Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ogranicz moc kotła np do 60%, było wspominane o tym (i od dołu też np 5-10%)

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie mocy modulacji nic nie da,

 

U mnie tez kiedys tak bylo piec stal w podtrzymaniu a potem nagle pelna para i znowu przerwa. Ogranczenie mocy zmieni jedynie wykres na bardziej trapezowy i tyle ale modulacji plynnej to to sie jeszcze nie zobaczy.

 

 

Moje pytanie czy w momencie pracy na 100% mocy kotla nie dzieje sie tak ze troche przeciaga ci temp. np. masz zadana np 60 a piec dogrzewa sie do 64 ?

post-62909-0-07216600-1478439395_thumb.jpg

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie mocy modulacji nic nie da,

 

Hmm, ale nie zaszkodzi spróbować, ewidentnie widać że z jednej skrajności wchodzi w drugą. Ograniczenie mocy plus ew późniejsza korekta in plus cz minus pozwoli choćby trochę ustabilizować proces.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus dałem u siebie na 60 ST cieżko dochodził do tej temp. Podawanie ma 5,25 sek , nie wiem jak ekonomiczne czytac temp. Na kotle czy te 57 czy 60 ST bo i tak dt jest taka sama prawie.

Jak to u ciebie funkcjonuje ze masz take małe podawanie co kojarzę masz podłogówkę , ok ja ma grzejniki i daje na nie tylko 24 ST w domu 20,3 starcza , a u ciebie take spalanie Hm małe , a dom masz 140 m2 co kojarzę ja 230 m2 i u mnie idzie tak 14,5 kg przy temp.zew 5/8st co myslisz dobry wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd ,jakie masz ustawienia dla siłownika mieszacza? Cyknij fotke ustawień.

Zmiany ze zdjecia to

Wzm. 8

Min otw 30 %

 

post-1379-0-73005300-1478442253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi jaka jest temp powrotu? Tu musisz dążyć to tego by DT była jak najbliżej zbliżona do zasilania. Potem reszta ustawień.

Schemat narysuj jak ta inst.wyglada tez wazne . Jak masz ustawiony bojler czy pompa ładuje go i staje , jak tak to spowoduj zeby kręciła cały czas jak nie masz pompy kotlowej , a czy zaw.4 czy3 d masz? daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany ze zdjecia to

Wzm. 8

Min otw 30 %

 

attachicon.gifimage.jpg

 A przypomnij mi , co to jest to wzmocnienie....? Wyszło mi z głowy.

Pytam o Twoje ustawienia siłownika bo podoba mi sie ta Twoja kreska żółta , chce trochę ją u siebie wyprostować

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większe WZMOCNIENIE tym silniej mieszacz reaguje na uchyb temp.w pomieszczeniu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marked jeżeli chodzi o dt to waha sie w granicach 10st.

Pompa boilera dobija do zadanych 46 i staje.

Jezeli chodzi o zawór tak mam 3d na zasileniu przed pompą ( montaż na powrocie jest nie możliwy.)

 

Zawór jest tak założony że rozdziela wodę ciepłą na powrotkę i zasilenie. Nie ma mieszania

Przy pracy ze 100% modulacją przeciąga max 3 st potem modulacja maleje temp wzrasta do 58...59 i zaczyna spadać

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm , KBkalwi , za duża różnica zas. Powrot . Nie uzyskasz płynnej reg.mocy sterownik wykrywa spadek temp. I zaczyna walczyć ze spadkiem i tak wkolko, wiec wykres pływa .

Narysuj schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym sposobem probujemy nalozyc "kaganiec" na sterownik aby nie modulowal tak jaka jest potrzeba. 

 

Wg mnie skoro sterownik zdecydowal puscic piec na 100% mocy to bardziej wazne jest zastanowic sie dlaczego to robi? 

