nie ma sadzy więc wszystko się spaliło, popiół bielutki. Na pułkach wymiennika po dwa rzędy zawirowaczy, a więc w komin ciepło nie ucieka. Więc jeśli w piecu jest czarno czyli odkłada się sadza to jest jeszcze pole od szukania oszczędności. 

Po kilku sezonach palenia ekogroszkiem dochodzę do wniosku że lepiej kupić groszek mniej kaloryczny ale mniej spiekający i spalić go dokładnie do końca niż bardzo kaloryczny, koksujący i 30% wywalić z popiołem lub sadzą do kosza.

post-65131-0-73629000-1490426595_thumb.jpg

post-65131-0-04427300-1490426598_thumb.jpg

post-65131-0-18238700-1490426600_thumb.png

post-65131-0-91726600-1490426600_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi to przerwało. Podzielam również słowa PrzeMal-a spalanie na poziomie kilku kilogramów jest nie możliwe, chyba że, ogrzewamy po kilka godzin dziennie, wiem to z rozmów z lokalnymi posiadaczami kotłów z podajnikiem, dla przykładu bo wracam do domu o 16 to rozpalam i o 21 wygaszam pali mi 8 kg na dobę. Ja palę czeskim, spalanie na dobę 20 kg ogrzewam 116 m plus 140 cwu. w domu 23 st. w łazience 26 nie przesadzam, jak zmniejszę do 21 st. to jest nieprzyjemnie, lubię ciepełko.

Ja też palę czeskim podobny dom,podobne spalanie,tylko powiedz czy masz czysto w kotle,czy czarno od sadzy?

bo przy paleniu czeskim ktoś pisał że sadza będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem sobie potencjał w ten sposób ze wsypywałem 100kg groszku i patrzyłem w jakim czasie mi to wypali kocioł i teraz mam realne spalanie na sterowniku. 100kg wystarcza mi na 10 dni tej pogody co jest teraz , jeden warunek przy zmianie groszku trzeba zabieg powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądały fabryczne ale były za krótkie (nie był na cala szerokość półki) i były po jednym na półke. Teraz mam na cala szerokość i po dwa na półke. Temperatura spalin spadła o ok. 40*c. Ja zrobiłem z blachy ocynk 0.5 jakie są oszczędności to nie wiem bo nie sprawdzałem ale sprawność kotła na pewno wzrosła wiec i oszczędność tez.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.