Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

A czy został rozwiązany problem wachlowania zaworem mieszacza  bo cały czas mi pływa temperatura a nie ustawia takiej jak jest wyliczona ? 

Jak co to zwiekszyc  obroty pompy , u mnie troche pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

A czy został rozwiązany problem wachlowania zaworem mieszacza  bo cały czas mi pływa temperatura a nie ustawia takiej jak jest wyliczona ? 

Powinno być OK. Jeśli będzie jeszcze "wahlował" zmniejsz parametr PRZYROST POZYCJI w menu mieszacza. Zwiększenie obrotów pompy też pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam zrobić z tym plikiem tekstowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy "myszy" i zapisz jako...

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam zrobić z tym plikiem tekstowym?

Niektóre przeglądarki otwierają plik hex jako tekstowy. Trzeba link kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać ZAPISZ PLIK JAKO, lub ZAPISZ LINK JAKO (w Chrome). Plik po zapisaniu musi mieć rozszerzenie .hex.

Zapisany plik wczytujemy do programu AKTUALIZATOR. Dalej już standardowo.

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jedziemy na nowym sofcie ;). Czy jest możliwość zwiększenia widełek ograniczenia temp spalin np do 100st? U mnie 150st to przy -20st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję , że niektórzy użytkownicy ustawią zbyt niską temp. spalin i  kocioł nie będzie mógł osiągnąć zadanej temperatury. Tak było w pierwszych wersjach SKZP-01. Najczęstsze telefony były właśnie z powodu nie osiągania temp. zadanej przez kocioł. Po chwili rozmowy okazywało się , że temp. spalin ustawiona na najniższą możliwą "żeby mniej palił". Ale nie wykluczam - czekamy na informacje zwrotne od użytkowników i pilnie notujemy :-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Niestety w OEP ciężko osiągnąć takie temperatury spalin szczególnie przy pracy ciągłej bez nadmiaru mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik od tygodnia opanowal moj piec mniejwiecej na takim poziomie jak widac na wykresach.

 

 

temp na kotle 60 a spalin 55 ?... faktycznie chlodne te spaliny bo rure doknac moge  reka i trzymac tak dlugo jak mi sie podoba.

 

Ale spalanie jest bajeczne 14 kg/dobe i popiol jak z popielniczki w pubie :)

 

temp. na zewnatrz -2 w domu 24 nie ma co mowic przewymiarowany kociolek jest i to sporo. 

post-62909-0-77005500-1454698694_thumb.jpg

post-62909-0-20871400-1454698698_thumb.jpg

post-62909-0-12288400-1454698860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociol  Kocioł KMB-RP PLUS 19 kW, palnik mala ekoenergia. 

 

Dom ocieplony standardowo (15 cm styro biale na scianach, podloga 2 x 6 cm, strop dopiero ocieplam na razie 1 warstwa styropianu 10 cm nad salonem i czescia pokoi)

 

Co do przewymiarowania kotla to moze sie nie znam ale gabarytowo to spory kociol. pojemnosc wodna prawie 100 litrow, I palnik rzadko kiedy wchodzi na wieksza moc, 

Jak mialem mrozy -15 o to  w modulacji pracowal na zakresie okolo 40-70%  tylko ze spalal wtedy 33 kg/dobe jak przelaczylem w dwustan to spalanie spadlo do 22 kg/dobe ale ciezko sie palio spieki, sadza 

 

nie robilem obliczen zapotrzebowania na cieplo nie znam sie na tych rzeczach, instalator z polecenia znajomego, ktory jest zadowolony a uzytkuje dom 4 rok.

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus, jeśli masz tak niską temperaturę spalin, to pomijam już to, co będzie się dziać w kominie, ale sprawdź połączenie kotła z rurą. U mnie przez rok też tak było zanim kupiłem SKZP. temperatura spalin była bardzo niska, ale jak sprawdziłem połączenie pieca z rurą kominową okazało się że jest nieszczelne. Teraz mam dobrą temperaturę, czyli komin nie ucierpi oraz brak ryzyka zaczadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus ma czujnik spalin umieszczony w metalowej kieszeni pomiarowej wspawanej w czopuch (Witkowski tak robi) i czujnik nie ma bezpośredniego kontaktu ze spalinami, dlatego pomiar temp. spalin jest nieco zaniżony.

Dla regulacji procesu nie ma to znaczenia a wydłuża żywotność czujnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digitus. Sprawdzony również na Ecoalu i Brulim. Niestety do najtańszych nie należy, ale nie ma z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w algorytmie było coś gmerane? Po wgraniu nowego softu jakby lepiej radził sobie z moja instalacją? Czy to tylko moje widzi mi się? P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w algorytmie było coś gmerane? Po wgraniu nowego softu jakby lepiej radził sobie z moja instalacją? Czy to tylko moje widzi mi się? P

Zmiany były głównie w algorytmie sterowania zaworem. W samym algorytmie spalania też drobne poprawki się pojawiły. Dotyczą głównie stanów przejściowych (przejście do czuwania i powrót do modulacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis spalanie zeszlo do 13 kg/dobe

 

Chyba czas odpuścić grzebanie ustawieniami bo tak to juz mogę zyc zasypie 2 worki (pól podajnika) i 4 dni spokoju.

 

Caly kociol jest wygrzany wiec nie mam chyba się co martwic o jakies skropliny. Troche sadzi ale co ja oczekuje przy pracy na tak niskiej mocy :)

 

Moj przypadek idealnie pokazuje co to znaczy praca kotka w modulacji a dwustanie. Jeszcze raz dziękuję Tomkowi, ze uaktualnil mi soft i pomógł w ustawieniach. Moj instalator juz cie nie lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis spalanie zeszlo do 13 kg/dobe

 

Chyba czas odpuścić grzebanie ustawieniami bo tak to juz mogę zyc zasypie 2 worki (pól podajnika) i 4 dni spokoju.

 

Caly kociol jest wygrzany wiec nie mam chyba się co martwic o jakies skropliny. Troche sadzi ale co ja oczekuje przy pracy na tak niskiej mocy :)

 

Moj przypadek idealnie pokazuje co to znaczy praca kotka w modulacji a dwustanie. Jeszcze raz dziękuję Tomkowi, ze uaktualnil mi soft i pomógł w ustawieniach. Moj instalator juz cie nie lubi ;)

cześć 

a jaką masz powierzchnie po podłodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do konstruktora sterownika:

czy sterownik ma funkcję zabezpieczenia przed wzrostem temperatury w podajniku tłokowym, tzn czy wypcha żar jak zapali się paliwo w komorze tłocznej i dalej w zasobniku

czy jest też aktualizacja dla podajników tłokowych

czy po wymianie palnika z tłokowego na ślimak będzie można przystosować sterownik poprzez wgranie oprogramowania dla ślimaka.

Z każdym dniem mam coraz większe wrażenie że podajnik tłokowy to raczej zły wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.