Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Również przymierzam się do zakupu tego sterownika. Mam kocioł 20kw. Obecnie mam sterownik i na zimę ustawienie 5 sek podawanie 55 sek przerwa nadmuch 3 lub 4 na 10. Przesłona na wentylatorze Dm 80 na 2 cm. Obecnie przy tym chomiku temperaturach 100kg starcza na 8 dni. Grzeje 160m2. Czy jak kupie ten sterownik da się jeszcze zejść z ilościa spalanego groszku. Będe miał zawór 4d 6/4 a za zaworem 4d 1 cal na co i 1 cal na cwu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk

 Raczej zapomnij o takim spalaniu  na sterowniku z pid. Ja też miałem ten sterownik i już się go pozbyłem po przepaleniu dwóch miesięcy, spalanie prawie dwukrotnie większe a sadzy w kotle tyle co spalonego opału. Też byłem nim zauroczony po przeczytaniu tego tematu. Ale może u Ciebie się sprawdzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego we wszystkich możliwych tematach wypisujesz jak to przy skzp02 spalanie ci wzroslo dwukrotnie i zniechecasz innych ale korzystales z tego sterownika 2 miesiace. A nie myslales ze to moze u ciebie jest cos nie tak ze jako jeden z niewielu jestes nie zadowony, moze opal? albo cos w instalacji masz nie tak. Dwa miesiace to troche malo aby dobrze przetestowac sterownik, mysle ze dopiero po calym sezonie mozna wydac obiektywna opinie. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze zakup tego sterownika to byla dobra decyzja i nie bede pisala ile zaoszczedzilem na opale, powiem tyle ze zakup sie zwrócil. Nawet jesli oszczednosc nie wynikaja z dzialania sterownika to sterownik pomogl mi zoptymalizowac ogrzewanie domu i z tego wziely sie oszczednosci. Pozdrawiam sceptykaow.

Edytowane przez Ryszard
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam czy ktoś pali miałem z palnikiem rynnowym mam nowy piec od dwóch tygodni a co do sterownika to przecież można wyłączyć pid jak komuś nie pasuje i ustawić tak jak się chce czy się mylę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez thekip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Mam 3 mesjace i investycja jest skoro navracena.Na opale,i czysceniu kociola-nie cuwa,popiol popiolok.Przed tym palil titanik,k tymu st 431,brrr.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ślimak podwójny i rynna

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk0f50709e9005737ca09a1c139e9bb889.jpg

 

044ce3c9abb45e776416bd58f9cf7002.jpg

 

e1cd3068bd52fcdd91e9be90f73e8127.jpg

 

 

Rynna obłożona płytkami ceramicznymi

Edytowane przez thekip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odstawianiu juz dawno pisalem, zeby przestac patrzec na wykres tylko na portfel

Nie no spoko panowie palę już eco z 8 lat a w sumie.z 25 lat.To juz wiem ze sie nie opłaca ciagłe palenie i już to przestawiałem tak i tak ale jak dałem 15 minut czy mniejszy czas przekroczenia to zaczęło byc w chałpie zimno no i trochę dałem więcej zeby co nieco było przyjemniej ,chałupa z cegły oddaje ciepło na zewn.  i nic zero steropianu po za jedna scianą od południa od zeszłego  roku i spalanie rosło i tak próbuję raz tak raz tak ,po prostu pierwszy sezon palę na tym sterze i chwała konstruktorom że tyle bardzo potrzebnych parametrów mozna przestawić o tu tu chodzi .Dałem wykresy zeby ktos nie pomyślał ze tylko pisze bajki a sterownik mam inny.Na starym sterowniku dwustan miałem juz większe przepały o takim czasie po zimie a były sporo mniejsze mrozy więc juz jest dobrze.Co do tamtego starego sterownika w moim wiaderku u22 to się nie będe już użalał ,zapomniałem o nim bezpowrotnie.Tego podłaczyłem pod koniec grudnia jak juz pisałem ale jeszcze panelu pokojowego nie bo mam tablet i jakoś to było prościejsze ale będzie i panel w przyszłym sezonie.Widze że nie każdy ma tutaj ten sterownik skzp. Dziwi mnie to że ktoś ma ten ster a spala sporo więcej i cos tu nie gra.

