Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Co do keski zielonejpost-1379-0-06397000-1478984509_thumb.jpgpost-1379-0-70398900-1478984557_thumb.jpgpost-1379-0-23833600-1478984578_thumb.jpg

Tak ustawiłem sterowanie zaw 3 d ze nie jeździ mi do gory jak co to moze na dol ale nie pojedzie bo nie pości go czujnik temp.dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem i nie zagłębiałem sie w to

Hm ok nic szukam dalej bo po cos ta nastawa jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ster.tym zaw. Jest złe wymyślone bynajmniej u mnie jak mam 3 d i inst jest wygrzana to nie powinien wachlować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już koñczą mi się pomysły....podniosłem modulację. A piec maluje trapezy....może powietrza za malo? A spalanie wg stera 30.1kg.....szok. Co z nim robic.

Podawanie w auto 5s

Powietrze 10-30%

Korekta -5%

Mod.5-90%

Przekroczenietemp 55min

 

A kiedy ostatni raz czyściłeś piec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już koñczą mi się pomysły....podniosłem modulację. A piec maluje trapezy....może powietrza za malo? A spalanie wg stera 30.1kg.....szok. Co z nim robic.

Podawanie w auto 5s

Powietrze 10-30%

Korekta -5%

Mod.5-90%

Przekroczenietemp 55min

Zmniejsz max powietrze chociaż jeżeli masz mocny węgiel a małe zapotrzebowanie budynku na ciepło to trapezy będzie rysować

 

a i zmniejsz modulacje do powiedzmy 75%

 

Spójrz na wykres w jakim zakresie moduluje u mnie.Praktycznie od 20 do 35% mocy

post-25821-0-48232900-1479028786_thumb.jpeg

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie trzyma sztywnej temperatury. Marek dąży do tego aby mieszacz puszczał np 40 stopni gdy 40 mu zada. 

 

U mnie ,jak to widać na wykresach wyżej nie trzyma sztywno temperatury, waha się ona +/- 3 stopnie od zadanej ale generalnie średnia wychodzi taka jak temperatura zadana

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa czyli nie z tego Skzp zdjecia do wgladu.

Interesuje mnie czemu nie umie zejść z mod. na dol, doradzisz ? Konopkapost-1379-0-91457900-1479035982_thumb.jpgpost-1379-0-26316100-1479036119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 40 ST na grzejniki ugotuje dom , teraz jest juz ciepło , to zas bedzie zabawa z głowicami na grzejnikach , a chciałem tego uniknąć .idea była taka ze na dom te 30/32 ST i wystarczy bez kręcenia głowicami , No ale jak to ugrysc. To po co na ster . Min 20 ST Besens jak nie umi sobie z tak mała temp .poadzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40 stopni to przykład , nie mówie abyś tyle dawał  :)

Zobacz, u mnie niby nie trzyma sztywnej temp za mieszaczem tylko jest te +/- 3 stopnie od tej którą zadaje mu pogodówka a mimo wszystko mam cały czas te 22,5 w domu i o to mi chodzi. Mieszacz niech robi co chce aby tylko utrzymywała się zadana przeze mnie temp w domu. Gdybym miał wahania temp w domu, wtedy bym sie martwił.

Dlatego troche Ciebie nie rozumiem czemu chcesz aby zielona była prosta, przecież masz stabilną temp w domu i o to chodzi z tym mieszaczem.

Inna sprawa gdyby przebijało o 10-15 stopni za mieszaczem ale przecież masz podobną a nawet lepszą kreskę od mojej

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma czas pracy a jaki postoju mieszacz podłączony do tego stera?

 

U mnie jest przyrost pozycji 0,05 %/s  i mniej nie można zejść a dobrze by było aby producent wprowadził takie zmiany w najbliższej aktualizacji softu. Cza pracy to 1 sekunda i zmienić tego czasu też nie można.

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.