Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

KBkalwi mozesz sie wypowiedzieć o tych moich zdjęciach , cały czas mi sie chusta temp.na kotle , od czego tu zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sziomal uważam że może chuśtać ale to wyregulujesz koreka lub/i powietrzem.

Ale bez korekty sie nie obejdzie. Zayważ że Twój kocioł na tamttych ustawieniach oaiągał zadaną a teraz obniżyłes kaloryczność. W sumie podwyższenie wartosci podajnika powinno skorygowac ale aie okaze.

Marekd czy u Ciebie też jest dużo sadzy w komorze?

Ja zwieiszylem max powietrze do 60% i paliło się ładnie. Choć kusi mnie żeby spróbować pracy w interwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sziomal czy molgbys jeszcze raz wrzucic rysunek swojego ukladu i zaznaczyc gdzie dodales pompke?

 

Sprawdz jakiej srednicy masz zawor 4D i rurki laczace.

 

I podaj tez parametry pompek. 

 

 

 

U mnie uklad potrafi oszalec jak dawalem za duza sile podnoszenia na CWU okazywalo sie ze wysoka temp. wody i predkosc powodowala zapowietrzanie sie ukladu.

 

A co do sterownika, to mnie tez zastanawia na ile moze miec wplyw na moc (tym samym predkosc dochodzenia do zadanej temp.) ustawianie innej mocy w sterowniki niz rzeczywista kotla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB kalwi Sadzy czarnej nie na jest pył szarawy . 60 % Max to przeciez wydmuchanych całe ciepło w komin, temp. Wzrośnie bardzo duzo , teraz mam temp 100/110 ST .

Ja mam dylemat ze jak osiągnie temp. Kociol powiedzmy cos przeciągnie i went zwalnia wychładza nam sie palenisko ,temp. Spada cos tam poda i kreci jałowo jak zejdzie do 0,5/0,7 ST cos przyspiesza ale to mało dalej spada nawet o 1 ST i sie zaczyna walka by dojść do zadanej, co tu zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sziomal czy molgbys jeszcze raz wrzucic rysunek swojego ukladu i zaznaczyc gdzie dodales pompke?

 

Sprawdz jakiej srednicy masz zawor 4D i rurki laczace.

 

I podaj tez parametry pompek. 

 

 

 

U mnie uklad potrafi oszalec jak dawalem za duza sile podnoszenia na CWU okazywalo sie ze wysoka temp. wody i predkosc powodowala zapowietrzanie sie ukladu.

 

A co do sterownika, to mnie tez zastanawia na ile moze miec wplyw na moc (tym samym predkosc dochodzenia do zadanej temp.) ustawianie innej mocy w sterowniki niz rzeczywista kotla?

i na bojlerze mam jeszcze zawór kulowy, który jest skręcony tak ze minimalnie tylko przepuszcza.

Pompka na Co to 60 a kotłowa 40, wszędzie rury 28mm / 1cal

post-68586-0-55173400-1479073119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd a dodaj 2% korekty paliwa...będzie odrobinę więcej żaru powinien na mocy zejść.

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem ale czujnik spalin przymocowany do czopucha nie ma najmniejszego sensu. Ja bym całą regulację zaczoł od zamontowania czujnika tak jak powinno być. Inaczej sterownik zawsze będzie źle regulował nadmuch i podawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd ja też z tym walcze. Dałem 10% min oraz podawanie w auto 7s. Rano inspekcja

  

Marekd a dodaj 2% korekty paliwa...będzie odrobinę więcej żaru powinien na mocy zejść.

To do tego postu 1602 zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem ale czujnik spalin przymocowany do czopucha nie ma najmniejszego sensu. Ja bym całą regulację zaczoł od zamontowania czujnika tak jak powinno być. Inaczej sterownik zawsze będzie źle regulował nadmuch i podawanie.

Czujnik tem. Spalin mam w czopucha 10 cm od pieca otwór wywiercony , co złe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była, jak sądzę uwaga do postu sziomal'a

Czujnik spalin mam przymocowany do czopucha a nie w środku może dlatego. Oto moje ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja po nocy...coś niepokoi mnie spalanie dobowe, które ciągle rośnie.

Dla próby i ciekawości przeszedłem na pracę interwałową z nastawanmi:

Podawanie 5s

Przerwa podawania 55s

Nadmuch 50% przełona otwartna na 1cm

Czopuch 50%

Proponujecie coś zmienić?

Marekd - znajomy ma podawanie 14s przerwwa 78s nie zachowując proporcji do 1 min...słuszne?

Zobaczymy

post-67229-0-13289700-1479103745_thumb.jpg

post-67229-0-48782900-1479104285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi bo nie mieszkasz chyba w kartonie papierowym? Prawda? Budynek mieszkalny jest potężną masa którą długo się nagrzewa i długo stygnie. Czy jak przestaniesz ogrzewać to temperatura powietrza spada gwałtownie? Nie, a dlatego że jest "ogrzewana" przez mury które są nagrzane. I tak samo jest z zapotrzebowaniem. Odrazu jak przyjdzie mróz to nie wzrośnie, wzrośnie z jakimś przesunięciem czasowym. A że mróz się utrzymuje to spalanie będzie rosło...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopka powidzmi jak to zrobic by ten zaw. 3 d umnie nie wachlował

Jeżeli masz włączoną funkcję OCHRONA POWROTU to wyłącz,przy 3d niema zastosowania.Nawet przy 4d ja bym z niej nie korzystał,bo z jednej strony kiedy sterownik chce utrzymać temp. zadaną zasilania automatycznie zmienia się temp. powrotu i będzie kręcił w prawo i lewo.Na podniesienie temp. powrotu są inne sposoby.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój wykres nocy.

Moc 60%. Powietrze 55%. Potencjał potla 13kg/H.

Ja bym jeszcze zmniejszył moc.Ale jest lepiej?

Jasne, logiczne! Ale dlaczego gdy w nocy było - 5 spalanue 28-29kg. A teraz gdy -1 spalanie 32kg? Tu moja logika odmówiła posłuszeństwa

Swego czsu rozmawiałem z p. Tomkiem w tej sprawie,tłumaczył mi ze sterownik wylicza z jakiegoś czasu spalanie ,coś tam o algorytmach ale dokładnie nie pamiętam.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień był trochę taki kombinowany, przestawiany i wo gule, zresetowałem licznik o 8.00 wieczorem określę co i jak. Na pewno po dodaniu pompki do układu polepszyło się tj. wszystie grzejniki od razu grzeją po przekręceniu i dość mocno a nie jak ostatnio. Co do spalania wydaje mi się ze jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie jak zmieniła się modulacja gdy zwiększyłem nadmuch z 57% na 70% 

Myślę że szukając optymalnej modulacji warto skupić się na regulacji dawki powietrza. Spalanie siłą rzeczy również wzrosło 0,7kg 

post-25821-0-12456100-1479107017_thumb.png

post-25821-0-18643000-1479107052_thumb.png

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.