 

Ja stawiam na to, ze czujnik wykrywa nagle drastyczny spadek temp. na kotle w dosyc krotkim czasie, wiec jezeli ster widzi ze z 60 zrobilo sie nagle 57 i jeszcze spada to logiczne jest, zeby utrzymac szybko zadana temp trzeba mocno podgrzac a jak odnotuje ze temp. zaczyna wzrastac to zacznie schodzic z max mocy na nizej. az temp bedzie oscylowac w granichach zadanej.

 

Wg. mnie ustawainie sterownika tutaj  juz wiele nie pomoze trzeba przesledzic co dzieje sie z ukladem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus dałem u siebie na 60 ST cieżko dochodził do tej temp. Podawanie ma 5,25 sek , nie wiem jak ekonomiczne czytac temp. Na kotle czy te 57 czy 60 ST bo i tak dt jest taka sama prawie.

Jak to u ciebie funkcjonuje ze masz take małe podawanie co kojarzę masz podłogówkę , ok ja ma grzejniki i daje na nie tylko 24 ST w domu 20,3 starcza , a u ciebie take spalanie Hm małe , a dom masz 140 m2 co kojarzę ja 230 m2 i u mnie idzie tak 14,5 kg przy temp.zew 5/8st co myslisz dobry wynik?

 

Nie mi osadzac, ale ja bym sie cieszyl z takiego rezultatu przy takim metrazu i normalnych grzejnikach :)

 

 

 

W tym roku nie moduluje mi tak ladnie jak w koncowce zeszlego sezonu cos mi sie pompka CWU czesto zapowietrza i czasami mi przeciagnie temp o 1 do 1,2 stopnie. 

 

W marcu kwietniu jak palilem to piec nigdy nie dochodzil do zadanej np. jak zadalem 60 to bylo ciagle 59,8 albo cos w tym stylu ale napewni nigdy nie przeciagnal nawet do 60,1 wtedy mialem stabilniejsza cyrkulacje teraz cos nie do konca u mnie dobrze dziala ale juz mi sie nie chce szukac

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak kolegów , a ze dzisiaj mam wolne od roboty to jak zwykle na działek i do pieca , moze to jest przesada ale juz taki jestem w dążeniu do perfekcji .

Zdjecia do wglądu.post-1379-0-98351500-1478528526_thumb.jpg tak sie udało opanować kociol od godziny 7:30 do 13 cos tak.post-1379-0-34453900-1478528609_thumb.jpg w domu ciepło post-1379-0-60003500-1478528649_thumb.jpg

Jak cos to pytajcie tak towygladalo jak poszedłem o tej 13 jutro sie okaze .

Stabilizacja mocy a co za tym idzie temp.na kotle w brew pozora poszła szybko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla Pana Tomka .

Mam pytanie dlaczego wartość nastawiona np.24 ST w oknie C.O dolny wiersz sie zmienia np. 23,8 do 24 ,2 czy nie powinna byc słała jak wyliczl układ .gorny wiersz jest to temp. Za za mieszaczami i pompa, czy tak .

Prosze o odpowiedz o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia.

Od wczoraj chodzą wszstkie pompy ale spalanie wzrasta a praca nadal jest niestabilna.

Co jeszcze mogę spróbować.

Marekd jakieś sugestie od kolegi?

post-67229-0-37144400-1478538898_thumb.jpg

post-67229-0-19601500-1478538939_thumb.jpg

post-67229-0-50917100-1478539043_thumb.jpg

post-67229-0-93908500-1478539077_thumb.jpg

post-67229-0-59461700-1478539126_thumb.jpg

post-67229-0-16207600-1478539194_thumb.jpg

post-67229-0-75885600-1478539239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłeś tem zaw 3d jak pisałem nic nie piszesz o nim?

Czemu ten podajnik taki gorący zaraz bedzie pożar ,,,!!

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz....on cały czas taki często temp osiąga 42...45st.

Co do zawori przestawiłem że więcej ok 70% wody gorącej wraca do kotła. Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu cza pisać https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22482-wydzielone-z-tematu-sterownik-kotla-skzp-02/

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.