Ja palę teraz ecogrochem  tym najdroższym 780/t bo miąłem 2 tony bardzo słabego eco 650/t i juz się wyleczyłem z tego , co 3 4 dni pełny popielnik spieki kopcenie tragedia ,lepiej kupic droższy więcej kalori a wyjdzie go mniej i czyściej w piecu.Teraz calkiem inaczej się pali ale zawsze można cos poprawić ,no nic czeka mnie robota z pompą kotłową i tyle a może się rzucę na założenie sprzęgła ,muszę to jeszcze  skonsultować z odpowiednim człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha .Jeszcze pomyślę o założeniu tarczy z malucha moze będzie mniej palił :D  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluch niestety nie miał tarcz. Ale koło zamachowe będzie OK ;)

Nie bardzo chyba Ci ten dwustan wychodzi - jakim cudem "zaczęło byc w chałpie zimno" ? To jakiś nowy styl spalania, wymuszany czasowo ?

Po spadku poniżej zadanej, ster ma odpalać z odpowiednią mocą, dogrzać, zatrzymać palnik. Ma przebić rozpędem zadaną, i stać jak najdłużej. Ale nie można przesadzić, bo idzie łato wywalić złotówki kominem. Praca ciągła nie zawsze ma sens - dużo by pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mozna pisac każdy ma rację...ooo dwumas jeszcze lepszy TDI :D ja miałem tarcze w maluchu z przodu od polo.

Tak poważnie to cały czas miałem ciągłą pracę i w domu ciągle ustawione 21st wszystko elegancko pracowało a jak się odstawiał to  zaczęło sie wahanie temperatur jak po odstawieniu w domu spadła temp. to nagle po otwarciu zaworu 4d piec zaczął dawać pełną moca  żeby wyrównać zadaną temp. w domu 21st i później znowu  odstawka i tak w kółko a spalanie szło do góry.Wszystko że dom nie ocieplony i ucieka szybko ciepło przez cegły szybciej niż pustakami. Później zwiększyłem czas stabilizacji 4D i juz lepiej było.

Daje rady nie ma problemu w końcu od wczoraj nie palę eco.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy właśnie zasypałem eco....kupiłem tonę za 920. Platinum 29.8Mj. Suchy.

Nastawy w pid to:

Modulacja 10-100%

Przekroczenie 15min

Paliwo 29mj

Wiatr 10-55%.

Jak sądzicie? Czujnik pokojowy mam 22.0st histereza 0.2 ( 21 mniałem ale to pomyłka ziąb....) a niektórzy po 20st mają....hmmm nie po to grzeje aby w kapciach biegac i skarpetach....

Co uwazacie o tych nastawach? Na dworze 0.3st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To:Thekip

Interesujaca maszyna..

 

Slimak,dmuchawa,czujniki,to take same.

pompy,zawor....take same.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego we wszystkich możliwych tematach wypisujesz jak to przy skzp02 spalanie ci wzroslo dwukrotnie i zniechecasz innych ale korzystales z tego sterownika 2 miesiace. A nie myslales ze to moze u ciebie jest cos nie tak ze jako jeden z niewielu jestes nie zadowony, moze opal? albo cos w instalacji masz nie tak. Dwa miesiace to troche malo aby dobrze przetestowac sterownik, mysle ze dopiero po calym sezonie mozna wydac obiektywna opinie. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze zakup tego sterownika to byla dobra decyzja i nie bede pisala ile zaoszczedzilem na opale, powiem tyle ze zakup sie zwrócil. Nawet jesli oszczednosc nie wynikaja z dzialania sterownika to sterownik pomogl mi zoptymalizowac ogrzewanie domu i z tego wziely sie oszczednosci. Pozdrawiam sceptykaow.

Ja tylko napisałem mój przypadek, po to jest forum.  I uwierz kombinacji było bez liku,nawet jeden kolego z forum udzielał mi rad telefonicznie i bezinteresownie i po paru tele. też stwierdził że najlepszym rozwiązaniem będzie praca w dwustanie.   W rodzinie mam już 4 kotły z podajnikiem  zwykłe stery i z pid  i naprawdę wiem co piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zastępuje słabsze dmuchawę wpa 06? wpa 06 zbyt silny,mnie moduluje 4-20%,resp.6-13,to nie jest ciagla regulacja,kilka krokow.

Preprzasam za jezyk,goog transl.mnie pomaga.

Ucze sa :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA 07 lub http://kotly.es24.pl/opis/2664133/rv13ams-40w-dmuchawa-do-brucer-ekoenergia.html

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.