Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym sadzicie?

Powiem niezle to wyglada jak tego dokonales widze ze masz dwa uklady c.o to na nich tak ladnie idzie czy zasobnik robi jako bufor a pompa cwu idzie caly czas.

Powiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na noc wyłączyłem regulator domowy tak aby ster pracował cały czas. Chciałem sprawdzić różnicę w spalaniu. Okazuje się, że żadnej nie ma co do spalania. Ściągnąłem deflektor mojej roboty bo piec nie był wyposażony, ale w tym wypadku spalanie wzrosło. Teraz dzięki temu sterownikowi można robić testy bo po 2-4 godzinach widać efekty. Przelicznik dla spalin 1.

post-4242-0-94705000-1452430811_thumb.jpg

post-4242-0-05722800-1452430837_thumb.jpg

post-4242-0-17392700-1452430863_thumb.jpg

post-4242-0-26916200-1452430889_thumb.jpg

Edytowane przez hamerg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie zmienilem moc kotla z 100 na 50

narazie wykres rysuje sie w miare, tylko troche brakuje wegla

pytanie dla was jak zareaguje piec na zmiane na moc 50 

czy to jest lepiej czy gorzej dla pieca i czy spadnie spalanie ?

Proszę poczytać na stronie zawijan.wordpress.com oczywiście są to przemyślenia i wypowiedź na podstawie doświadczeń, ale wiele można się nauczyć. Proponuje wejść na podstawy i tam szukać odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec dozy do zadane wiec jak ma np.ust.5 sek to jak nie bedzie umial nagonic do zadanej to skroci czas miedzy podawaniami tak to chyba wyglada .

Spalanie jezeli dom potrzebuje tyle ciepla co ma zadane to piec tle da , wazne by sie nie odstawial a szedl ciagle na malej mocy no powiedzmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie zaworu mieszającego z siłownikiem , jak zachowuje się u was  bo w moim przypadku wachluje temperaturą np 

ustawiona temperatura 44st (wyliczona przez sterownik, piec chodzi 24h ) i siłownik skacze od 40 do 68 %  , temp skacze i potrafi dobić za

zaworem do 49 stopni i zawór zaczyna się przymykać i przymyka się tak że temperatura spada do 39 st  i od nowa karuzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka mala bolaczka tego stera ale ma byc to poprawione , czekaj cierpliwie , ja tez mam tak podobnie .u mnie na grzejniki idzie 29 st w domu 20,5 st tyle starcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnej (styczniowej) aktualizacji praca zaworu będzie głównym tematem.

Dochodzą dodatkowe parametry: minimalne otwarcie, maksymalne otwarcie, czas próbkowania.

Dochodzi też możliwość korekt czujników pokojowego i pogodowego.

Jeszcze w testach. Ale na pewno w styczniu opublikuję.

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha .Dobra czekamy na aktualizacje , podobno ma się ukazać w styczniu.

 

Tak przy okazji , czy w menu gdzie ustawia się temperaturę pokojową nastawy są co 0,5 st np 20,5 i potem 21 st .

Skoro czujnik mierzy 0,1 st to czy nie powinno być tak jak w sterowniku Auraton nastawa co 0,2 st np 21,2 nastepna wartość 21,4 .

Byłby większy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w instalacji zawór 4D pracuje/pilnuje temperatury z dokładnością do ok 1,5 C na wahania otwarcia zaworu nie zwracałem uwagi. Może trzeba się przyjrzeć przepływom w instalacji.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie same grzejniki otwarte na max na nie idzie 29 st przez zaw.3d  pompa 14W wilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pompa ktora jest polaczona miedzy wyj.z kotla a powrotem i caly czas kreci.

 

 

To przerobiłem wczoraj instalacje,  wywaliłem 3d termostatyczny i założyłem z siłownikiem dołożyłem rurkę z drabinek do powrotu aby część wody wracała na kocioł 

 

na ta chwile poprawił się przepływ w podłogówce, kocioł chodzi bardziej stabilnie (nie dwustanowo)

podłogówka teraz nie wyłączą sie na kilka godzin jak wcześniej a potem przez kilka godzin chodziło nonstop 100%

teraz jestem ciekaw co z spalaniem będzie się działo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylem pompke CWU bo spalanie mialem rzedu 35 kg / dobe 

 

Instalator stwierdzil ze jak zostawie uklad to sie wygrzeje i grawitacja na obiegu kotlowym zacznie dzialac.

 

Jak sadzicie? na zdjeciu widac rozklad temperatur czyli chyba dziala choc dT jest spora 20 stopni ale przeciez zasilanie CO (grzejniki w lazienkach) idzie 42 stopnie i na podloge 31 stopni powrot z tych dwóch ukaldow moze miec gora 32 stopnie choc watpie bo wody w podlogowce jest znacznie wiecej niz obiegu z 2 grzejnikami lazienkowymi wiec realnie mysle ze powrot z ukladow CO i podlogowki ma gora 29 stopni.

 

 

Mam teraz powrot  okolo 50 stopni przy 68-72 na kotle. 

zawor 4D jest ustawiony na 4 / 10

Kociol pracuje w dwustanie i spala 22 kg/dobe  w domu mam 23 stopnie 24h/dobe a na zewnatrz -3 (dzien) -8(noc)

 

 

Jedyny minus tego wszystkiego to sporo sadzy w kotle (pewnie w zwiazku z dlugim czuwaniem)

 

 

gdy probuje wymusic obieg pompka CWU powrot mi rosnie o 10 stopni ale woda na CO stygnie do 33 a podlogowka po 2-3 godzinach takiej pracy tez zaczynala sie wychladzac do 28 ( a to za malo aby dogrzac mi teraz dom przy - temp na zewnatrz)

 

Co o tym sadzicie? czy obieg grawitacyjny jednak dziala?  50 stopni na powrocie to raczej kociol jest bezpieczny a w domu mam cieplutko spalanie pewnie bym zmniejszyl gdybym przykrecil podlogowke do 29 stopni wtedy powrot na kotle robi sie cieplejszy 

post-62909-0-65528600-1453291453_thumb.jpg

post-62909-0-22407400-1453291738_thumb.jpg

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.