Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając ostatnie wypowiedzi na temat spalania, przestawiłem sterownik aby po osiągnięciu temperatury 22*C wyłączał pompę od grzejników. Spalanie dotychczas miałem 16kg/d i o dziwo po dwóch dniach takiej pracy z wyłączaniem pompy spalanie spadło do 9-10 kg/d. Wiem że ostatnie dwa dni były trochę cieplejsze, ale to nie miało aż tak dużego wpływu na spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki z spalaniem ciąg dalszy.Ja już się nie przejmuje tym bo juz własciwie jest po ptokach jak to mówią.Dałem troszkę więcej wiatru minimum czyli 5% miałem a mam 15% teraz i w pecu się zrobiło jeszcze bardziej  biało i na spalaniu o 5kg spadło.

Teraz to już takie próby szukanie na siłę bo to już za późno nie ma mrozów.

Jak dałem więcej wiatru w minimum % to tak myslę ze temp. kotła się utrzymuje tym powietrzem a i nie rośnie kopiec no bo na postojach podajnika pomiędzy podawaniem dmucha sobie i dopala lepiej to co podał podajnik no i też sterownik wyddłuża bardziej postój prze to.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 11kg/d  jeszcze wiatrem poreguluję bo jak się paliło ciągle i na full żeby  to nie bardzo się chciało zmieniać ustawienia tak drastycznie teraz to inna sprawa.W następnym sezonie bedę już więcej zmieniał nastawy teraz to mam już 

w miare opanowane no i pompa kotłowa będzie robiona.Ocieplenie chałpy to nr. jeden ale sterownik jak dla mnie jest ok. żeby nie pisac głupot w stylu super hiper bo wiadomo co za dużo to nie zdrowo.To co miałem na dwustanowym dotychczas to horror.

Cos się uciszyło na forum czyżby to jakaś cisza przed burzą jakąś rewolucją czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna Panie wiosna! A na wiosnę burze się zdarzają  :D

Sterownik do bardzo ważna rzecz w prowadzeniu kotła i do póki nie zmieni się sterownika to się człowiek nie przekona.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle mało się dzieje to i na forum cicho. :) U mnie w tej chwili spalanko w okolicach 9kg/24h. Mam wrażenie, że ciut za dużo ale czekam na obiecany poprawiony soft i daję spokój z grzebaniem w tym. Myślałem,że tylko sterownik przekłamuje na nowym sofcie ale niestety zasobnik mówi to samo co do ilości spalania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszecie ciut cieplej to sterownik nie ma wiele pracy. Mam wrazenie, ze teraz SKZP pokazuje ze potrafi pracowac na malych mocach i to jest jego najwiekszy atut.

 

moje spalanie okolo 7 kg/doba modulacja 5-15% sucho czysto wrecz bezproblemowo.

 

Wszytko to dzieki tez wiekszej sredniej temp. dobowej.

 

 

Na podlogowce zasilanie mam 24,7 powrot 24,5 jak widac dT 0,2 stopnie a wdomu 23-24 stopnie. W dzien slonce potrafi przygrzac nawet do 25 stopni. w nocy dom nie zdazy sie wychlodzic wiec przy takich temperaturach to spalanie jest bajka.

najlepsze ze woda na kotle ciagle ma 58 stopni i powrot tez okolo 57 wiec nie martwie sie o kociolek, wielki uklon dla Tomka ze poprawil sterowanie dmuchawy bo pierwsza wersja sterownika nie dalaby rady tak prowadzic procesu spalania na tak niskich mochach.

 

 

w zimie przy temp. do -17 podlogowke grzalem na 28 stopni ale powrot juz mialem okolo 27 stopni dT byla 1 stopien i czasem nawec ciut wiecej spalanei dobowe okolo 17 kg/doba

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru masz stop czyli nie ma obwodu CO2, Stale włączona czyli sterowana regulatorem pokojowym typu on/off lub założona zworka i działa non stop, lub pr.czasowy czyli sterowany regulatorem ale tylko w określonych godzinach.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Jest odwrotnie. Można ustawić aby się załączyła przy osiągnięciu danej temp. kotła.

Jeśli chcesz ją wyłączać trzeba użyć termostatu zewnętrznego podłączonego pod sygnał zezwolenia CO2 (zamiast zworki CO2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku. Jest jakaś domyślna temperatura kotła np. 85°C,że niezależnie od ustawień (programu czasowego itd.) załącza wszystkie pompy celem chłodzenia kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki Tomku za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem nie moge trafic w ustawienia co robie nie tak ?? Ciagle mi sie robia kolosalne spieki ktore musze rozbijac. Eko to retopal 24 mj.

Piec to 12 kw z palnikiem ekopal.

Co robie nie tak ?

b96f6f3435f4889d6328863bf52b9600.jpgaa4cb29f7e5cc18b40fb4a4c3d6fcc9b.jpg6ae22c02012603d4297c47c56d3ef026.jpge45e3923413ef0ca2d187e4ca6391694.jpg3a5eefd17458cb7167217174895d00b1.jpg0e9f4d6e87697b533861060f29b31eda.jpg2a7f841007bcc4593794b0b6d03becb7.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez djmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomagają ustawienia wbrew logice. Ja też walczyłem z podobnymi spiekami. W tej chwili pojechałem z powietrzem na 98% i pomogło. Powietrze minimalne dla 10%mocy mam ustawione na 15%. Teoretycznie przy powietrzu 98% powinny tworzyć się spieki a u mnie powstaje tylko drobny pyłek i brak spieków i niedopałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku

Proszę sprawdzić wersję oprogramowania tłok i dać mi jakieś rozwiązanie

Czujnik temperatury zewnętrznej zawyża o około 8 stopni .

Korekta jest tylko 3 stopnie a to za mało - jak to zmienić żeby otrzymać żądaną wartość .

W poprzednim sofcie nie wiem o ile można było zmienić ale było ok.

Proszę o rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Długo nic tu ciekawego nie pisałem ale postanowiłem kontynuować temat zaw. 3d praca .czesc domu wyl. Z C.opost-1379-0-75057100-1491795926_thumb.jpgpost-1379-0-07617800-1491795950_thumb.jpgpost-1379-0-99835100-1491795965_thumb.jpg. Nie podoba mi sie to czy tak trudno to opanować programowo ?

Temat dla Tomka , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd, ale co Ci sie nie podoba i co chcesz opanowac ze sie tak spytam z ciekawosci ???

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.