Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak "idzie" na owsie

A

Pięknie Ci "idzie" na tym owsie. Przypomnij po krótce co tym ogrzewasz i w jakim kotle ?? Czyżby również dostawka do zasypowego?? Masz jakis patent na popiół?? Jakas specjalna odmiana czy jak leci?? *** delta jeszcze chyba u nikogo nie widziałem takiej różnicy. Ja testuje teraz eko z Wesołej ale mokre jak fiks...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w SKZP,ale w tym co mam to mieszacz praktycznie się nie odzywa jeżeli temp. w całym układzie się ustabilizują

NO WLASNIE ŚWIĘTE SŁOWA a tu w tym Skzp nawet jak sie go przyblokuje temp. To i tak raz na jakis czas drgnie , cos jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Położyłem pompkę dzisiaj tak jak wszyscy radzili jest różnica teraz mam zawór 4d otwarty na 4/10 i mam teraz tak mam

Jak masz ust.moc kotła , jak jest ust.mod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak ????daj 15 kw

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz pow. Max nie bedzie takich szpil mocy jak masz dobry węgiel .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

Pięknie Ci "idzie" na tym owsie. Przypomnij po krótce co tym ogrzewasz i w jakim kotle ?? Czyżby również dostawka do zasypowego?? Masz jakis patent na popiół?? Jakas specjalna odmiana czy jak leci?? Zaje...ta delta jeszcze chyba u nikogo nie widziałem takiej różnicy. Ja testuje teraz eko z Wesołej ale mokre jak fiks...

Ogrzewam niedużo,ok 70m,kocioł zasypowy Moderator z rusztem wodnym 12kw ,podajnik z palnikiem rynnowym jako dostawka z boku,w związku z tym do kotła dorobiłem podstawę  w formie skrzyni.Wokół wspawany kątownik,na tym stoi piec,z boku przykręcony podajnik,skrzynka spełnia rolę popielnika.Co do popiołu to z owsa nie jest go mało,tylko że jest to piana,wybieram raz w tygodniu,można go spokojnie rozrzucać na pole.A owies przede wszystkim łuskowy.Eko z Wesołej jak nie jest chrzczony to bdb opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzcie sie co by tu poprawićpost-1379-0-38063600-1479057374_thumb.jpg czy nie zawyżona temp spalin bo ma teraz post-1379-0-57438000-1479057536_thumb.jpg a poli sie tak post-1379-0-01952300-1479058000_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, kurcze u mnie jakby było z boku to ani bym się nie zastanawiał. A teraz ani wyczyścić, ani dobrze zaglądnąć a juz nie mówię o popiele. Ja mam wjechane w dolne drzwiczki, zaraz nad rusztem też wodnym, z tym, ze kocioł przynajmniej 2 razy jak Twój bo 24-27 kW, trochę przewymiarowany ale izolacje termiczną domu mam słabą. Pierwsze wrażenia naprawdę były pozytywne. W październiku spaliłem tonę owsa. Jaka temp. otrzymujesz na kotle?? Nie zauważyłeś może po owsie rdzawego nalotu na ściankach kotła? Mam jeszcze trochę owsa, może znowu sie przestawie i wadze rynne w górne drzwiczki. Tak miało być na początku ale podajnik mam z beczki i było by bardzo wysoko go zasypywać (dość wysoki ten mój gorno-dolniak). Nie wiesz ile może kosztować operacja z wstawaniem kołnierza z boku?? Wiesz, ingerencja w płaszcz. Wiem najwygodniej w popielnik nadspawac, ale znowu musiałbym go dac do góry i jeszcze te nieszczęśliwy wodny ruszt....są plusy i minusy.

Edytowane przez mardoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sziomal .Powiem masakra , czemu taka mała wartość temp. Spalin ja uwazam ze trzeba czytac zar na palenisku , spaliny około 90 /100 to cza utrzymać by jak wejdzie w prace to juz jest zagrzane . Zrób zdjecie paleniska .jakie masz nastawy, napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sziomal 29.5 MJ

może się myle ale nigdy o eko o takiej kaloryczności nie słyszałem. Wg mnie za mało paliwa jest na retorcie i wówczas takowe cyrki ze spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.